Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit gondoltok az epidurális...

Mit gondoltok az epidurális fájdalomcsillapításról? Mikor érdemes beadatni? Amikor jönnek a fájások, vagy mikor már érzed, hogy nem bírod tovább?

Figyelt kérdés
2009. dec. 29. 20:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
41%
Én 3 gyereket szültem és egyiknél sem kaptam fájdalomcsillapítót.Szerintem nem érdemes beadatni,a húgom azzal szült és ugyan úgy fájt neki.A tolófájást muszáj,hogy érezd,mert akkor nem tudsz a babának se,meg az orvosnak se segíteni.Annyira meg nem fáj a szülés,hogy ne lehessen kibírni.Én még azért sem mertem beadatni,mert nem akartam 1000-ből az az 1 lenni,aki lebénul tőle.
2009. dec. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
67%

Én is a szuritól jobban féltem volna mint a szüléstől.

2 gyerekem van, fájdalomcsillapítás nélkül.

2009. dec. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
67%
én is fájdalomcsillapitás nélkül szültem, nem volt vészes :) és igen a szuritol jobban féltem mint a szüléstől.
2009. dec. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
77%
Nekem a doki ajánlotta, meg féltem is a fájdalomtól, így kértem. Gyors szülésnek indult, sűrű, erős fájásokkal, Ahogy beadták, onnantól kezdve nem éreztem semmi fájdalmat ez nagyon jó volt. Viszont nekem mondták, hogy próbáljak meg így nyomni,(még nem élesben, még nem voltak tolófájások, csak hogy tudok e nyomni így) és nekem ment. Ugyankkor lelassította az egész folyamatot, lelassult a tágulás, fájásgyengeség lett, végül nem tűnt el a méhszáj, a baba szívhangja leesett, így császár lett.
2009. dec. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
67%
Nem érdemes beadatni, mert elég sok hátránya is van (általában a kitolás hosszabb, addigra nem is szabad hasson, nagyobb lesz a vágás, mert a gátvédelem lényegében kiesik, több az esély az ödémásodásra és az aranyérre az eszeveszett nyomástól, és lehetnek nagyon kellemetlen mellékhatásai utólag, hátfájás, fejfájás, remegés stb.). Csak akkor kell, ha nagyon elhúzódik a vajúdás, és az orvos úgy látja, hogy pihenő nélkül nem fogod bírni, mert ezzel el lehet kerülni a császárt, és akkor tényleg hasznos. Nem olyan vészesek azok a fájások és az EDA sem szünteti meg teljesen, csak csökkenti, és csak egy időre.
2009. dec. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Én oxitocinnal szültem a kislányom 4 hónapja.Azt mondták,az oxitocintól kegyetlenek lesznek a fájásaim...hát...kellemesen csalódtam.Eszembe sem jutott a fájdalomcsillapító,pedig fájáserősítőt kaptam.

Legközelebb sem fogok kérni.

2009. dec. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Hasonlóan szültem, mint az előttem válaszoló.

Én a h1n1 oltást is mostmár azért nem adattam eddig be, mert jobban félek az oltástól, mint a szüléstől féltem :o))

Még ha javasolták volna sem kértem volna edát.


De hogy mikor érdemes? Erről a szülésznőt vagy a dokit kell megkérdezni, mert én úgy tudom, hogy egy bizonyos szakaszban már nem adják be. Tehát ha már a végén "nem bírod tovább" akkor már nincs mese, ki kell bírni. Egyébként meg ki lehet bírni!!! :o)

Buék!

2009. dec. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Szia! Én szülés előtt megbeszéltem az orvossal, hogy meglátjuk, hogy bírom, ettől függően fogok kérni. Semmi negatívat nem hallottam és tapasztaltam az epidurális érzéstelenítésről. Mivel nagyon lassan tágultam, viszont szünet nélkül jöttek a fájások (semmi ritmika, semmi 5 perces vagy 2 perces), így a szülésznő ajánlotta fel, amikor kétujjnyira kitágultam. Azt hiszem, előbb nem is lehet. Folyamatosan figyelték a tágulást, közben fokozatosan adagolták az érzéstelenítőt. Amikor majdnem eltűnt a méhszáj, akkor állították le, mert a tolófájásokat érezni kell, anélkül nem tudod kinyomni a babát.

Nekem megváltás volt az epidurál, nagyon nagy fájdalmaim voltak, így is 12 óra vajúdás után császár lett belőle, mert nem illeszkedett rendesen a baba feje. De nem vagyunk egyformák, van, aki jobban bírja a fájdalmat, van, aki kevésbé, nem megijeszteni akartalak!

Szerintem beszéld meg előre az orvosoddal, és amikor elkezdesz vajúdni, akkor a szülésznővel (az orvos úgysincs folyton ott, én az enyémet szinte csak a kitolásnál láttam), és ő biztos felvilágosít a részletekről.

2009. dec. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló vagyok, visszaolvasva láttam, hogy azt írták, hogy nem szünteti meg az eda teljesen a fájásokat. Ez nem igaz, nekem teljesen elmúltak, míg adagolták, még aludni is tudtam másfél órát közben. És nekem a nőgyógyász azt mondta, nincsenek mellékhatásai, és nem is voltak.
2009. dec. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én egy babát szültem epidurálissal, egyet anélkül. Az epidurálisosnál végig jókedvűen vártuk a folyamatokat és nem lassította a tágulást sem, nyomni is tudtam, pedig még javában hatott a gyógyszer.A fájdalomcsillapítás nélküliből csak annyira emlékszem, hogy rettenetesen szenvedtem, olyan volt mintha nem is tudnám mi van körülöttem, hánytam, elájultam. Úgyhogy nagy mázlista az akinek alig fáj.Én harmadjára is az epidurálisra készülök, mert nagyon rosszul bírom a fájdalmat.
2009. dec. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!