Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 41 éves korban engednek...

41 éves korban engednek természetes úton érzéstelenítés nélkül szülni?

Figyelt kérdés
2010. jan. 19. 08:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem a korodtól függ elsősorban, hanem a terhességedtől, a baba állapotától, és persze a szülést élevezető orvostól is.


Ha a terhességeddel minden rendben volt, a baba beilleszkedett, jó fekvésben van, nem túl nagy, a szívhangja is rendben van, ha jól tágulsz, és neked sincs semmilyen krónikus betegséged (pl epilepszia), ami kizárná a hüvelyi szülést, akkor jó eséllyel természetes úton fogsz szülni.

2010. jan. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen. 1. baba? Egyébként ez is az orvoson múlik, meg azon, hogy miután beindul a vajúdás, mennyire tágulsz. Én 38 évesen szültem, igaz nem az első babát, de 10 évvel az előző szülés után (azt mondják, ennyi idővel utána, olyan, mintha 1. lenne). Jól tágultam már enyhe fájásoknál is, simán, minden beavatkozás nélkül szültem.
2010. jan. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

igen, bár tényleg a körülményektől is függ, de a kolléganőm is 41 évesen szült novemberben és érzéstelenítés nélkül, természetesen úton, és még gátat sem kellett nála metszeni, mert a szülésznő több "liter" gátvédő olajat kend bele szülés közben.

minden jót

2010. jan. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szomszéd asszem 38 évesen szült, az első baba után 12 évvel (ismét első szülésnek számít orvosi értelemben), ő gátvédelemben azaz metszés, beavatkozás nélkül szült. Természetesen engednek, ha nincs egyéb akadály a baba részéről. A korod nem számít.
2010. jan. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Miért ne engednének? Keresztanyám is így szült 40 évesen.(negyediket)
2010. jan. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!