Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért nem adnak fájdalomcsilla...

Miért nem adnak fájdalomcsillapítót szüléskor? Banyek.

Figyelt kérdés
Szülés előtt úgy másfél hónappal tudtam meg,hogy nem kapok fájdalomcsillapítót szüléskor...Hát,jól beparáztam,és tényleg nem,hiába kértem...Miért???Miért hagynak szenvedni??

2014. júl. 17. 16:07
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
82%
Jó kérdés...Amerikában arra néznek furán aki nem kér fájdalomcsillapítást. Persze szép a szülés..életet adsz egy gyermeknek..de őszintén megmondom Én azt hittem ott maradok amikor a lányomat szültem. Most fogok kérni fájdalomcsillapítást t@köm akar megint annyit szenvedni...
2014. júl. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
38%
Jajj erre ne görcsölj rá! Ahol én szültem ott se volt EDA. Nem minden kórházban van. És mégis mindenki kibírja a szülést. Én is kegyetlenül paráztam, de ott azokban a percekben mikor zajlott az egész eszembe se jutitt a fájdalomcsillapító! Nyugi, ne parázz! Könnyű szülést neked! Mire vagy kiirva amugy?
2014. júl. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

Én is most várom a második babát,nem terveztük,de örülök neki.Az első babám 11 hónapos,most november legelejére vagyok kiírva...

De amikor megtudtam a 2.babát,nem az öröm telített el,hanem a félelem,meg éreztem a fájdalmat is,mert nagyon nehezen szültem az elsőt is,megrekedt a baba,el is tört a kulccsontja,mindkettőnknek bevérzett a szeme,nekem az erőlködéstől,neki a megszorulástól...

Szülés után még órákig remegtem..

Meg az is hülyeség,hogy az ember elfelejti a szülési fájdalmakat,amint meglátja a babát...Hülyeség...Én még a mai napig nem felejtettem el.

2014. júl. 17. 16:24
 4/29 anonim ***** válasza:
75%

"Meg az is hülyeség,hogy az ember elfelejti a szülési fájdalmakat,amint meglátja a babát.."


Sajnálom, hogy neked ilyen rossz élményként maradt meg a szülés, de én például úgy voltam vele, ahogy szerinted "hülyeség". Nekem a vajúdás volt kegyetlen, de tényleg el is felejtettem mihelyst meglett a pici.

2014. júl. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarok jogászkodni, de számomra az a megdöbbentő, hogy a lehetőséget sem adják meg a fájdalomcsillapításra. A fájdalom csillapítása alapvető joga mindenkinek, amit, ha nincs kontraindikáció, orvosi ellenjavallat, akkor szerintem biztosítaniuk kellene. Persze, fogat is lehet húzni fájdalomcsillapítás nélkül, de ha lehet enyhíteni a fájdalmat, miért ne. Nem ezen múlik a szülés, sem a baba-mama kapcsolat. Miért ne legyen élmény a szülés, ha valaki nem bírja úgy a fájdalmat. Nem vagyunk egyformák.

én is szerettem volna, de annyira gyorsan jött a kislányom, hogy nem volt idő beadni. De adtak volna, ha kérek!

Lehet, én vagyok kukac, de biztos panaszt tettem volna, ha megtagadják, vagy ami még rosszabb, de hallottam ilyet is, pénzt kértek érte. És ez számomra nem az ősszülés, és a nyafka anyukáról szól, hanem alapvető jogról.

2014. júl. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
20%

A szules nem betegseg egy termeszetes folyamat eletttani.

Az eletben mindennek ara van.

Egy uj elet egy baba vilagrahozatalanak ara a anya fajdalma ami felkeszito ot az anyasagra es koti ot a babahoz sok sok hormon szabadul fel a fajdalomtol ezzel is segitve a szotatast es a kotodest.

Valassz dulat vagy jo suzlesznot aki ott van veled tamogat segit.

Siman ki lehet birni en 4 szultem faj csill nelkul ebbol az elso volt rossz a tobbi a nappalinkban szuletett.

Annyira sok erot adott a baba es az hogy en ezt meg tudom csinalni.

2014. júl. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
72%
Nézd, én ahol szültem volt lehetőség epidurálra, gondolom arra gondolsz, hogy fájdalomcsillapítás. Viszotn annyira nyitva voltam már mire beértünk, hogy már nem kaphattam. Tehát azt csak 2 ujjnyiig adják, utána már nem.
2014. júl. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
84%
5-ös vagyok, én is most várom a második babámat, de hasonlóan érzek, mint a Kérdező. Nekem gyors szülésem volt, de pont ezért a brutális rész legjavából kaptam 3 órán keresztül, a kívülről bevitt oxitocin csak növelte a fájdalmat. A szervezetnek esélye sem volt beindítani a saját fájdalomcsillapító mechanizmusát. Ezt a szülésznő említette. Sajnos nekem is olyan élmény volt, amiben a vége kivételével semmi szépet nem láttam. Másfél éve történt, de ha visszagondolok rá, pánikrohamszerű tüneteim lesznek. Ez van, erről nem tehetek. Jöhetnek az ősanyák lepontozni, én elfogadom, hogy nem vagyunk egyformák, velük ellentétben. Számomra egyébként sem a születéssel kezdődik az élet, hanem a fogantatással. Megértem, hogy ha valaki még nem szült, nincs élménye, könnyebb meggyőzni, hogy nem vészes,ne féljen annyira tőle általában túlélik stb (és ez az esetek többségében így is van), de akinek már volt rossz élménye nehezebb elhinnie, hogy másodjára más lesz. Én egyébként másodjára valószínűleg császárral fogok szülni, a természet alakította így.
2014. júl. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
90%
Ja a fájdalmas szülés meg a kötődés összefüggéséről meg annyit, semmiféle alátámasztott tanulmány, bizonyíték nincs rá. Sok anya szüli pl császárral a gyermekét, és véleményem szerint nem a szülés pár óráján, hanem egy életen át tartó hozzáálláson múlik a gyermek-anya kapcsolata. Kisarkítva, ha így lenne, nem ölné meg, dobná el magától egy anya sem a gyermekét, aki természetes úton szül.
2014. júl. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 babóca0129 ***** válasza:
100%
Ahol en szultem ott is adnak fajdalomcsillapitot ha a vajudo no keri. Nekem csak azert adtak egy kicsit, mert nehezen tagultam es pihenni nem volt idom. A vajudasom hosszu volt abban merultem ki inkabb. Nem kertem ok adtak. Nem akartak azt, hogy emiatt legyen esetleg csaszar. Szerencsere igy nem is lett es nekem is utana konnyebb volt a szules alatt. Volt erom a tolasnal. Szules kozben nem is volt az eszembe a fajdalomcsillapitas. 5 hos kislany anyukaja vagyok.
2014. júl. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!