Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Otthon szülésre volna megoldás?

Otthon szülésre volna megoldás?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Erre a kérdésre sem a nőgyógyászom,sem a védő nőm nem tudja a választ.13 hónapos a kisfiam,korházban szültem,apás szülés volt,és minden rendben zajlott,kivéve hogy a szülést követő 5 nap maga volt a pokol!!!Csoda hogy egészségesen jöttünk haza! Nem bírnám még egyszer végig csinálni,és most elkezdtük a kistestvér megalkotását,de ragaszkodnék az otthoni szüléshez...ha van rá törvényes mód. Fogalmam nincsen kihez kellene fordulnom,és hogyan zajlik egy otthon szülés...ki/kik kellenek hozzá,milyen papirok(ha kell egyátalán),és a szülést követően hogyan tovább? Van itt olyan aki otthon szült és meg osztaná a tapasztalatait,és hogy hogyan érte el?BUEK
2009. dec. 31. 21:27
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Az otthonszülés után régen legalábbis úgy volt, hogy mentőt kellett hívni még a szülés alatt, majd be a kórházba a baba is és az anyuka is.

Nekem is szörnyű volt a 2x 5 nap a fiaim miatt, de így utólag visszagondolva szarni rá.

Egyébként az anyuka hazamehet a kórházból saját felelősségére, de nem tudom, hogy ilyenkor a babát mennyire látják el a csecsemősök, vagy ezt hogyan lehet megoldani. Mindenesetre én nem tudtam hazajönni a babám nélkül.


És egy kis okítás, egyik orvos sem fog otthonszülést vállalni, mert az egész karrirjük tönkremehet egy csecsemőhalál miatt. Börtönbekerülhet stb.

Tudod, mint Geréb Ágnes.

És borzasztó felelőtlenség az otthonszülést választani.


Remélem minden rendben lesz a babával és Veled is!

Boldog Újévet!

2009. dec. 31. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
A hoxa.hu-n keresd DODICÁT! Ő biztosan tud neked segíteni :)
2010. jan. 1. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem fogja vállalni egy orvos sem , nem megengedett Magyarországon !
2010. jan. 1. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

én totál megértelek,hogy otthon akarsz szülni.Az unokatesóm mindhárom gyerekét a Geréb Ágnes hozta.segítette világra.Semmi komplikáció nem volt,de lehetett volna.őt is megtalálhatod a netten,biztos van elérhetősége,és tud neked segíteni,hogy kihez fordulj.

Én a szülőotthonokat szorgalmaznám,azokból kellene jó sok.

Viszont az orvosok nem szorgalmazzák,de nem csak azért mert veszélyes,hanem mert féltik a pénzük,mert akkor nem lenne rájuk semmi szükség.A szülésznő mindent megcsinál,össze is varrhatna,de nem engedik az orvosok,mert akkor nem kapnának pénzt.ezt egy szülésznőtől tudom.Sok sikert a kereséshez.

2010. jan. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Arra is figyelned kell, hogy a gyerekorvos "támogassa" az otthon szülést. Neki ugyanúgy el kell látnia a picurodat, mint a kórházi orvosnak. Az első 4-5 napban naponta látnia kell, beadni a bcg oltást, meg nem is tudom milyen teszteket megcsinálni, amik a kórházban vannak, és te úgy hozod haza a gyermeked, hogy az eü kiskönyvében már ezek szerepelnek.
2010. jan. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Kerestem Dodicát a hoxán, de nincs találat :(


Boldog Új Évet mindenkinek!

2010. jan. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

szia, ezt az oldalt láttam a facebook-on:

[link]

Szerintem itt szétnézhetsz!

2010. jan. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Miért teszed fel kétszer ugyanazt a kérdést?Egyszer is elég volt.
2010. jan. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Persze varrogasson a szülésznő.

Egyik barátnőm is úgy járt, kórházban, hogy rosszul varrta össze a szülésznő, ki kellett szedni a varratokat, majd 3 doki csinálta újra.

Kellemes érzés lehetett. 3 hónappal szülés után még nem tudott ülni.


Miért nem jó a biztonságos fogadott doki?

2010. jan. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Biztonságos fogadott doki? Ne nevettess... :P
2010. jan. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!