Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A gátmetszés fáj? Vagy érzéste...

A gátmetszés fáj? Vagy érzéstelenítik? Hány öltéssel?

Figyelt kérdés
és a varrás is nagyon fáj???miért tart fél óráig? (többen is írták,hogy félórás a varrás)Ez igaz?a varratszedés is fáj???
2010. jan. 11. 09:38
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Szia! Nem kell félned, észre sem fogod venni!

Kicsit OFF, de talán hasznos lehet. Én vettem irrigátort és szülés után kb óránként hideg/langyos vízzel öblítettem le a sebet. Nagy enyhülést hozott mikor húzódott a varrat.


Könnyű szülést (gátvédelmet) és jó babázást :)

2010. jan. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Engem vágtak és szakadtam is. Egyiket sem éreztem, el voltam foglalva a szüléssel :-)

Tudtommal a vágást eleve nem érzéstelenítik.

A varráshoz adnak lidocain injekciót, én ebből csak az első szúrást éreztem. A varrásból semmit nem éreztem. Viszont tökéletesen varrt a doki össze.

A varrás kb. 15 perc volt,

Nekem a dokim a belső varratokat felszívódós cérnával varrta, a külsőt kiszedőssel. Utóbbit direkt kértem, mert azt 4 nap után kiszedik és megkönnyebbülsz, míg a felszívódós tovább irritál. Ráadásul nem is annyira rugalmas, mint a másik fajta, ezért jobban húz, ahogy gyógyul a seb. A varratszedés kb. 1,5 perc volt, nem fájt.

2010. jan. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

a 36. héttől naponta igyál málnalevél teát (3dl víz 1 teáskanál málnalevél tea- drogériákban lehet kapni)- ez nagyon jól felpuhítja a méh, a méhszáj izmait és az összel belső izomzatot. Én ittam! a gátmetszést nem tudom, hogy érzéstelenítették-e, de ha igen is, sem azt sem a vágást nem éreztem.

Ahogy megszületik a baba, kivárják a méhlepényt, utána az orvos ellenőrzi, hogy minden része kijött-e. és utána elkezdi a sebet összevarni. Belülről halad kifelé és rendberak mindent- a belső varratokkal kezd. Nekem egy sem volt- belső varrat a málnalevél teának köszönhetően. Csak külső varrat volt- arra adtak lidokaint. Nem kellemes-de már milliónyi nő kibirta. :-) Szeritem a szülés után már örül az ember, hogy ott tart. :-) Nem kell félni tőle- Kb 20-30 percig eltart, de ez csak így hangzik soknak- ott olyan gyorsnak tűnt. És egyáltalán nem volt vészes az egész. És akkor már ott a baba- rá figyelj majd, ha tudsz! a varratokat felszívódóval csinálják. a varratok 10-12nap múlva kiesnek- eddig kicsit húzódik és szúr.... hát erre is készülj fel. Meg majd kicsit viszket is, ahogy gyógyul a seb, de erre meg arnica montana-t kell szedni- homeopatiast- és szépen segíti a gyógyulást!

Minden jót kivánok! 18hetes KM

2010. jan. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

A vágást nem éreztem, de ott nem kapsz érzéstelenítőt.

Varráskor adnak, de nem ér semmit, csk mire végeznek. Engem 45 percig stoppolt a doki. Minden egyes tűszúrást (folyamatosan adagolják a lidokaint) éreztem és a varrást is végig. Belülre és kívülra is felszívódó varratokat kaptam, ami 1 hét mulva kipotyogott. Mire befejezte a varrást, addigra zsibbadt el, arra jó volt, hogy tudtam kicsit aludni.

2010. jan. 11. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!!!!!
2010. jan. 12. 11:05
 16/16 anonim ***** válasza:
szerintem ez mindenkinek más! nekem kegyetlenül fájt! jobban mint a szülés minden egyes tüszurást éreztem! és varratszedés van akinek van mert nem mindenhol olyannal csinálják hogy felszivódik! és attól függ mennyi ideig tart hogy a dokinak a keze jár vagy a szája nekem kb 10-15perc volt de majd bele haltam!
2010. jan. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!