Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A császármetszést lehet?

A császármetszést lehet?

Figyelt kérdés
Érezni?fáj?Érzéstelenítik? egy ismerősömet császároztak és ő azt mondta hogy nagyon fájt..mindenkinél így van csak erre vagyok kiváncsi...(ha valakinek van kedve írja neg a folyamatát..vagy hogy hogy zajlik..)
2010. jan. 3. 18:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Engem gerincvelői érzéstelenítésben császároztak, abszolút semmit nem éreztem. Fura volt, h deréktól lefele megszűntem létezni:-)A műtét után 2 napig fájt a méhösszehúzódás, meg a seb, de túl lehetett élni (adtak algopirin injekciót). A császár előtt reggel 7-től du. 16-ig oxitoxinos vajúdásban volt részem (mert nem indult be a szülés magától), hát az fájt. Meg a kézzel méhszájtágítás (száradjon le a doki keze) az kegyetlenül fájt. A császáros fájdalmak csak ezek mögött vannak a fájdalom erősségét tekintve. Szval túl lehet élni:-)
2010. jan. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

ez attól is függ, h programozott e vagy nem. nekem 2 volt. az első nem volt betervezve.utolsó pillanatba vittek a műtőbe. gerincérzéstelenítés volt, abszolút semmit nem éreztem. sem a szúrást, sem a műtétet. csak az iszonyú fáradtságot.

a második programozott volt. előző nap kaptam hashajtót, éjféltől se enni, se inni nem lehetett. másnap 10-kor fel kellett menni, borotválás, papírok kitöltése, katéter felhelyezése. fél óra múlva vittek a műtőbe. gerinc érzéstelenítés, vérnyomás mérések, meg a kezembe is bekötöttek 1 csövet. csak annyit éreztem a műtét alatt, h ide-oda rángatnak. kiemelték a babát, megmutatták, gyorsan összevartak, szobába toltak.

első alkalommal nagyon szarul voltam műtét után (21 órája voltam előkészületben, folyt az oxitoxin, 13 óra vajúdás volt ebből. aztán elmenőben volt a pulzus... kifáradt a szervezetem)

második alkalommal 2,5 óra múlva hozták szoptatásra a babát, 6 óra múlva kivették a katétert.

mindkét alkalommal másnap 3 emeletet gyalogoltam a büféhez. az ágyból való felkelés egy kicsit nehéz, de ha nem hagyod el magad, és mozogsz, akkor nem tudnak letapadni az izmok- amitől fájdalmasabb lenne az egész. volt aki nehezebben, volt aki jobban tűrte. a varrat szedés sem fáj.

2010. jan. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is császárom volt 3 hónapja. Spinális érzéstelenítés a gerincbe, én aki rettegek a tűtől, bár a terhesség alatt megszoktam hogy szurkálnak, azt kell mondanom hogy nem fájt!!! Még én is meglepődtem rajta. Aztán 1-2 másodperc múlva éreztem hogy melegszik a lábam és már le is fektettek a műtőasztalra. Onnantól fájdalmat nem éreztem de azt igen hogy matatnak, majd mikor kiemelik a gyereket akkor azt hogy rángatnak, de ez sem fáj. Ahhoz tudnám hasonlítani mint a fogorvosnál, érzed hogy matat a szádban de nem fáj. :) Én a katétert is akkor kaptam, amíg nem kellett felkelni azt sem tudtam hogy van. Csodás volt, amikor meghallottam a hangját, majd mikor odahozták, leírhatatlan! :) Majd vittek fel az örzőbe. 6 óra után fel kellett kelni zuhanyozni, meg addig is az oxitocin infúziót adták, hát erős menstruációs görcshöz hasonlítanám, és amikor fel kellett kelni, na az rettentően fájt. Úgy éreztem soha nem fogok tudni felülni, azt hittem szétnyílt a sebem, ülni, állni borzalmas volt. Egy nővér segített kimenni és tisztálkodni. Majd a következő megpróbáltatás, a visszafekvés. Nekem 2 napig borzalmas volt felkelni, de a 2. nap egész nap le sem ültem nagyon (lefeküdni meg végképp nem mert akkor fel kell kelni), jöttem mentem a babámmal egyenes háttal, és így nagyon gyorsan gyógyultam! 1 hét után szinte semmi bajom nem volt, és végig el tudtam látni rendesen a lányomat. A tejem is 3. napra belövellt, addig előtejem volt.

Szóval azt az 1-2 napot ki kell bírni és mozogni sokat, de amúgy nem vészes.

Minden jót!

2010. jan. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem jól írtam, nem a 2. nap hanem másnap már jöttem-mentem.

Utolsó voltam! :)

2010. jan. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddig válaszolóknak!!!!nagyon félek a szüléstöl!!!Mondjuk még nem vagyok terhes..de már nagyon szeretnék babát!!!!
2010. jan. 3. 21:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!