Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyit illik adni a szülésznő...

Mennyit illik adni a szülésznőnek, dokinak ha ügyeletesnél szülök?

Figyelt kérdés
Nincs fogadott orvosom.Mennyit adja akkor?
2008. aug. 4. 12:49
 1/6 anonim ***** válasza:
35%
Nem kell adnod nekik semmit. Ha elégedett vagy, adj amennyit gondolsz. Én is ügyeleten szültem, még véletlenül sem viselkedtek úgy velem mint akik azt várják, hogy adjak nekik pénzt. Ennek ellenére a szülésznőnek 30000ft-ot a dokiknak (mert nálam 2 is bennt volt annyira ráértek) 15-15000ft-ot adtam. Ja és a második dokinak nem is volt lehetőségem a kórházban odaadni a pénzt úgyhogy utána megkerestem és így adtam oda, nagyon meghatódott. De mondom én nagyon elégedett voltam. Ettől függetlenül azt mondom, hogy nem KELL adni semmit.
2008. aug. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy gondolom, hogy nem kell adnod semmit. Hiszen akkor ők munkában vannak, az a dolguk, hogy segítsenek neked, ezért kapják a fizetésüket. Ha meg vagy velük elégedve akkor amennyit gondolsz és amennyit az anyagi helyzeted enged. De szerintem nem érdemes túlzásba esni.
2008. aug. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
47%
Én a szülésznőnek 5000-et, az ügyeletes dokinak 10000-et adtam. Majd meglátod, hogy állnak hozzá, ha úgy godolod akkor nem adsz nekik, ha nem úgy állnak hozzá. 3 hónapos kisfiú anyukája
2008. aug. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
46%
Én nem fizettem semennyit. Kifizettem a munkájukat, amikor évek óta vonják tőlem a TB-t. Miért fizessek mégegyszer? Amúgy meg voltam velük elégedve, de ezért nem jár semmiféle pénz, illetve de, amit majd hónap elején fizetés néven megkapnak. Viszont a dokim tényleg nagyon jófej volt meg profi, szóval kicsit nyomoztam utána, hogy milyen ajándéknak örülne, és megtudtam, hogy nagyon szereti a jó szivart, szóval ezzel a kérdés meg is volt oldva. A szülésznő nem kapott semmit, mert jóformán nem is láttam, ugyanis körülöttem egy csapat lelkes és ügyes tanuló volt. De vagy tizen. Na most a nevüket sem jegyeztem meg, meg amúgy is... A csecsemős nővéreknek meg bevittünk egy ajándékkosarat, mert velük nagyon meg voltam elégedve. De pénzt én senkinek nem adtam, és a következőnél sem fogok. Az ajándék az más, de én ezt a hálapénzezést nagyon ellenzem. Minek őket továbbra is pénzelni, amikor pénzből senkinek nics elég, és ők is ugyan úgy kapnak fizetést, mint bárki más aki dolgozik?
2008. aug. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Bp, János kórház: szülésznő fogadott: 40, doki ügyeletes: 30. Maximálisan elégedett voltam, nemm volt fogadott dokim. Szülésznőt érdemes!
2008. aug. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

szia!


ügyeletes dokinál szültem, bent volt vagy 20 percet, mi 20.000ft.ot adtunk neki, a szülésznőknek,mivel 3 volt,vittünk be tortát, kávét. Ők kb.2 órát töltöttek velem.

2008. aug. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!