Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha az utolsó mensi alapján...

Ha az utolsó mensi alapján számoltak egy dátumot, de a baba méretei szerint még kisebb egy-két héttel, attól még a kiszámolt időpontot veszik alapul?

Figyelt kérdés

Ugye nem kell azért két héttel tovább hordanom? Úgy értem, hogy olvastam, hogy max 42. héten beindítják a szülést, de ugye nem számolják újra a méretek alapján és akkor sem várnak 44. hétig...??!!

Már nagyon várom, hogy itt legyen! :-)


2010. jan. 23. 18:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nekem a baba méretei alapján számoltak a kórházban, csak a dokim számolt a mensim alapján.És tényleg ahhoz mérten hordtam túl 4 nappal.

Tuti nem számolják úgy hogy a 44 hétig húzd.Ne izgulj kibújik a rendes időben.A babák tudják mikor kell megszületni:-)

2010. jan. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekem 9 nap van a 2 között. Jan. 16-a a mensi szerinti, jan. 24. az uh szerinti. A doki nem is foglalkozott a 16.-val, viszont hétfőn (szerinte időben)megindítja a szülést meszesedés miatt, hacsak addig nem szülünk.:)40+1 hetes kismami
2010. jan. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:

Hasonló cipőben járok.

Nekem azt mondta a doki, hogy a lehető legkorábbi uh-on mért méretek a mérvadóak. Így nálunk is 2 hét az eltérés.

2010. jan. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A korai uh-kon teljesen normális méretei voltak, a mensi alapján számolt időnek megfelelő. A 20. hét környékén mondták először, hogy pár nappal, talán egy héttel kisebb, mint az átlag, aztán a 30. héten másfél héttel kisebbnek felel meg. Szerintem egyszerűen csak kicsit lassabban nő, mint az átlag, biztos van olyan is, aki meg nagyobb, csak félek, hogy emiatt még heteket kell várni majd, pedig hát nem lehet minden gyerek négy kilós?!
2010. jan. 23. 21:01
 5/11 anonim ***** válasza:

Neeeeee aggódj!!! Nekem is ugyan ez volt a problémám.Az utolsó menstruáció alapján számolnak várható szülési időpontot.Aztán a vizsgálatok alkalmával megnéznik,hogy úgy fejlődik e, ahogy a korához képest kell.

Az elején nekem is rendesen nőtt, de a végén mindíg kisebbnek találták a kelleténél.Azt nem is nézték, hogy talán el van e számolva ( mert végig jó ütemben fejlődött az aktuális hétnek megfelelően ) csak azt nézték, hogy van e valami gond amiért nem nő tovább.Szerencsére nem volt, csak ahogy te is írtad, nem minden baba 4 kilós.

És végül a 39. héten megszületett (9 nappal a kiírt időpont előtt), izag csak 2690 grammal, de teljesen egészségesen. Azóta bőven behozta a lemaradást :-)

Szerintem neked sem kell aggódnod, ha kész lesz a kisbabád a kinti életre, akkor ki fog bújni.( még ha kicsit kisebb is lesz az átlagnál)

Szép szülést kívánok és szép egészséges kisbabát!!!

2010. jan. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszi, kicsit megnyugodtam! :-)

Csak az a baj, hogy annyi okos van és mondogatják, hogy "akkor maradjon egy kicsit tovább!"... hát szerintem meg ne maradjon, én is azt mondom, hogy majd kint megnő, lesz ideje! Meg amúgy is úgy tudom, hogy sokkal veszélyesebb túlhordani, mint egy-két héttel előbb szülni, ráadásul már 2,5 kiló felett teljesen normálisnak számít, azt meg biztos el fogja érni.

2010. jan. 24. 12:35
 7/11 anonim ***** válasza:
Annak idején nekem azt mondta a dokim, hogy méret alapján ő legfeljebb a 12. hétig becsüli meg a baba korát, mert utána annyire eltérően is fejlődhetnek, hogy nem lehet reális. Az első időpontot az utolsó menstruációtól számolta, majd korrigálta a 12. heti UH-n. Azután már nem változtatott.
2010. jan. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem uh alapján mindig le volt maradva legalább egy héttel a babám, mégis spontán 11 nappal előbb jött, 2800 gr és 46 cm volt, és szép tiszta arccal született,megérett baba volt. Most 14 hós, és csak 72 cm és 8200 gr kb, tehát nem egy nagy, de hát ezt örökölte. Azt akartam csak mondani, attól hogy uh szerint kisebb, jöhet még előbb is úgy hogy minden ok vele.
2010. jan. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem a mensi szerint február 6 volt,a 16. héten feb.21-re változtatták,és feb05-én született(tehát norm időben)3200grammal 50cm-el.És tudtam a fogantatás idejét,ugyhogy az első volt a jó idő,nem az uh-s.
2010. jan. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Szia

Én is így jártam és nem kellett két héttel tovább hordanom a babát,csak a kiírt időpont előtt 6 héttel befeküdnöm hogy napi szinten tudják ellenőrizni a picit.Nem volt semmi komoly baj,nyugodj meg Te is és élvezd a hátra lévő idő szépségeit

2010. jan. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!