Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit gondoltok az epidurális...

Mit gondoltok az epidurális fájdalomcsillapításról? Mikor érdemes beadatni? Amikor jönnek a fájások, vagy mikor már érzed, hogy nem bírod tovább?

Figyelt kérdés
2009. dec. 29. 20:42
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Oxitocinnal, fájdalomcsillapítás nélkül szültem 3 hónapja. Fájt, de nem jutott eszembe, hogy bármit is kérjek ellene.

Az edától lelassul a baba, meghosszabbodik a szülés folyamata.

Nekem a fájdalommal együtt volt teljes a szülés élménye és legközelebb is szeretném megélni a szülést :)


Ha tudod magadról, hogy rosszul viseled a fájdalmat kérj edát, egyébként felesleges.


Könnyű szülést és boldog babázást!

2009. dec. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Én is oxitocinnak szültem 5 hónapja a fiamat, és én akartam, de a szülésznő mondta, hogy most már késő-20 perc múlva kint volt a kicsi:) Szerintem félni nem kell tőle, vannak szerencsések, akiknek nem vészes a fájdalom, vannak akiknek nagyon fáj, ha lehet csillapítani, miért ne? Nekem anno a szülésznő is azt mondta, szóljak ha nem bírom, és adják.
2009. dec. 31. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Szia, sziasztok


Én csak epidurállal tudtam elképzelni a szülést, mivel még menszesz fájásaim sem voltak 26 éves koromig (szülés óta meg végképp semmi, még hátfájás sem), de a vérvizsgálatnál 34 hetesen kiderült, hogy nagy eséllyel lebénülnék, ezért nem vállalták a kórházban az aneszteziológusok beadni. (trombophilia, érelmeszesedés faktor magassága miatt)

Hazajöttem a vizsgálatról és 1 órás sírógörcs!! :D A férjem vígasztalt, hogy nem lesz semmi gond! :D

És tessék: tényleg ki lehet bírni, és fantasztikus élmény! (bár az utolsó 2 órára nem emlékszem szinte, annyira befordult az elmém a fájdalomtól). Mindenesetre a második babánál eszembe sem jutna kérni.


De: én nem nézem le,aki kér.

A kikönyörgött császárt, vagy a választott tápszerezést lenézem.

2009. dec. 31. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Ha jól látom, akkor a kérdésre nem válaszoltak még.


2-3 ujjnyinál adják az epidurált. Ritkán 4-nél, ha nagyon nem halad.

De bő 4-nál és 5 ujjnyinál már tűrni kell, hiába érzi úgy a szülőnő, hogy nem bírja. Hisz ez már a tágulási szakasz befejező szakasza, és innen már 0,5-1,5 óra múlva a tolási rész következik. Ahol megint csökkentenék a dózist.

2010. jan. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!