Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A gátmetszés fáj? Vagy érzéste...

A gátmetszés fáj? Vagy érzéstelenítik? Hány öltéssel?

Figyelt kérdés
és a varrás is nagyon fáj???miért tart fél óráig? (többen is írták,hogy félórás a varrás)Ez igaz?a varratszedés is fáj???
2010. jan. 11. 09:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Az érzéstelenítés nem fáj. Egyéb fájdalmak mellett amikor beadják észre sem veszed. (Én kértem, amikor mondta a doki, hogy már rég beadta:))

Mindig érzéstelenítik.

Az öltések száma a seb méretétől függ, ez pedig a szülsé menetétől, baba méretétől, tehát ezt előre nem lehet tudni. Én nem tudom nekem mennyivel varrták. Kb 5 perc volt a varrás. Varratszedés nincs, felszívódik. A külső varratok meg leesnek.

2010. jan. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
92%
A gátmetszés nem fáj, nem is érzed.Elvileg a varrást sem kellene érezned, ha mégis, szólsz, adnak lidokaint, oda. Nincs fél óra, ha csak nem olyan a doki, akinek a szája jobban szeret járni, mint a keze.A varrat szedés csak kellemetlen, nem fáj. 2 gyerek után írom mind ezt.
2010. jan. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm az első válaszolónak a számomra hasznos infót!!!!Gát varrat felszívódik??ez tuti??mert én beszéltem egy csajjal és ő azt mondta neki fájt a varratszedés(3-4 éve szült)vizzel áztatta..hogy puhuljon..és ne fájjon annyira...SZOVAL???
2010. jan. 11. 09:53
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a második válaszolónak is!!!!! :)))
2010. jan. 11. 09:54
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg az én tudtommal nem érzéstelenítenek gátmetszéskor, hiszen nincs is idő kivárni, a baba feje nyomja azt a részt, így nem érzel semmit belőle. De tényleg.

A varrás nekem mindig NAGYON fájt, jobban, mint a szülés, nekem a lidokain nem nagyon hat, mindent érzek teliben...

Varratszedés pár éve még volt, most elvleg nincs, felszívódóval csinálják. Mikor volt szedés, akkor nekem az is rohadtul fájt...

Féltem most is tőle és a doki meglepetése az volt, hogy hazamenetelkor (akkor szokták kiszedni a varratot) közölte, hogy felszívódó volt, nem lesz varratszedés. Repültem örömömben...

2 gátmetszéses szülésem volt.

2010. jan. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Van aki felszívódóval csinálja, van aki a hagyományossal, kérdezz rá a dokidnál! (nekem is szedték 5 hónapja) Nekem nem fájt sem a gátmetszés, sem a varrás, sem a szedés. Jó nem volt életem legkellemsebb pár perce de simán ki lehet bírni, pláne egy szülés után!

a varrás azért tarthat fél óráig, mert szülés után nemcsak varrnak, hanem máshogy is rendbe tesznek, de ezt inkább nem részletezem, ettől ne félj, ha kibújt a baba úgy megkönnyebülsz hogy azt már simán kibírod! :))

2010. jan. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!!!!!!!!!
2010. jan. 11. 11:45
 8/16 anonim ***** válasza:
Adtak metszés előtt injekciót- nem éreztem, majd vágtak,-azt sem éreztem, és varrás előtt is érzéstelenítettek. Nem is éreztem semmit. Kb. 15-20perc volt a varrás, de csak azért, mert fiatal volt a doki, és bejött okoskodni egy idősebb, ezért "művészi varrást" kaptam:) Felszívódó varratot használtak, a dokim szerint egyre inkább ilyet fognak, jóval ésszerűbb mint a régi. Kérd meg az orvost, használjon nálad is ilyet!
2010. jan. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

A gátmetszés nem fáj, nem érzed, mert többnyire fájás közben metszenek, hogy ne érezd. Szerintem általában nem érzéstelenítik (mivel nincs értelme) de az előző válaszok szerint néhol mégiscsak (vagy csak mondják).

Az én varrásom 2 órás volt, mert máshol is szakadtam, de ez más probléma. A sima gátmetszés 5, max 10 perc varrással jár és a legtöbb helyen felszívódó varrattal csinálják, helyi érzéstelenítéssel (lidokatin injekció)

2010. jan. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
5 hónapja szültem, és a külső varratok hagyományosak voltak, csak a belsők voltak felszívódóak (belül is repedtem). Sajnos. Bár a varratszedés magához a varráshoz képest semmi. Nekekem nagyon fájt a fél órás varrás, pedig érzéstelenítettek is, a szülés ehhez képest meg sem kottyant.
2010. jan. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!