Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mikor fogok szülni? A cigarett...

Mikor fogok szülni? A cigaretta milyen hatással van rá?

Figyelt kérdés
Nagyon be van keményedve a hasam és a baba nagyon nyom lent, ez jelezhet valamit?Most vagyok 37.hetes. A cigaretta elöbbre hozza a szülést???
2010. jan. 23. 15:36
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
46%
Sajnos én is azt kell,hogy mondjam amit az elöttem szólók:nagyon felelőtlen vagy.Nekem lassan a könnyeim folynak,úgy sajnálom azt a kisbabát a pocidban.Nemrég szült 1 ismerősöm,ő is dohányzott.980 grammal született a kislánya.Hónapokig kórházban volt és sajnos fejlődési problémái vannak.Remélem a Te babád megússza...
2010. jan. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
64%
Ha jól tudom ez úgy működik, hogy a lepény megszűri a nikotint, tehát az nem megy át közvetlenül a babába. Viszont hamarabb elöregítheti a lepényt, ezért van, hogy a dohányos anyukáknak nagyobb százalékban lesz koraszülött a babájuk. Szóval a cigi nem hozza előrébb a szülést, csak hamarabb elöregítheti a méhlepényt, ami így nem tudja megfelően táplálni a babát, ezért születik meg előbb. Próbáld meg letenni, ugyanis a szoptatásnál már nincs ilyen szűrő, mint a lepény, és akkor közvetlenül kapja a baba nikotint.
2010. jan. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
80%
Ne vessetek meg érte, amit leírok, nem támogatom a dohányzást terhesség alatt, ne értsetek félre, csak nem akarom szegény kérdezőre rögtön a frászt hozni. A barátnőm végig cigizett, és több mint 4 kilóval született a babája, napra pontosan, 10/10-es apgarral. Szóval ilyen is van, nem törvényszerű, hogy a dohányos anyukáknak beteg, koraszülött vagy kissúlyú babájuk legyen, de a kockázatot mindenképpen növeli. Szóval azért próbáld meg abbahagyni mihamarabb!
2010. jan. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Biztos van ilyen is, előfordul, de nagyon nagy mázlista, ahol semmi probléma nem lesz!

Ne próbáld meg abbahagyni, hanem HAGD ABBA!!!

2010. jan. 24. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Én is dohányoztam a terhességem alatt,erre nem vagyok büszke,de én 42 hétre szültem,3840 gramm volt a fiam,és a méhlepényről sem lehetett megmondani,hogy dohányoztam,mondjuk azért nem is szívtam úgy mint a gyárkémény!

Szóval nem törvényszerű,hogy előbb fogsz szülni!!!

2010. jan. 24. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

"- A terhesség alatti dohányzás következményeként gyakoribb a magzati halálozás, vetélés, koraszülés, és a szülés körüli halálozás

- A terhesség alatti dohányzás a magzati fejlődés visszamaradását idézi elő, kisebb lesz az újszülöttek testsúlya, testhossza, fej- és mellkörfogata

- A szoptatás alatti dohányzás károsítja a csecsemő egészségét! Az anyatej közvetíti a dohányfüst méreganyagait

- A terhesség alatti dohányzás a születendő gyermek értelmi fogyatékosságának lehet az okozója

- A terhesség alatt dohányzók újszülöttei körében gyakran észlelhető légúti megbetegedés

- Az apa dohányzása a károsodott ondósejtek miatt növeli az utódok rákos megbetegedésének a kockázatát

- A dohányzó terhesek újszülöttei között gyakoribb a megnagyobbodott pajzsmirigy"


Ezt egy orvosi oldalon összegezték, ebben benne van, hogy koraszülött lehet, bár nálad ez már nem áll fenn, azért ezen kívül még lehet egy-két gondja a dohányzásod miatt a babának.

2010. jan. 24. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Szülés-vajúdás alatt hogy fogod kibirni,hogy ne gyújts rá-akár órákig,2napig?Vagy lemész az udvarra 2 fájás között bagózni?Csak kérdezem,mert valamelyik nap ezen gondolkodtam,ha valaki végig bagózik,mit csinál majd ha nem tud rágyújtani,nagyon ideges lesz-nem?
2010. jan. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

es mi lesz a szoptatassal ha mar most ennyire felelotlen vagy??????

nem szoptatsz majd hanem inkabb tapszert adsz neki csak h te dohanyozhass?

bar sztem inkabb tapszert adj neki ne anyatejet ha kozben is cigizni fogsz!!!!!!

ne karositsd tovabb szegeny gyereket.

csodalom h a ferjed nem terit eszhez :(

milyen vilagban elunk istenem..


8hos kislany anyukaja

2010. jan. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Én nem ítélkezek, most inkább a kérdésedre válaszolok:)

Valóban előbb jöhetnek azok a babák, akiknek a mamája cigizik.

Édesanyám is végig dohányzott velem és a testvéremmel is, én 2 héttel születtem előbb, a testvérem 5 héttel.Egészségesen jöttünk világra,viszont 20 éves koromra minden nyavajás betegségem kialakult...

2010. jan. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Az én édesanyám velem végig dohányzott, 3 héttel születtem hamarabb, kis súllyal, viszont a dokik szerint elértem a 2.5 kg, nem kerültem inkubátorba, és a mai napig kancsal vagyok emiatt. Pont a szemem nem tudott kifejlődni, 8 évesen műteni is kellett, hogy nehogy megvakuljak. Szerintem a koraszülés, a kissúly, és persze az ezzel járó betegségek vele járnak.

Persze én sem itélkezek, mert az elsővel kb 8 hetes terhesig, a másodikkal meg rögtön az első hányingerig dohányoztam, szerencsésnek mondom magam, mert tényleg nem könnyű letenni, segít, ha rosszul vagy. De persze tényleg jobb legalább a gyerek miatt abbahagyni, ami könnyebb, ha az apa nem dohányzik, vagy jól cseszeget miatta. Szerintem is probáld meg csökkenteni, letenni, legalább a kicsi hátralevő egészsége miatt.

Hamarabb max tényleg azért szülsz, mert a méhlepény már nem alkalmas ellátni a babát, amit ha nem vesznek észre, még nagyon veszélyes is lehet.

2010. jan. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!