Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aki szülésznőnek tanul Magyaro...

Aki szülésznőnek tanul Magyarországon, utána kimehet külföldre?

Figyelt kérdés
Úgy értem,hogy aki itt kijárja pl a Semmelweis egyetem szülésznő képzőjét 4/6 évig, utána ha kimegy külföldre,dolgozhat szülésznőként? Vagy ott más szabályok,rendszer stb van,és újra el kell végeznie a képzést? Köszi
2011. szept. 11. 16:34
 1/8 anonim ***** válasza:
ez attol függ melyik orszàgba szeretnél dolgozni
2011. szept. 12. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Anglia,Amerika.
2011. szept. 12. 16:06
 3/8 anonim ***** válasza:
eusba szerintem mehetsz de ami nem eus (én nem eus orszàgba lakok) ott nem hiszem hogy elfogadjàk (nälunk itt kel megcsinàlni a sulit) de nem tudom màshol hogy van de szerintem ott is igy
2011. szept. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
31%

Természetesen kimehetsz külföldre, és a diplomád - a mai álláspontok szerint, de ki tudja, a "jó magyar állam" mit kavar majd be - bárhol érvényes, sőt, a magyar szakembereket nagyon keresik! Míg itthon egy szülésznő átlagfizetése 80000Ft, Nyugat-Európában 800000-1300000Ft körül mozog!

Hogy felvegyenek, ahhoz nemzetközi nyelvvizsga is kell.

Ami nehezíti a helyzetet, "jó magyar állam" kitalálta, hogyha 5 évből 3 évet nem dolgozol itthon, a diplomádat elévültnek tekintik (itt is krediteket kell gyűjteni a ledolgozott évekért, és ha nincs meg a kreditszám, itthon már nem dolgozhatsz újra), nem dolgozhatsz itthon (más kérdés, hogy amiért én küszködök 4 évet, akkor ahhoz kinek mi köze van??? Illetve hogy meri megtenni Mo. ezt az EU keretein belül, ahol SZABAD TŐKE és TUDÁS ÁRAMLÁS van? Rohadt nagy korlát... Más kérdés a diplomám árának visszafizetése, 2-3 külföldi fizetésem be fogom áldozni, éhbérért itthon nem fogok dolgozni!

Bocsi, hogy ennyit rizsázok, de másodéves szülésznő vagyok, a DE-EK-n. Előtte a SE-n voltam, de az egy nagy rakás sz*r, az embert állatszámba veszik. A tanárok gorombák, és nem adják le rendesen az anyagot. Ott tényleg arra mennek, hogy minél többen bukjanak ki.

A DE ezzel szemben sokkal emberközpontúbb, van kapcsolat a tanárok és a diákok között.

2011. szept. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Értem... Hát eléggé elgondolkodtató... Igazából bennem van kalandvágy is,ami elhúzna innen más országokba. Viszont azért nehéz lenne itthagyni a barátokat,családot,megszokott környezetet stb...

Viszont lenne hozzád pár kérdésem. Tudnál mesélni pl hogy mit tanultok,mikortól látsz először szülést,mikor asszisztálhatsz először, milyen tantárgyak a nehezek, marad-e időd a tanuláson kívül stb. stb.

Köszi szépen :)

2011. szept. 12. 21:34
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Ne haragudj, hogy csak most írtam, de most lett egy kis időm.

Most új rendszer van, a kormány kiadta az egészségügyis iskoláknak, hogy sokkal több diákot kell felvenniük a fogyatkozó magyar eü dolgozók végett, ennek köszönhetően amíg múlt évben csak 200 gólya volt, most 420 lett a felvételt nyertek száma (illetve ennyien iratkoztak be).

Az új rendszer tömbösíti a tárgyakat, más tantárgyakat állít elő. Előny, hogy már nem kötelező szülésznő hallgatóként semmilyen szigorlatot megcsinálni. Hátrány, a rengeteg ember, és fogalmam sincs, így milyen lesz a képzés minősége...

A legfontosabb tárgyak az anatómia és az élettan, ha ebből egyik sem megy profi módon, akkor jobb abbahagyni a sulit. Ezek miatt rengeteg ember bukik vissza, illetve hagyja ott az iskolát. Az én jelenlegi órarendem eléggé zsúfolt, de van szabad időm is, amennyi kell.

De hát egyetemre azért megy az ember, hogy tanuljon, nem?

Én is sajnálni fogom a szüleimet, barátokat, de sajnos a mai helyzetben 80000Ft-ból nem lehet majd megélni. Így pedig még támogatást is tudok küldeni a szüleimnek, akik betegek.

Hajtós suli, meg kell hagyni.

Igazi szülést második év végén láthatok majd talán gyakorlaton. az első három félév egyenlőre nem a szülészetről szól, hanem általános, egészségügyi ismeretek, egybe vagyunk osztva az ápolókkal és a mentőtisztekkel. Aztán negyedévtől fogunk szakosodni.

2011. szept. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Én még 1998-ban végeztem az érettségire épülő 3 éves nappali képzésben tanultam a szakmát,E kategóriás képesítés.

Sokan közülünk diplomát szereztek azóta és van is egy volt szülésznőképzős osztálytársam akinek a nagynénje Németországban intézetvezető főnővér egy kórházban,ő oda ment ki tavaly,nagyon jó helye van.

2011. szept. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Látom, hogy elég régi a kérdés... de engem az érdekelne, hogy pl.Ausztiába, Német o.-ba elhelyezkedhetek-e a szülésznői diploma megszerzése után, mint ápoló (tehát ad-e ápolói végzettséget is, ha nem ia ápolói diplomával felérőt, de annyit ér, mint egy 54-es ápolói, vagy egészségügyi középiskolai végzettség). Persze csak akkor érdekelne ez, ha külföldön nem tudnék elhelyezkedni szülésznőként, akkor ápolóként eltudok-e a szülésznői diplomámmal... Szóval a lényeg, hogy mihez lehet kezdeni külföldön a szülésznői diplomával..?
2013. ápr. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!