Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nagyon félek a szüléstől!...

Nagyon félek a szüléstől! Nyugtasson meg valaki, mert annyi negatív és rossz élményt lehet hallani! Jó is van?!

Figyelt kérdés
2010. jan. 18. 15:56
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Én császáros lettem végül farfekvés és téraránytalanság miatt, de azért az a 12 óra vajúdás nem volt semmi nekem sem.


Fáj rohadtul,de úgy éltem túl,hogy nem arra gondoltam,hanem zenét hallgattam és amikor jött a fájás a kedvesembe kapaskodtam ^^


Mivel császár lett,csak annyit mondhatok,hogy az érzéstelenítő maga a orgazmus már olyankor ^^ Bár tény,hogy az első felkelés bódítóan szédítő és fájdalmas,de ki lehet bírni:)


Barátnőm azt mondta(sült így is úgy is),hogy nem fáj a kitolás úgyhogy olyan szörnyű nem lehet:)


^^


Puszikálunk és ne félj:)

2010. jan. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Én minden alkalommal arról faggattam a dokimat, hogy mennyire fog fájni a fájás, a gátmetszés stb... Ő minden alkalommal mosolyogva azt mondta: " A szülőszobán semmi nem történik, ami fájna." Nem mondom fárasztó volt a vajúdás és a vége felé nem volt épp a top 3 legjobb élményeim közé sorolható, de miután a kezembe adták a kisbabámat már semmilyen kellemetlenre sem emlékeztem, így a dokinak lett igaza. Ne izgulj, te is így fogsz érezni, ha megfoghatod végre a kisembert, én 18 órát vajúdtam és akkor is másnap már azt mondtam, hogy újra vállalni fogom az egészet. 1 hónapos kisfiú anyukája:)
2010. jan. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Szia,ne félj tőle,inkább örömmel várd.Két gyermeket szültem és hidd el irtó klassz dolog.A fájásokról annyit,hogy csak az utolsó másfél óra fáj nagyon,de akkor már totál más tudatállapotban leszel,a babádra fogsz figyelni,hogy miként segíthetitek egymást és ennek következtében észre sem veszed,hogy repül az idő.Csodás élmény meglátod,a fájásokat meg pikk-pakk elfelejted.
2010. jan. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Nyilván lesznek nehéz percek a terhesség és a nevelés során,de ne hagydd magad ijesztgetni!nekem 3 óra alatt megvolt a fiam,első szülés.egyáltalán nem éreztem olyan fájdalmasnak,csak az utolsó 30-40 perc volt durva,de mikor nyomni kellett,akkor meg inkább már jó érzés volt,fájdalomra nem emlékszem.ott már azt mondtam,jöhet a következő!!!a mellem sem volt sebes,bár mellgyulladást kaptam,de ezeket az ember mind elfelejti,és csak a BOLDOGSÁG marad!

1 éves fiam van

2010. jan. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Én egyenesen rettegtem a szüléstől: a beöntés-egy picit kellemetlen, semmi extra; a vajúdás-nekem 22 órás volt, de nem volt vészes; a gátmetszés-meg se éreztem; a tolófájások-akkor azt hittem meghalok, de már másnap újra kezdtem volna! Én nem vagyok egy ömlengős típus, de hidd el a szülés tényleg csodálatos dolog, főleg ha apa is részt vesz benne, és segít. Ne félj! Most csak a benned növekvő babócára koncentrálj.
2010. jan. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Olyan aranyosak vagytok, köszönöm!!! :-)

Máris sokkal jobban érzem magam!!!

2010. jan. 19. 08:44
 17/19 anonim ***** válasza:

Lehet rossz, lehet szép, de biztos a vége a leggyünyörűbb:) mikor azt a kis nyálkás, síró valamit rádteszik, te meg először szólhatsz hozzá igazán, simogadhatod meg, Szia, fiam/lányom/kincsem....

Nekem hosszú "fájdalmas" fárasztó volt, de újra mennék:)

Ott arra gondolj, hogy mind a ketten túl legyetek rajta.

Próbálj meg lazítani majd, ha nem jön össze az sem baj, ahogy a szülészeten leszel, onnan már pocak nélkül engednek csak el:D

2010. jan. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Szerintem a szülés a világ legnagyobb csodája. Én is nagyon féltem, azt hittem, hogy ordítani fogok majd meg odakakilni, de semmi ilyen nem volt. Tényleg fájt nagyon, de ki lehet bírni... nem kell minden nap ezt csinálni, összesen csak 1-2 alkalommal kell kibírni az életben. Más is átesik rajta, neked is menni fog, nyugi és lesz majd aki segítsen! doki, szülésznő...meg akit még szeretnél. Ha nem parázol és mindent úgy csinálsz, ahogy mondanak, akkor semmi baj nem lehet. Ott szokott baj lenni, ahol a nő nem tud uralkodni magán, elhagyja magát, hisztizik, pánikol meg ilyesmik. Ha rákészülsz fejben és uralni tudod a tested, akkor minden rendben lesz, a baba is sokat segít majd...beszéld csak meg vele, amíg a pociban van, én is így tettem....és ha szerencséd van, még orgazmusod is lehet a végén, nekem is az volt :-)
2010. jan. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Én rettegtem a szüléstől! Olyan szinte, hogy túl hordtam a babám 1 héttel. De a szülés előtti napon este eldöntöttem akár milyen fájdalmas lesz előbb vagy utóbb túl kell rajta esnem, és már inkább vártam, hogy elinduljon a szülés.

Hát hajnalban el is kezdődtek a fájásaim.

Nem volt könnyű,nagyon fájt de megérte!!! És 1 órával utána azt mondtam a fájdalom felejthető volt és nekem egyáltalán nem negatív élmény a szülés.

Engem az éltetett végig, hogy már mindjárt kint van és vége az egésznek. Ja és a gátmetszés azt se tudom mikor történt! Valamelyik tolófájásnál de ilyenkor nem arra figyel az ember, hanem hogy nyomjon és vége legyen. Na de az a megkönnyebbülés és a kiváncsiág. Pillanatok alatt eltelik és csak a szép emlék marad!!!!!!!

2010. jan. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!