Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A (budapesti) Szent István...

A (budapesti) Szent István kórházban fogok szülni! Vajudás alatt engednek inni, enni? Vigyek a szülőszobára vizet, ropit?

Figyelt kérdés

Ha lehet vinni, esetleg milyen ételt, italt ajánlotok?

Előre is köszi a válaszokat!

40ik hétben lévő kismama.


2008. aug. 8. 14:51
 1/7 anonim ***** válasza:
51%

Sehol nem engedik enni-inni a kismamát, mert ha műtétre kerül a sor, akkor gond lehet. Én is csak öblögethettem és aztán ki kellett köpnöm. (Figyelte is a szülésznő, hogy nehogy lenyeljem, mert nagy volt a csábítás júliusban). Bár én nem a Szent Istvánban szültem.

Viszont mindenképp vigyél magaddal valamit enni, mert ha pl. éjfélkor szülsz meg, akkor utána nagyon éhes leszel, és a kórháztól úgyis csak reggel kapsz enni.

2008. aug. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%
Van ahol lehet enni és inni vajúdás alatt. Például a MÁV (most ÁÉK) kórházban. Szénsavmentes vizet lehetett inni, enni pedig csokit, szőlőcukrot illetve joghurtot lehetett.
2008. aug. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
56%
[link] "A szülő nő vajúdás és szülés során használhatja a saját ruháját. Igény szerint sétálhat, zuhanyozhat, ihat, ehet (de nem mindent)" én is ott fogok szülni,úgy tudom szénsavmentes vizet lehet inni, és ami biztos az a szőlőcukor,de lehet,h jobb betelefonálni és biztosan megmondják.Sok sikert!
2008. aug. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem aki jót akar magának, az nem eszik és iszik vajúdás közben. Mi lesz, ha műteni kell? Persze 100 éve is ittak-ettek közben, de akkor ha baj volt, akkor meghalt a kismama, mert nem volt császármetszés, legalábbis nem a mai formájában.
2008. aug. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az nem igaz, hogy sehol nem lehet enni-inni!

Én a vajúdás alatt legalább másfél liter vizet megittam és még bíztattak is, hogy igyak sokat.

A Szent Istvánban nem tudom, lehet-e, de azért szerintem csomagolj vizet és enni ne ropit, hanem szőlőcukrot, esetleg csokit! Én még kekszet tettem el, hogy ha szülés után éhes lennék és még nincs kaja, akkor se "haljak éhen". Aztán ennek nagyon örültem, hogy így tettem, mert hajnalban szültem és reggelit csak órákkal később hoztak, ráadásul a látogatók sem hajnali 4-5-kor jönnek, hogy esetleg velük hozassak. Akkor úgy éreztem, életmentő az a zacskó keksz, amit beraktam a táskámba.

Kérdezz rá a kórházban, ott mi a szokás, de én úgy gondolom, hogy jobb helyeken már legalább inni engednek.

2008. aug. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia! Én 4 hete szültem az Istvánban és lehetett inni ásványvizet (sőt kell is) és szőlőcukrot ehettem (a vajúdás elején kekszet is lehetett volna). Ásványvizet mindenképp vigyél, én vajúdás alatt folyamatosan iszogattam, szülés után pedig iszonyú szomjas voltam (illetve mivel a férjem velem volt, neki is kellett a víz, mert nem volt rövid szülés).

Szőlőcukor volt a szülőszobán, de azért vihetsz és kekszet, ropit, csokit is, ha nem előtte szülés után még jól jöhet.

Könnyű szülést!

2008. aug. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is az Istvánban szültem és tényleg lehet inni szénsavmentes vizet illetve enni szőlőcukrot, csokit. Ráadásul nekem sajnos császár lett a vége, de a vajúdás elején én is ittam vizet és ettem szőlőcukrot, a vége felé meg már erre sem volt energiám, de nem volt gond a műtétnél.
2008. aug. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!