Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kinek hol/hogy folyt el a...

Kinek hol/hogy folyt el a magzatvize?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ki hol volt, amikor elfolyt és utána, hogyan/mennyi idő múlva került kórházba?


2010. jan. 5. 17:29
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
Már egy hete kórházban feküdtem, csak hétvégére engedtek ki, amikor éjjel fél 1-kor arra ébredtem, hogy pisilnem kell. Felkeltem és úgy éreztem bepisiltem. Elindultam a wc-re hirtelen még egy loccsanás. Akkor jöttem rá, hogy ez a magzatvíz. Úgy gondoltam megvárjuk a reggelt, mivel fogalmam se volt, hogy hogyan jutunk el a kórházba. Aztán még egy loccsanás, ami már véres volt. Felkeltettem a férjem, taxit hívtuk. Szegény annyira meg volt ijedve, hogy majdnem karamboloztunk (nem adott elsőbbséget). Kb. 40 perc alatt értünk kórházba, de kisfiam csak 12 óra múlva délután 1 órakor született meg.
2010. jan. 6. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
Nekem sokáig fájt a hasi seb. Eleinte érzéketlen volt a környéke. A szoptatás után a felállás a fotelből nagy kihívás volt eleinte, aztán fokozatosan minden elmúlt.
2010. jan. 6. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
Én otthon néztem a Barátok közt sorozatot, de már közben éreztem, hogy pisilnem kellene. Annyira izgalmas volt, hogy gondoltam megvárom azt a pár percet...:) Szerencsére a kicsi is türelmes volt, mert amikor a sorozat végén megszólalt a szlogen, akkor éreztem, hogy most már muszály pisilnem. Legalább öt percig "pisiltem", mire szóltam a férjemnek, hogy azt hiszem mennünk kell lassan.:) Telefonon beszéltem a dokimmal, aki megnyugtatott, hogy még bőven van időnk, így lefürödtünk, kicsit lepihentünk, majd bementünk a kórházba. Kb. másfél, két órát voltunk még itthon. :)))
2010. jan. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
Azért nem árt elindulni a kórházba, ha otthon elfolyik a víz, nekem úgy történt, hogy hajnalban kizúdult fél 3-kor, 2:58-kor már a hasamon feküdt a kislányom. :-))) Szerencse, hogy a kórház csak 7 percre volt, mert fájások nélkül tágultam ki teljesen, és a magzatvizet már egy tolófájás "lőtte ki", épphogy beértünk.
2010. jan. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
Engem befektettek a kórházba, reggel 8 körül kaptam egy üveg oxitocin infúziót, aztán fél óra múlva felküldtek az osztályra, hogy semmi fájást nem mutat a gép. 12 órakor éreztem egy pukkanás odabent, kimentem wc-re, hogy megnézzem mi volt. Aztán ahogy visszafele mentem a folyosón elkezdett folyni a víz, kb 2-3 dl. Akkor szóltak a dokinak, hogy megnézzék, hogy valóban magzatvíz-e. Vizsgálat közben, rengeteg elfolyt. 14 óra körül kezdődtek az enyhe fájások és 18.05-kor szültem.
2010. jan. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

Otthon, hajnalban arra keltem,h. elönt valami melegség. Rögtön felpattantam, rohantam a fürdőbe, ahogy tudtam, de persze mindent végig áztattam...

Ez olyan fél 4 körül volt. Páromat riadóztattam, lezuhanyoztam, összepakoltunk mindent, ami még kimaradt és indultunk. Hajnali fél 5 körül már a kórházban voltunk.

2010. jan. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, sokat segítettek!

Ugyanis 14.-én megszületett a kislányom! :)


Nem tudtam elképzelni, hogy mit fogok csinálni, ha elfolyik a víz stb., de a válaszaitok után nem ért váratlanul. (nem úgy mint a lányom 4 héttel korábbi megérkezése)


1.30-kor az ágyban feküdtem, mikor úgy éreztem pisilnem kell. Mire végig gondoltam, hogy elindulok a wc-re, már el is öntött. :)

Szóltam páromnak, hogy elfolyt a víz, felhívta a kórházat, hogy indulunk, én közben lezuhanyoztam és felöltöztem.


2.30-ra értünk be, 0 tágulás mellett, nagyon enyhe fájások kezdődtek 3 körül.

5-kor már elég erősek voltak, 6 órakor 6 centis tágulás mellett már nagyon erős fájdalmaim voltak.


Végül 6 óra 41 perckor megszületett a kis szerelmem! :)

2010. jan. 17. 17:12
 28/30 anonim ***** válasza:

Gratulálok! Örülök ,hogy segíthettem én is, akár egy kicsivel is, mert velem is hasonlóan történt! Sok boldogságot a kis hölgyhöz!


Egy kis legény anyukája

2010. jan. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Gratulálok!
2010. jan. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
jaj, de jo! GRATULALOK!!!!!
2010. jan. 31. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!