Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha nincs fogadott orvosom és...

Ha nincs fogadott orvosom és az ügyeletesnél fogok szülni, elég ha 20000 ft-ot adok neki? Plusz a szülésznőnek 10000-ft-ot?

Figyelt kérdés
2009. jan. 14. 11:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
elég!
2009. jan. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Elég! Én pénzt se adtam neki. Mindkettő kapott egy ajándékcsomagot és el volt intézve. Nagyon aranyosak voltak. Látszott rajtuk, hogy nem várták el és örültek neki.

2009. jan. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is az ügyeletesnél szültem, de bevallom "férfiasan" egy fillért nem adtam neki. Természetesen kapott köszönő ajándékot (a férjem festett neki egy 70x50-es képet vászonra). Én úgy voltam vele, hogy Ő a dolgát végezte, én meg inkább a manómra költöttem a pénzt. De ha úgy érzed, hogy megteheted akkor szerintem ez bőven elég.
2009. jan. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért kellene fizetned bárkinek is?Nem fogadtál meg senkit,a tb pedig állja a szülésed költségeit.Szörnyű,hogy ha orvost látunk mindjárt azt gondoljuk fizetni kell.Nem kell.Ezért kapják a fizetésüket.itt nálunk szerintem nem csak Ők nincsenek megfizetve,mégis tisztességesen dolgozunk sokan.
2009. jan. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért adnál neki előre ugyse tudja hogy kap nem fog veled másként bánni.Feleslegesen adsz neki szerintem de ahogy érzed.Szerintem inkább költsd a gyerekre.
2009. jan. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

szia!


én is ügyeletesnél szültem,20.000ft-ot kapott, a szülésznő meg csomagot,szerintem bőven elég volt. a szüülész nő utána még be is jött megköszöni,ránk is nézett többször.

2009. jan. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha már a munkájukat kell megfizetni,akkor miért nem fordítva van?Miért nem a szülésznő kapja a 20ezrest,és az orvos a csomagot?Hiszen egy szülésnél a szülésznő az,aki többet foglalkozik a kismamával.Az orvosnak nem sok dolga van vele,kivéve ha műteni kell.Terhesgondozásra meg nem hozzá jár aki ügyeletesnél szül.

Na mindegy,én továbbra sem értem miért is kellene fizetni???

2009. jan. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
79%

Méltósággal szülni és születni ne pénz kérdése legyen...


Az orvosnak legyen az szülés sebész anesztes... az a dolga, hogy gyógyítson, a cipésznek sem adunk plusz pénzt ha kényelmes lett a cipőnk...

Én nem fogadok orvost, és nem is fogom neki kifizetni ha segít megszülni a picit, megköszönöm neki, de szóban, és nem pénzzel. Az a 30e is hiányozni fog a zsebedből...

2009. jan. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is 20.000 Ft-ot adtam az ügyeletes dokinak, szülésznő nálam nem volt, mert császároztak. Én úgy voltam vele, ha elégedett leszek, akkor adok csak pénzt. Hazajövetel napján, varratszedés után adtam oda a pénzt.

És csináltattunk egy ajándékcsomagot, ezt a nővérek kapták az osztályon. 2 hétig voltam bennt, és nagyon segítőkészek voltak a szülés előtt és után is.

2009. jan. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!