Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha nem fizetek az orvosnak a...

Ha nem fizetek az orvosnak a szülésért (ügyeletes orvosnál szülök), várhatóan kevésbé lesznek velem lelkiismeretesek, ill. odafigyelők?

Figyelt kérdés

2014. aug. 27. 18:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát mivel nem tudja előre hogy fogsz e neki adni, szerintem nem (mert úgy gondolom a végén szokták kapni a pénzt). De nálunk általánosságban elég lekezelőek azzal, akinek nincs fogadott orvosa. Nem sokat foglalkoznak velük.
2014. aug. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Tapasztalatból mondom, hogy igen. A kórházban mind a két szobatársam ugyan annál a dokinál szült, 3 nap különbséggel. Aki nem fogadta meg, annak még a gátvarratát se ellenőrizte le hazajövetelkor, a másikat minden nap meglátogatta, még a szabadnapján is. De nagyon különbőző dolgokat meséltek magáról a szülésről is.
2014. aug. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Úgy tudom, van ahol előre kérik a pénzt.. És az esetleges utókezeléseknél is lehetnek bunkók...

Köszönöm a választ!

2014. aug. 27. 19:07
 4/14 anonim ***** válasza:
ügyeletes orvos mire fel kérne előre pénzt? Meg amúgy fogadottnak sem adnék előre, majd ha lezajlott minden, és elégedett vagyok vele, maximálisan megtette amire felkértem, majd akkor.
2014. aug. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Értem, köszi
2014. aug. 27. 19:12
 6/14 anonim ***** válasza:
Előre sehol nem kérhetik a pénzt. Amúgy meg fogadott orvos nyilván foglalkozik a saját fizető betegével. Ügyeletesnek nem szoktak adni, mert ő a saját munkaidejében lát el, az a dolga, míg a fogadott doki be van rángatva akár az éjszaka közepén is. Ügyeletesnek is max utólag szoktak adni, és csak akkor ha nagyon elégedettek vele.
2014. aug. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én ügyeletesnél szültem és odafigyeltek rám, sőt a végén császár lett és utána is érdeklődött az orvos h hogyan vagyok. Na a szülésznő meg egy angyal volt!!!
2014. aug. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Én ügyeletesnél szültem, és jobbat nem is kívánhattam volna. Mind a szülésznő, mind a doki, figyelmes, kedves, alapos és segítőkész volt, ennél többet nem is kaphattam volna. A végén mindkettőnek adtunk némi pénzt. A szülésznő reggel még megnézett (éjjel szültem), a doki bejött másnap és megadta a számát, hogy ha gond van hívjam, majd a hazajövetel előtt megvizsgált.

Szóval vannak orvosok, akik esküdt tettek, és nem a pénzre!

2014. aug. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!
2014. aug. 27. 21:31
 10/14 anonim ***** válasza:

Én 3 gyereket szültem ügyeletes orvosnál. Egyik sem volt bunkó, sőt a szülésznők sem, a 2. szülésemnél kifejezetten egy angyal volt a szülésznő, az orvos az első és második szülésemnél is nagyon kedves volt, szülés után is bejöttek hozzám, sőt, az első szülésemnél a doki még ki is szedte a belső varratokat, mert úgy kényelmesebb nekem.

A 3. szülésemnél már nem jött be az orvos szülés után a kórterembe sem, de a szülést rendben levezette, nem volt bunkó, azért volt kicsit morcos, mert sztk rendelésről kellett feljönnie, de hát Istenem ez van, az összes szakorvos jelölt műtött, de egyébként rendes volt.

Szóval semmilyen hátrány nem ért, a szülés után meg a csecsemős nővéreket nem érdekli, hogy volt-e fogadott dokid vagy nem volt, mert a következő 3 napban úgy is a csecsemősök lesznek veled a legtöbbet.

2014. aug. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!