Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért nem adnak fájdalomcsilla...

Miért nem adnak fájdalomcsillapítót szüléskor? Banyek.

Figyelt kérdés
Szülés előtt úgy másfél hónappal tudtam meg,hogy nem kapok fájdalomcsillapítót szüléskor...Hát,jól beparáztam,és tényleg nem,hiába kértem...Miért???Miért hagynak szenvedni??

2014. júl. 17. 16:07
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
Szerintem adniuk kell ha kérsz vagy keress másik kórházat, ennyi félelemmel nem lehet odamenni szülni! Én is parázok tuti fogok kérni epidurálisat, az ember még egy sima foghúzáshoz is kap fájdalom csillapítót, nemhogy egy szüléshez...gondolom már az elején jelezni kell, ha nincs fogadott orvosod, mert úgy tudom csak a szülés elején adják be, de még én is utána járok ennek. Sok szerencsét! 5 Hkm
2014. júl. 18. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
Ha jól emlékszem 2 ujjnyi tágulástól adják a kitolás előtt fél óráig.
2014. júl. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
55%
19 órát vajúdtam kislányommal,nagyon megszenvedtem,nem akartam tágulni valamiért,oxira kötöttek,borzalmas fájásaim voltak,de eszembe se jutott hogy kérjek fájdalomcsillapítót.Majd a szülésznő hozta magától az injekciót,de nem vettem észre változást,úgyhogy nekem felesleges volt,később még be adtak egyet hiába mondtam hogy az első se használt.
2014. júl. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
38%

Én nem is kértem fájdalomcsillapítást, így is szép élmény maradt első kisfiúnk születése. Második baba sajnos császáros lett, mert farfekvéses volt, ráadásul nagy is. (Az utolsó pillanatig hagytak vajúdni.)

Szerintem ne félj, a szülés természetes dolog. Nagyon fáj, de ki lehet bírni.

2014. júl. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
74%
A fájdalomnak semmi öze a kötődéshez. Tanulmánok bizonítják, hogy az örökbeadott baba és az örökbefogadó anya között ugyan az a köődés tud kialakulni, mint a szülőanya és a baba között. Az örökbefogadó sosem érezi a fájdalmat, csak jó anyának kell legyen.
2014. júl. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
0%
Mit mondtak miért nem kaphatsz fájdalomcsillapítót?
2014. júl. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:

Azt nem mondtak,miert nem kapok,2szer kertem,utanna mar nem,mert nem akartam kiakasztani az orvosokat,mert tudom,hogy nem szeretik a nyafogast,es akkor ok is ugy allnak hozza az emberhez.

Nekem is azt mondta valami orvos az elejen,hogy tobb fele kozul is valaszthatok.ezert utanna se jartam jobban a dolgoknak.de most fogok...

Az meg,hogy nem drogozom,meg gyogyszerezem be magam....pfff...nem tudom ki irta,de ha olyan karos lenne,akkor betiltanak,vagy mittom en....az ilyen a beteg gyereknek se ad gyogyszert,mert karos,meg drog?

Hat,en babat nagyon szeretnek,de ha lehet,kinlodas nelkul...attol nem fog sztem kevesbe szeretni a baba,mert nem kinlodtam vele orakig,napokig...

Ez nem ezen mulik.meg azt se ertem meg,aki otthon szul.hogy teheti kockara a baba eletet???otthon nincsenek eletmento berendezesek,meg inkubator,legalabb is a mi nappalink nem rendelkezik vele...

2014. júl. 18. 21:38
 28/29 anonim ***** válasza:
24%

Azert kellenek az eletmento muszerek mert telenyombak gyogyszerrel es droggal.

Itt ahol en elek egy egeszseges kismama otthon szul ez a szokas ez a rendszer.

Szerinted mire kell egy inkubator?

Sajnalom hogy ennyire nem erted a dolgokat.

Ingyen nem kapsz semmit a babanak ara van aldozatot kell erte hozni.

2014. júl. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:
Otthon szulni akkor is marha nagy felelotlensag,mert szules kozben barmi gond adodhat a babaval,es ott rogton cselekedni kell.az elso babamat us beraktak par percre inkubatorba,pedig semmi gyogyszert nem kaptam,meg nem is szedtem.minden ujszulottet beraknak,legalabb is nalunk.de az,hogy otthon szulszmes jatszol a baba eletevel,az felfoghatatlan,es undorito...aztan ha valami gond van,es a babaddal nem ernek be idobe a korhazba,es meghal???azt hogy mosod le magadrol???gratulalni tudok csak az ilyennek.meg annak is,aki szules utan sajat felelossegre hazajon a babajaval a korhazbol,mert nem birja ki azt a par napot...
2014. júl. 19. 08:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!