Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért nem adnak fájdalomcsilla...

Miért nem adnak fájdalomcsillapítót szüléskor? Banyek.

Figyelt kérdés
Szülés előtt úgy másfél hónappal tudtam meg,hogy nem kapok fájdalomcsillapítót szüléskor...Hát,jól beparáztam,és tényleg nem,hiába kértem...Miért???Miért hagynak szenvedni??

2014. júl. 17. 16:07
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

Na igen,jönnek a szuperanyukák...Szerintem se attól lesz valaki jó anya,ha fájdalomcsillapító nélkül szül.Bár,egyesek ezt hiszik.Meg,hogy aki fájdalomcsillapítót kér,azt rögtön lenézik,meg kritizálják,hogy csak magával törődik,nem a babával,hogy ennyit nem bír ki a baba érdekében,stb...

Hát,nekem marha alacsony a fájdalomküszöböm,az elején még egy vérvételtől is meg akartam halni,olyan voltam,mint egy ovis.De tudtam,hogy ki kell bírnom,végig kell csinálnom,hisz a babákat nem a gólya hozza,és nem a káposztaföldön "teremnek".Gondoltam,a sok apró fájdalmat-kellemetlenséget kibírom,majd szülésnél úgyis adnak fájdalomcsillapítót,sima ügy...Aha...De azt nem értem,hogy miért nem mondták meg előbb,hogy felejtős???Akkor lelkileg jobban fel tudtam volna rá készülni,mert így vajúdás közbe csak stresszeltem,meg ilyenek...

Meg néztem ilyen oktató filmeket,meg olvasgattam,sehol nem írták,vagy mondták,hogy nincs fájdalomcsillapítás,mert ez természetes folyamat,meg nem tesz jót a babának,ilyenek...

Örülök,hogy a válaszolóim között vannak olyanok,akiknek meg se kottyan a szülési fájdalom,könnyű szülésük volt...

De attól nem lesznek nagyobbak,hogy direkt nem kértek semmit.

2014. júl. 17. 17:45
 12/29 anonim ***** válasza:
87%

Hát lányok én 32órán át vajúdtam! Nem tágultam és nem akartak segíteni az orvos azt mondta a természet elintézi... Hétfő reggel 8tól másnap 11re tágultam ki annyira, hogy epidurált kaphassak! Miután beadták mintha egy követ szedtek volna le rólam!! :D

De ezután se volt valami kellemes... Mert a kisfiam csak 16:20kor bújt elő! Szóval az "félúton" baba maradt az érzéstelenítés!!

De mai napig életem egyik legszebb élménye!


Az pedig hogy elfelejti az ember mihelyst megszületik a baba sztem butaság!! Nem elfelejtjük hamam szimplám megszűnik! Nincs ott a baba és így már nem fáj!! :)

2014. júl. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%

Biztos le leszek pontozva, de azért megkísérlem. Nem tudom, a te esetedre igaz-e ez, de én a következőket tudom:

1. az elején nem kapsz fájdalomcsillapítót, amíg egy bizonyos mértékben ki nem tágulsz (ha jól tudom, négy ujj), mert addig nem is biztos, hogy tényleg beindul-e a szülés, vagy csak jóslók.

2. A vége felé megint nem adnak, mert akkor a kitolásra már értelmetlen.

Szóval a kettő között van rá esélyed, ha úgy alakul.

Nem mindig az a helyzet, hogy szórakozásból nem adnak, hanem időnként orvosi oka van, csak lehet, nem magyarázzák el.

Hozzáteszem, nem vagyok orvos, de nekünk a felkészítőn ezt mondták a kórházban.

2014. júl. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
85%

Szóval "félúton" abba maradt az érzéstelenítés!!



Bocsi elírtam! 12-es voltam :D

2014. júl. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%

"De azt nem értem,hogy miért nem mondták meg előbb,hogy felejtős???Akkor lelkileg jobban fel tudtam volna rá készülni,mert így vajúdás közbe csak stresszeltem,meg ilyenek...

Meg néztem ilyen oktató filmeket,meg olvasgattam,sehol nem írták,vagy mondták,hogy nincs fájdalomcsillapítás,mert ez természetes folyamat,meg nem tesz jót a babának,ilyenek... "


Nem azért nincs, hanem csak nincs. Máshol meg van. Szülésfelkészítőn voltál? Ott mindent elmondanak és lehet kérdezni is. Azt mondtad az a második babátok... Nem is értem, átaludtad a terhességedet, a felkészülést, a szülést? Nem szoktál ilyen helyeken olvasgatni, írogatni? Teljesen egyértelműnek kellene, hogy legyen, hogy nincsen mindenütt lehetőség az epi-re és meg kell kérdezni, hogy van-e. És nem azért nincs, mert rossz, hanem pl. nincs aki beadja stb. Még egy magánkórház is van, ahol van rá lehetőség, de csak akkor, ha épp bent van az orvos, ha nincs, akkor behívják, de addig ott várhatsz, míg odaér, és még plusz pénzbe is kerül. Na azért is nem oda mentem én se.

2014. júl. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
29%

szuperanya???

a 2. gyerekkel 48 orat vajudtam otthon addigra ertem el a 2 cm!!

De mivel otthon akartam szulni eszembe sem jutott semmi fele kabitoszerrel(morfium fajta boditokkal ) vagy gyogyszerrel mergezni magam.

szenvedtem a gyerekemert ez volt a celom es ezert birtam ki

Csodasze4p es sikerelmeny volt legyoztem a fajdalmat es magam is jutalmam a baba volt!!

2014. júl. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
75%

Ahol én szültem, ott elmondták a szülésfelkészítőn is, hogy peeeersze, van ám 3 féle fájdalomcsillapítás is, hogyne, lehet választani is. Aztán amikor 7 órát vajúdtam úgy, hogy telenyomtak oxitocinnal és a lepedőt rágtam a fájdalomtól és a vaságyat szorongattam és könyörögtem a fájdalomcsillapításért, akkor a szülésznő megvetően közölte, hogy nincs, a szülés az fáj és még jobban is fog. Szóval teljesen megértem a Kérdezőt. Rettenetes élmény volt a szülésem, ráadásul egyik komplikáció után jött a másik, majd 8 óra kínszenvedés után megcsászároztak… Na, nekem is kellett idő, mire fel tudtam dolgozni a történteket! :(

Hogy ezt miért hagyják?? Vagy azért, mert ezen spórolnak, vagy azért mert nincs elég személyzet, aki be tudná adni az edát. Én legalábbis erre gondolok.

2014. júl. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
76%

Sziasztok! Én a fiammal 2 napig vajúdtam mire közölte a doki, hogy ebből elég volt és hívta az anesztest, bekötötték az EDA-t. A lábuk nyomát össze tudtam volna csókolgatni a megkönnyebbülés örömétől. Viszont a kitolási szakaszból semmit nem éreztem, így azt sem, hogy mikor kell nyomnom. Emiatt elég sokáig elhúzódott a kitolási szak, hiába kiabált velem a doki, hogy szedjem össze magam, mert a fiam nyakán van a köldökzsinór és esik a szívhang, nem éreztem semmit! Ketten nyomták ki a hasamból a fiamat, mert hiába nyomtam mikor mondták, nem éreztem, hogy jó helyre nyomok-e, vagy egyáltalán nyomok-e. Végül nagynehezen kibújt a babám kéken, nyakán kétszer a köldökzsinór. Az Apgarunk is elég szar lett. Hála istennek Egészséges 11 éves már enyhe figyelemzavarral, amit az oxigénhiánynak tudnak be. Most 31 hetes vagyok a lányommal, de bárhogy alakul a szülés NEM fogok fájdalomcsillapítót kérni, inkább szenvedek pár órát, de még egyszer nem kísértem meg a sorsot!

Nem törvényszerű, hogy mindenkivel így történik, van akinél jól kiszámolják az időt, stb., én nem kockáztatok!

Kitarást kívánok Neked!

2014. júl. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Én ugyanúgy jártam mint az utolsó válaszoló. Az első babámmal kaptam edát, de a fájásgyengeség miatt elhúzódott a vajúdás, a kitolási szaknál pedig nem éreztem mikor kell nyomnom, ezért nyomták felül a hasamat + vákuummal szedték ki a babát. Neki is nyakán volt a köldökzsinór.
2014. júl. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
8%

koszonom hogy lepontoztatok azert mert fajdalomcsillapitas nelkul termeszetessen szultem.

Azert mert tudom fajdalom nelkul nincs siker es mindennek ara van

Es hogy a szules faj de egy oriasi orom es atalakulas.

2014. júl. 18. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!