Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szegedi klinikára mit kell...

Szegedi klinikára mit kell magaddal vinni?

Figyelt kérdés

Kapott valaki a védőnőtől vagy bárki mástól valamilyen listát, hogy magamnak a babának+szülésre miket kell bevinni? Minden szülészet más, ezért kérdezem. Vagy esetleg saját tapasztalatok? Sajnos a látogatási tilalom miatt nem biztos, hogy olyan gyakran tudnak a hozzátartozók utánpótlást vagy a hiányzó dolgokat behozni, ezért mindent, ami kell, össze kell készíteni a bőröndbe.

Előre is köszönöm a segítséget. 39 hetes kismami


2010. jan. 15. 12:00
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. A csecsemő osztályosok próbálnak rendesek lenni, de nincs rá idejük:( Rengeteg a munkájuk, állandóan rohannak szegények. A szoptatást nekem a védőnő(az is van bent) mutatta meg, ill. azt, hogy hogyan kell fürdetni, ápolni. A pelenkázást pedig megnéztem, hogy csinálják és a többgyerekes anyukáktól nagyon sokat lehet tanulni.
2010. jan. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Én december elején szültem Szegeden. Hálóinget vittem egy csomót, de egy sem kellett, mert csak a kórházit használtam. A szülőszobán nem is engedtek mást. A szülőszobára nem vihetsz törölközőt és tusfürdőt se, csak az ottanit lehet használni. A gyerekágyas időszakra kell sok WC papír, törölköző, nagy pamut bugyi. Egy csomag tena lady-t adnak ott, de az nem lesz elég 3 napra. Ha belövell a tejed, akkor kelleni fog melltartó+betét is hozzá.Köntös meg melegítő, zokni, ezeket felejtsd el, mert nagyon meleg van az osztályon (esetleg ha lemész a látogatóhoz, akkor kellhet) Fejőgép van ott és velem a csecsemősök nagyon aranyosak voltak. Egyetlen ápoló volt, aki háklis, de az sem a csecsemősök között, hanem a gyermekágyasoknál, egy idősebb szőke nő... Ami még fontos szerintem, a fényképezőgép, hogy legalább a baba fotóját meg tudd mutatni minden nap az apukának, mert nem fogják beengedni. Innivalót feltétlen vigyél, mert azt összesen 1 pohárnyit adnak egy nap, a csapból meg büdös víz folyik. A kaja az nagyon hitvány, abból sem árt bespájzolni valami táplálót, nehogy elapadjon a tejed. Ja és tisztálkodó szerekből olyant pakolj, ami nem illatos, mert a babád üvölteni fog, ha illatárban próbálod szopiztatni (ezt tapasztalatból tudom) és szerintem kelleni fog még nedves kéztörlő, mert a klotyóban nincs szappan, uh sz@ros kézzel kell a szobába menni és ott kezet mosni...Ezen nagyon kiakadtam. Ja a babának csak nedves törlőkendőt kell vinni, mert pelenkát, kenőcsöt adnak. meg ruhát is ottanit kap, majd csak a hazavitelkor kell neki saját ruci.
2010. jan. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat, lehet, hogy "újratervezem" a bőröndömet:) Minden jót, jó babázást:))))
2010. jan. 16. 21:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!