Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szegedi klinikára mit kell...

Szegedi klinikára mit kell magaddal vinni?

Figyelt kérdés

Kapott valaki a védőnőtől vagy bárki mástól valamilyen listát, hogy magamnak a babának+szülésre miket kell bevinni? Minden szülészet más, ezért kérdezem. Vagy esetleg saját tapasztalatok? Sajnos a látogatási tilalom miatt nem biztos, hogy olyan gyakran tudnak a hozzátartozók utánpótlást vagy a hiányzó dolgokat behozni, ezért mindent, ami kell, össze kell készíteni a bőröndbe.

Előre is köszönöm a segítséget. 39 hetes kismami


2010. jan. 15. 12:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Az én csomagomban a következők vannak: külön zacskóba tettem, ami már a szülésnél tuti kell: köntös, papucs tusoláshoz, másik papucs, egy zokni, WC-papír, tusfürdő. A csomagban van még nekem: elöl gombolós hálóingek, papír WC-ülőke (DM-ben vettem, kb. 200ft/10db, WC-papír, papírzsebkendő, tisztálkodószerek (tusfürdő, sampon, balzsam, fogkefe, fogkrém, fésű, hajgumi, fültisztító), 2 nagy törölköző meg egy kicsi, bugyik (nagy méretűek, meg vettem két hálósat, ami a Tena betéthez kapható), zokni, szoptatós melltartó (ebből nekem csak egy van), Tena betét szülés utánra meg Always éjszakai, melttartóbetét (ezt is a DM-ben vettem, nem volt drága). A babának tettem be egy csomag popsitörlőt, mert úgy hallottam ez kellhet, meg néhány pelust (mert állítólag csak 3-at adnak/nap), 2 textilpelenkát. A babának úgy tudom, nem kell más, amiben hazahozzuk, azt majd apa hozza akkor. Ezen kívül még van a pakkban hajszárító, telefontöltő, fényképezőgép, betettem a kézi mellszívót is, egy csomag vatta (vérzés miatt alul törülközni), evőeszköz, pohár, házassági anyakönyvi kivonat, és bepaszíroztam még egy 2 literes ásványvizet is. Meg rejtvény, toll, bár erre nem biztos, hogy szükség lesz. Ja, és ne feldd a TAJ-kártyád, személyid, ha apás szülés, akkor oltásról papír. És a várandós kiskönyv. Jó nagy a csomag. Folyadék kéne még több is, de már nem fér. A múltkor mentem be a klinikára, és láttam, hogy az az ajtón belül van egy nagy kosár, ahova felcimkézve (cimkét is láttam) lehet csomagot rakni, és anyuka majd lesétál, illetve ott a portán tudsz találkozni a látogatóval. Azt hiszem ennyi. Ha valamit kihagytam, még írok. Ez jó hosszú lett. Ja, én keddre voltam kiírva, ha magától addig nem indul meg, akkor holnap reggel megyek be, doki megvizsgál, ha tágultam még, akkor burkot repeszt. Szóval remélem holnap meglesz a csöppség. Ha még van kérdésed, írj.
2010. jan. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ja, meg persze egy törülköző is kell már a szülésnél, mert előtte letusoltatnak.
2010. jan. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, én is beraktam ezeket, a megerősítésre azért szükség volt (a szüléses pakkba tusfürdőt elfelejtettem rakni). Nekem a doki azt mondta, hogy hétfőn menjek be emlőstimulációra bőrönddel. Nem hiszem, hogy beindítaná a szülést, de ha rossz lesz az eredmény (meszes méhlepény miatt csinálják), akkor benntartanak. Még az is lehet, hogy találkozunk:-)

Ja, egyébként a babának kiskesztyűt meg egy plédet javasoltak a pelenka mellé, mert azt nem tudnak adni. Mást tényleg adnak

2010. jan. 15. 16:38
 4/13 anonim ***** válasza:
Kiskesztyűt vihetsz,de nekünk 2elveszett.Mondjuk én császáros voltam és 3óránként láttam a babám az első 2napban.1kor viszik fürdeni őket,akkor mindenképpen vedd le róla.3pelenkát adnak ők naponta,mást nem.Ha kéred egész végig veled lehet,csak fürdeni viszik el,ilyenkor vizsgálják is őket.Mikor már lekerültem akkor végig velem volt.Igen én is vittem kisplédet.Ha van valami kérdésed,szivesen válaszolók ha tudok.
2010. jan. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Ha nem baj, akkor tényleg lenne egy pár kérdésem:)

Milyenek voltak a szülésznők illetve a csecsemős nővérek? Fogadott szülésznőm nincs, csak dokim.

Segített valaki a szoptatásban? Amikor nálad van a baba, akkor milyen pelenkázós cuccokat (krémeket, hintőport, alkoholt...) tudsz használni? Mert egy dolog, hogy pelenkát viszel, de a többi? Adnak? Ha végig kint van nálad a baba és pl. el szeretnél menni wc-re vagy tusizni vagy vizsgálatra, akkor oda tudod adni valakinek? Mindig vannak a csecsemőosztályon akiknek oda lehet adni vagy kérdezni lehet pl? Segítőkészek?

na most jól lerohantalak, de nagyon megköszönném, ha leírnád a tapasztalataidat, mert gondolom Te is tudod milyen első babásnak lenni:) Tiszta kérdőjel az egész fejem:)

2010. jan. 15. 18:43
 6/13 anonim ***** válasza:
Mint irtam császáros voltam,nagyon rendes szülésznő volt velünk a műtét közben.Nem volt fogadott csak az orvosom.A csecsemős nővérek rendesek,1-2 volt aki kicsit lenézőbb volt az első babásokkal,de segitőkészek.Első két nap nekünk 3óránként hozták osztályra a babát szoptatni és igen megmutatta a csecsemős aki hozta mindig.Oda figyeltek.Szerény véleményem,hogy probálkozz.Én nem adtam fel.Nem jött semmi akkor is szoptattam.Pénteken műtöttek vasárnapra már be is indult.Fájt,vizhólyagos is lett,de szépen megtanultuk és hozzászoktunk.Amikor kint van nálad a baba,én vittem törlő kendőt és krémet is,nem adtak.Viszont a szobában a pelenkázon volt Bephanten,de hogy ott maradt vagy ők rakták ki nem tudtam meg.Mikor elmész wc-re beadhatod a csecsemősőknek,akár éjjel is.Én éltem is ezzel a lehetőséggel,mert egyedül voltam a kórteremben,nem volt szobatársam.Ha kint van nálad,megmondják mikor vannak a mérések.Kérdezd a csecsemösöket bátran,mert néha ugy vettem észre,hogy azt hiszik fejből tudjuk az ők munka menetüket.Könnyű szülést kivánok.Megkérdezhetem ki a dokid?Ne aggodj,mindenki nagyon kedves volt.
2010. jan. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Pál Zoltán. Kaptam már hideget, meleget is vele kapcsolatban, de eddig még nekem nem volt rá panaszom, mindig nagyon rendes és segítőkész volt. Az a nyugi ami meg árad belőle...:) nagy szükségem volt rá az elmúlt hónapok alatt:) Neked ki a dokid?
2010. jan. 16. 07:37
 8/13 A kérdező kommentje:
Bocsi! Lehet, hogy már indulásra készen állsz én meg kérdezgetlek. Minden jót kívánok Neked, könnyű és szép szülést:)
2010. jan. 16. 07:39
 9/13 anonim ***** válasza:
Félre értettél?Én nem szülök,én már szültem.Pál Zoltánnal egyszer találkoztam,egy vizsgálatot végzett el rajtam közben szidta az én dokimat.Rosszul esett.Én még az apukájánál születtem.:)
2010. jan. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szia! Én is Pál Zoltánnál szültem 14 hónapja.Én meg voltam elégedve vele, bár nem sokat fog foglalkozni veled, ez inkább a szülésznő dolga. A vajúdás elején volt bent(amikor megvizsgált) legközelebb pedig a finisben. A gyerekágyas osztályon minden nap meglátogatott. Szerintem nem kell sok minden a kórházba, felesleges. Én wc.papírból használtam sokat (wc-t körberakni). Bent kapsz hálóinget(mindenki ezt használta), de azért 1-et vigyél. Ha minden rendeben van 3 nap után kiengednek, császár esetén 4 nap. Vigyél magaddal pénzt, van büfé ill. szoktak bent csinálni fotót a babákról(fényképész). Bármikor beviheted a babád a nővérkékhez, ha dolgod van, kivéve dél körül, mert akkor szellőztetnek. Ha csak pár percre szaladsz ki, akkor az ágyak végénél van kiságy és abba bele tudod rakni a babád a többiek pedig figyelnek rá.Vigyél több töröközőt, külön amit csak lent használsz, mert egy ideig nagyon fogsz vérezni. Ha még van kérdésed, akkor írj.
2010. jan. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!