Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Otthon szülésre volna megoldás?

Otthon szülésre volna megoldás?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Erre a kérdésre sem a nőgyógyászom,sem a védő nőm nem tudja a választ.13 hónapos a kisfiam,korházban szültem,apás szülés volt,és minden rendben zajlott,kivéve hogy a szülést követő 5 nap maga volt a pokol!!!Csoda hogy egészségesen jöttünk haza! Nem bírnám még egyszer végig csinálni,és most elkezdtük a kistestvér megalkotását,de ragaszkodnék az otthoni szüléshez...ha van rá törvényes mód. Fogalmam nincsen kihez kellene fordulnom,és hogyan zajlik egy otthon szülés...ki/kik kellenek hozzá,milyen papirok(ha kell egyátalán),és a szülést követően hogyan tovább? Van itt olyan aki otthon szült és meg osztaná a tapasztalatait,és hogy hogyan érte el?BUEK
2009. dec. 31. 21:27
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
45%

Szia.

Én nem javasolnám az otthon szülést. Millió komplikáció adódhat, amit, ha kórházban vagy, rögtön megoldanak, otthon viszont bel is halhatsz te is, meg a pici is. Azt a pár napot ki lehet bírni a kórházban, a bitnságért. Nővérem szülésénél pl. a baba olyan rossz helyen repesztette a burkot és jött ki, hogy el is vérezhetett volna nővérem.

2009. dec. 31. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Kedves tőled hogy így ismeretlenül is agódsz,de ezek csak rém hírek,és amint a kérdésemben is megfogalmaztam-(ki/kik kellenek az otthoni szüléshez?)-úgy szeretném alakítani hogy biztonságban legyünk, de otthon,ahol nem adják idegen apuka markaiba a fiad,aki megörül hogy fia született,pedig lánya és utána nem akarja elhinni hogy az nem az övé!!!ahol nem nézi végig az ablakon keresztül az első szoptatásodat egy tucatnyi építő munkás!!!és ahol nem a 3. nap után mutatják meg hol találsz tiszta ágyneműt mert az előzőt átvérezted!!! ezek nem rém hírek. El döntöttem hogy ide haza hozom majd világra,de senki nem tud információval segíteni engem???
2009. dec. 31. 21:46
 3/22 anonim ***** válasza:
52%

CSATLAKOZOM AZ ELŐTTEM SZÓLÓHOZ. Amiket ír nem rémhírek. Én kórházban szültem és még így is majdnem meghaltam. Ha nem vagyok azonnal műtő közelében már nem írnék ide nektek.

Szóval bármennyire szar volt az 5 nap élmény odabent a szülés után, nem érdemes kockáztatni. Keress inkább bababarát kórházat és szülj máshol mint ezelőtt ha lehetséges. Olyan helyen ahol kedvesek és empatikusak!


B.Ú.É.K.

2009. dec. 31. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
71%

Kedves első, nem a kérdésre válaszoltál :P


Én is szeretnék itthon szülni, de semmi használható információt nem találtam az interneten sajnos.

Az ambuláns szülésről találtam annyit, hogy elvileg megoldható, ha a baba ellátását vállalja a házi gyermekorvos otthon, úgy, hogy mindennap kimegy. És hogy a kórházak nem örülnek ennek, mert nem kapják meg a TB-től a pénzt a szülő nőért, ezért bepróbálkoznak, hogy nem akarják hazaengedni a babát.

De erről van infó a neten, kicsit pontosabban leírva :)))


Remélem, összejön Neked! Én m

r lemondtam róla, 8 hónapja keresgélek, de semmivel sem lettem okosabb, így csak annyit tehetek, hogy itthon vajúdok, minél később megyek be, aztán visszaszámolom a napokat :(

2009. dec. 31. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
:( sajnálom hogy nehéz szülésed volt,és jól esik az aggodalmad de nem válasz a kérdésemre.Szeretném otthon a világra hozni a babám. Létezik rá törvényes megoldás,és ha igen, akkor hogyan kell elintézni.
2009. dec. 31. 22:25
 6/22 anonim ***** válasza:
50%

Na tessék, az első és a második hozzászóló is offol...


NEM vitát nyitott a kérdező az otthonszülésről, hanem kérdezett valamit, ha nem tudtok rá válaszolni, nem kell beszólni. Nem a ti rossz élményeitek miatt fog másképp dönteni, valószínűleg nagylány már, tudja, mit akar. Én spec megértem.

2009. dec. 31. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

És sok sikert kívánok, remélem, sikerül majd otthon szülnöd!

B.Ú.É.K.!

2009. dec. 31. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
77%
Törvényesen e vagy sem de meg lehet oldani. A védőnőm "anyukái" között volt olyan aki otthon szülte mind a 3 gyerekét, de hogy kin keresztül és hogyan azt nem tudom, a védőnő sem tudta, én meg nem ismerem őket. De szerintem őket is bevitték után a kórházba, hiába szült otthon, szóval a kórházi napokat nem hiszem hogy meg tudod úszni. És ha másik kórházat keresnél?
2009. dec. 31. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Szia!

Én úgy tudom, hogy Magyarországon az otthonszülés nem megengedett. 2 éve legalábbis az volt, nem hiszem, hogy azóta változott volna.

Viszont ha van pénzed és ismeretséged, szerintem meg lehet oldani.

2009. dec. 31. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
60km-re van a legközelebbi kórház,a többi még messzebb.Nem tudnám a szülés előtti heteket ott tölteni.Nagyon drága dolog egy igazán baba barát kórház,ha nem tartozol a körzetébe+idegenek az orvosok.Egyik kórház sem tudja pótolni az otthon hangulatát,de pont a szülést követő pár nap volna a legfontosabb.Baba barát kórházban szültem a fiamat is,és magán orvosra is tellett,még is elképesztő dolgok történtek,pedig velem volt a picim éjjel-nappal. Nem találok egyetlen internetes oldalt sem ahol ezzel a témával foglalkoznának konkrét tények alapján.Fel vettem a kapcsolatot pár hete egy bábával,de ő közölte hogy orvos nélkül nem vállalhatja a szülést,az "ex"orvosom pedig,érdeklődésemre csak annyit mondott hogy : NEM. de segítséget sem adott merre mehetnék tovább, kinél érdeklődjek. Annyit tudok tényként,hogy már a terhesség első szakaszában intézkednem kell,mert nem elég a kötelező orvosi vizsgálatokra eljárnom, hanem a terhességet is végig kell kísérje az az ~orvos~ akinél szülök...de nem adom fel.Jobbról,balról várom az infókat,és köszönöm a válaszaitokat!
2009. dec. 31. 22:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!