Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerintetek van olyan, hogy...

Szerintetek van olyan, hogy egy nő túl gyenge a természetes szüléshez?

Figyelt kérdés
A múltkor ezen kaptunk össze itthon. Nem vagyok terhes csak beszélgettünk a témáról. Nem vagyok egy gyenge alkatú 176 cm és 67 kiló vagyok, majdnem mindennap tornázok, sportolok, ehhez még hozzájön, hogy elég széles csípőm is van. Mégis itthon azzal idegesítenek, hogy meg se forduljon a fejemben, hogy természetesen szüljek, mert ott fogok elpusztulni a szülőasztalon...
2010. jan. 18. 10:57
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
52%
Ha a pillangót kitéped a bábból, soha nem tanul meg repülni. Tudom, hogy mi emberek erősebbek vagyunk, de bizonyos dolgok nem véletlenül vannak úgy, ahogy vannak. A legtöbb fájdalmat, szakadást a félelem és a görcsösség szüli.
2010. jan. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
170 cm vagyok és 60kg-al mentem szülni,nem ezen múlik,bár engem még az orvosom is ilyesztgetett,hogy ki fog e férni a csípőmön meg ilyenek.Tök szemét volt.Nálam csak az utolsó egy óra,már a kitolási szakasz volt nehéz,de meg lett.Pedig elég erős fájásaim voltak,jól tűrtem,nem látszott rajtam annyira mikor 5 perces fájásokkal bementem,haza is akart küldeni a nőci,hogy biztos csak jósló fájások mert 5 percesnél nem lennék ilyen nyugodtan egyhelyben,deaztán tévedett,mert 2 órára rá meglett a babám.Én is azt hittem már hogy végem van,de mire elhagytam volna magam megszületett.Nyogodj meg.Nem a testalkaton múlik.
2010. jan. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Nincs olyan, hogy előre tudni lehetne, hogy egy nő gyenge, mindenkinek van "képessége" a szüléshez. Esetleg olyan fordulhat elő, hogy valaki nagyon sokáig vajúdik és a kitolás végére nagyon elfárad, gyengül a méhösszehúzódás, és akkor más segítség kell.
2010. jan. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Valószínű azokat nem császározták akik erre bíztatnak.

Én 18hónapja szültem úgy és senkinek nem kívánom.erős szívós alkat vagyok,meg is tettem,hogy műtét után felálltam ami kb 2órát vett igénybe,hogy az ágyamról leszálljak,de azt a kínt amit napokig átéltem senkinek nem kívánom!!!

vannak kismamák akik állítják,hogy másnap már szinte zsaladtak.Nem hiszem el.Én 3napot voltam bent és érdekes egyik szobából sem rohangáltak ki..az utolós pillanatig vissza tartottuk a vizeletet is,hogy minél később kelljen felállni szval én merően irigyeltem azt aki természetesen szült,mert bár látszódott,hogy nem volt nekik sem egyszerű-elhiszem,de tutaknormál tempóban sétálni én meg csak fogtam a hasamat és totyogtam..5métert kb 10perc alatt tettem meg.Szánalmasnak éreztemmagamat még akkor is ha egy csodaszép kisfiút hoztam a világra és nem az én döntésem volt a császár hanem a babáé,mert nem fordult meg.

Most a második babámmal vagyok várandós és bízom benne,hogy én is kipróbálhatom a természetes szülést,mert én lelki beteg voltam ettől,hog yműteni kellett.És mások azt hiszik ez olyan mint egy vágás.Ahha persze csak 3helyen és kb 20cm nagyságban.mert felvágják a hasadat,szétrángatják az izmaidat ,felvágják ahasfaladat és a méhedet..szval nem egy egyszerű műtét.

Én elhiszem,hogy fáj a gátvágá is,de sztem ez aztán sokkal szrabb...

Bocsi,hogy ezeket leírtam,de tudod ezt téynleg csak az tudja aki átélte..

A lényeg,ha babát szeretnél,nem szabad ilyenen stuccolni magadat,nem érdemes.az akkori helyzet fogja eldönteni és ha már ott vagy óriási hassal akkor csak a végét fogod várni és a babádat akit a kezedben tarthatsz...és annál nincs csodálatosabb-még ha meg is kell érte szenvedni.

Én is kérdeztem a dokimat,hogy szülhetek e természetesen..mert közöltem én nem akarok császárral..de ő meg azt közölte ezt majd augusztusban eldől és ,hogy a baba is ezt akarja e...


na most akkor parázzak addig..frászt..nem érdemes.te meg még terhes sem vagy pláne nemérdemes ilyeneken gondolkodni,mert ha ettől félsz nehogy emiatt ne sikerüljön-és ez komoly,mert sok esetben a lelki dolgok állnak a háttérben..szval

az ilyen alakokat le kell szerelni..ez nem divat kérdése-még ha megpróbálnak azt csinálni is belőle.Egyébként meg a császár sokkal kockázatosabb mint a sima szülés..több a szövődmény lehetősége..


nos babára fel,ilyeneket megfelejts el,mert ahány anyy ,ahány baba annyi terhesség és szülés,mindenki máshogy éli meg!!!És ez tuti!Lehet neked 5perc alatt kint lesz és meg sem érzed majd:):)

18hós baba mamája és egy 7hetes pocaklakóé.

2010. jan. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Még egyszer köszönöm a további válaszokat, és mindenkinek gratulálok a gyerkőchöz! :)

A családunkban senki sem szült természetes szüléssel, ezért ilyen nagy a botrány, hogy én ilyet ki merek egyáltalán ejteni a számon. Azt mondják önző vagyok, inkább te éld át a poklot, a gyerek meg legyen meg hamar.

Viszont most tanulok, és mondhatni itt kapnak a fiatalok egy kis "agymosást", a többséget természetes szülésre biztatnak, amennyire csak lehet. Itthon viszont majdhogynem sértés számba megy, ha ki merem ejteni ezt az ötletet.

Pedig más családokban ez nem olyan nagy ügy, sőt furán néznek aki császáros volt, itt meg ez a "megszokott", sőt még azt is mondták, hogy fizetnek az orvosnak csak császározzon meg, ha majd itt lesz az idő. Szóval egyszerűen elképesztő ami nálunk van. :(

2010. jan. 19. 08:15
 16/17 anonim ***** válasza:

Ha mégis császár lenne (ne adj isten), nem feltétlenül úgy van ahogy az előttem szólók leírták.Engem délelőtt császároztak, délután kisétáltam a kórház udvarára (látogatási tilalom miatt) látogatókat fogadni, az első felállás 2 perc volt, seb szépen gyógyult,4. napra engem is kiengedtek, az első hét végére szinte semmi bajom nem volt.

Engem fájásgyengeség miatt császároztak.

Sztem a fejben dől el mennyire vagy rosszul utána.Nálam esett a baba szívhangja, és már szinte sírtam a boldogságtól, amikor közölték, hogy műtét lesz.Aki pedig tragédiaként éli meg a császárt szerintem később is gyógyul.De ez csak az én véleményem.

2010. jan. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
23.35ös vagyok.lehet valami az előttem szólónak.nekem nem fordult be a babám akármennyire szerettem volna,hiába tettem meg az összes házi praktikát miatta..nem akarta.Én lelki beteg voltam már a szülés előtt hetekkel,hogy miért kell így lennie.olyan ismerősöm aki egy szál gerezd és azt hittem tökre nyűgös lesz miatta és azt mondja majdnem szinte sírva a telefonban,hogy ez egy csodálatos dolog,hogy megszülté és nem volt még ilyen szép élménye..hát akkor én is sírhattam volna,mert nekem egy borzalom volt a császár utáni időszak.szval valószínű agyban dől el tényleg,bár akikkel körül voltam véve,azok között még én szupernek számítottam,mert bár órák kérdése,volt ,hogy felálltam,de engem egyedül engedtek fürdeni másnap és nem voltam rosszul..nem úgy mint egy kismama aki össze esett...szval nem tudom én minden képen természetesen szeretném a második babát világra hozni ,ha lehetséges..bár az is tény ha már ott vagyunk és komplikáció lép fel vagy bármi gond akkor nem fogok ellenkezdni a császár ellen,mert a lényeg,hogy mindketten jól legyünk..még ha nekem ez nagyon kemény is lesz utána.. és látod itt van az,hogy sajnos már divatba jött a császár és inkább fizetnek érte,pedig nem tudom miért hiszik azt,hogy könnyebb úgy szülni...
2010. jan. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!