Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerintetek van olyan, hogy...

Szerintetek van olyan, hogy egy nő túl gyenge a természetes szüléshez?

Figyelt kérdés
A múltkor ezen kaptunk össze itthon. Nem vagyok terhes csak beszélgettünk a témáról. Nem vagyok egy gyenge alkatú 176 cm és 67 kiló vagyok, majdnem mindennap tornázok, sportolok, ehhez még hozzájön, hogy elég széles csípőm is van. Mégis itthon azzal idegesítenek, hogy meg se forduljon a fejemben, hogy természetesen szüljek, mert ott fogok elpusztulni a szülőasztalon...
2010. jan. 18. 10:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
45%
Sztem nincs. Persze ha túl nagy a baba, esetleg...De így előre eldönteni valakiről nem lehet.
2010. jan. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem sincs...mindenki azt hiszi az adott pillanatban,OTT hogy elpusztul,de mindenki túléli...:)
2010. jan. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Szerintem egy egészséges nő nem lehet túl gyenge a szüléshez. Ha beteg, az persze más eset. Nem náthára gondolok, náthásan már szültem, hanem komoly betegségre. Ha egy nő nem képes természetes úton világra hozni a babáját, annak számtalan oka lehet, de az, hogy túl gyenge, szerintem nagyon ritka. Inkább azért van szükség császármetszésre, mert téraránytalanság van, rosszul fekszik a baba, elfolyt a magzatvíz és nem elég erősek a fájások, illetve előző császár, epilepszia, magasvérnyomás. És még számtalan ok...
2010. jan. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Gratula nekik, hogy már most megpróbálnak stresszelni.

Én 60 kg 171 centivel vágtam neki, 5 óra alatt kipottyant az átlagnál nagyobb fejű fiacskám, 2 óra múlva járkáltam, mentem érte. Szerintem ilyen paraméterekkel bármilyen gyerkőcöt meg tudsz szülni ha nincs semmi komplikáció.

Ha 40 kg és 150 centi lennél, akkor is menne!

2010. jan. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

154 cm 45 kiló vagyok,3500 g-os 53 cm-es babát szültem.Semmi gond nem volt.

Mindenki csodálkozik,hogy miért nem császároztak.

Én sem pusztultam el ott. :-D

2010. jan. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
64 kg-vel mentem szülni.
2010. jan. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Csípem az ilyen okosokat!!! Ugyan miért ne tudnád megszülni a babát??? Egy egészséges nő, az egészséges gyerekét csak nagyon ritkán nem tudja simán megszülni, ezeknek orvosi okai vannak és nem az anya döntése (általában). Egyébként a nők hogy szültek addig, míg a császár nem volt szinte rutineljárás??? Eleinte csupán a halott anyából szedték ki az életképes magzatot!!!! Addig is szültek és aki meghalt, az sem a szülésbe magába halt bele, hanem a sok vérveszteségbe, a szülésznő bénaságába vagy a gyermekágyi lázba (valamiféle fertőzést szedett össze a nem megfelelő higiénés feltételek miatt). Én nem vagyok egy sportos típus, mégis 4 gyereket szültem simán, mindenféle beavatkozás, érzéstelenítés nélkül. Szerintem csapd le, aki ilyen h.lyeségekkel stresszel Téged így előre, mert ezzel csak kárt okoz!!!Egyébként valóban fáj a szülés, néha megfordul alatta az ember fejében, hogy "ezt nem lehet kibírni", mégis itt vagyunk sokan, akik túléltük :D, jól vagyunk:)
2010. jan. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató szavakat! A legfőbb felfogás itt a családban sajnos az, hogy vágjanak fel, vegyék ki gyorsan a gyereket, az a legjobb neki, meg az anyának is.
2010. jan. 18. 11:29
 9/17 anonim ***** válasza:
JA! Én az első gyerekkel 56 kilóval és 160cm kezdtem a terhességet, 66 kilóval mentem szülni, a fiam 3500g és 49 cm volt..kis "tömör gyönyör"..
2010. jan. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
26%
Na, ez hatalmas tévedés, igazán egyikőtöknek se jó!!Igaz, nem érzel alatta fájdalmat, de utána jócskán!!! A szülés alatt érzett fájdalom gyorsan elmúlik, hogy megvan a baba, a császárosoknak akkor jön a java! Emellett a babának se jó, nehezebben adoptálódik a kinti világhoz :)
2010. jan. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!