Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ki milyenek írná le a szülésse...

Ki milyenek írná le a szüléssel kapcsolatos élményeit?

Figyelt kérdés

A kislányom 2014.02.03. érkezett meg 00:10-kor 3450 grammal és 50 cm-rel. Lassan már 4 hónap távlatából sikerült megfogalmaznom a saját szüléssel kapcsolatos élményeimet. Emlékszem mikor már közeledett az idő én is mindig azt vártam, hogy majd a rokonok, barátok bíztatnak, hogy "ugyan már, ki fogod bírni"...hát igen valóban kibírtam, de (tudom ezért sokan meg fognak kövezni, mert megijjesztem a várandós kismamákat), de életem legkeményebb 4 óráját éltem át. Tudom én még szerencsés vagyok hiszen csak 4 óra volt, de a mai napig ha fájni kezd valamitől a hasam egyből eszembe jut mit éltem át akkor és szó szerint bepánikolok.

Lehet ez baj és talán orvoshoz kellene mennem vele, de egyáltalán nem értem mitől van. Tervezett baba volt és végtelen boldogságot éltünk át a párommal, amikor végre megérinthettük a mi kislányunkat.

De a lényeg, hogy kíváncsi lennék ki milyennek látja a szülési élményeit?

Nekem a gátmetszés is borzasztóan fájt, de viszonylag hamar gyógyult a seb.

Viszont amikor már nyomni kellett nem éreztem fájdalmat és első nyomásra kijött a baba. Mégis a tágulási szakaszban borzasztó volt.



2014. máj. 21. 09:53
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Másfél éve szültem a kislányomat, szintén kb 4 óra leforgása alatt. A szülésznő szerint az a baj az ilyen rohamszüléseknél, hogy bár tényleg szerencse, hogy nem tart sokáig, a test nem tud felkészülni, "hozzászokni a fájdalomhoz, mert az nem fokozatosan, hanem hirtelen, nagy intenzitással jön. Nem tud beindulni a szervezetben a saját oxitocin termelés, mivel a protokoll szerint infúzióban adnak, így a természetes fájdalomcsillapítás sem indul be.Ja, és az idő rövidsége miatt EDA-t sem tudnak adni. Szóval rövid, de kegyetlen a tágulás. A tolófájások nekem is felüdülés volt attól, amikor már nyomhattam is, az már egyáltalán nem fájt. A gátmetszést meg se éreztem, a varrás is inkább csak kellemetlen volt. Viszont utána napokig nagyon fájt, nyomott, feszült, egészen az utolsó varrat kipottyanásáig. Ettől függetlenül, mivel én császárra készültem, teljesen váratlanul is ért a dolog, lelkileg a mai napig nem dolgoztam fel, ha rá gondolok, nekem is émelyeg a gyomrom, felmegy a pulzusom, pánikroham szerű érzések törnek rám. Azt mondtam soha többet nem vállalom be. Most várom a második gyermekemet, mert mindenképpen szeretnék kistestvért a lányomnak, persze megint császárra készülünk. Az orvosom is megerősített abban, hogy bár valóban a császár nagy műtétnek számít, ilyen maradandó élményekkel nem szabad nekifutni még egy szülésnek. Nem vagyunk egyformák,van aki jobban viseli, én meg nem. Egyébként is azt hiszem az én felfogásom egészen más a szülésről, mint általában szokott lenni. Persze, én is alig vártam, hogy végre fizikai valójában a kezemben lehessen a kislányom, nagyon kíváncsi is voltam rá, számomra nem a szülés a csoda, hanem a fogantatás. A szülés nekem inkább csak amolyan helyváltoztatás, addig velem volt, most mellettem. :) Nem az a pár óra számít sokat az életünkben, hanem az utána következő több évtized. Azt szoktam mondani, nekem nem a születésétől van egy kislányom, hanem a fogantatástól, és most már ketten vannak. :)
2014. máj. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Nekem az első EDÁ-val volt, lassú szenvedésnek mondanám..nem tágultam azért kaptam EDÁ-t, az beindította. Összesen 10-12óra volt, Eda előtt az utolsó két óra volt fárasztó és fájdalmas. Eda után meg nem éreztem semmit a tolófájásokat sem, az nem volt jó, mert hiába mondta a doki hogy nyomjak azt sem érztem hogy nyomok-e (könyökkel tuszkolták ki belőlem, de ott akkor az se bánták, segítségnek éreztem) illetve se a gátmetszét se a varrást nem éreztem. Azt mondtam utána többet nem szülök. Rá két évre újabb szülés, szintén összesen 10-12 óra, de csak az utolsó 1óra volt kibírhatatlan, de az nagyon! Intenzívebb, gyorsabb szülés volt, sokkal jobban fájt azt hittem meghalok! De mikor pont meg akartam halni jöttek a tolófájások (épp akkor ment ki a szülésznő, még kb.1órát jósolt, mire meglesz) nekem a kinyomás is fájt, mint aki szétreped,ráadásul kézzel húztak-nyúztak az szörnyű volt. Gátmetszésre szintén nem emlékszem. Amit már mások is mondtak viszont, hogy borzalmasan büszke voltam magamra. De ezután is azt mondtam hogy többet soha nem szülök! Most meg várom a harmadikat. Az első 1-2 hónapban pont a szüléstől voltam betojva, most lassan a félidő után vagyok, és alig várom. Mivel (valószínűleg) utoljára szülök szeretném most úgy átélni és megélni, hogy végig büszke legyek magamra utólag is! Szeretném utoljára elhinni hogy a fájások azért vannak mert az jó,attól halad a dolog, arra gondolni hogy életet adok a gyerekünknek, és nem arra gondolni, hogy úristen ebbe belepusztulok és gyorsan kéne végrendeltet írni, és mi lesz a másik kettővel ha meghalok. Meglátjuk ebből mi sikerül :-) :-)
2014. máj. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Julie S ***** válasza:

Nekem 6,5 ora volt, mire meglett a lanyom. Oszinten szolva mar eszembe sem jut, hogy 8 honapja szultem. Nem volt se jo, se kifejezetten rossz elmeny. Korhazi szuleshez kepest egesz jol bekenhagytak (nem volt gatmetszes, nem volt oxi, viszont volt az elejen ctg, amihez fekudni kellett, meg volt egy mehszajlazito injekcio a kitolas elott), de ha meg egyszer szulok, mar biztos nem korhazban fogok. Foleg, hogy a szules utan bent toltott napok nem voltak kellemesek. Pedig pont akkor lenne szuksege az embernek pihenesre es arra, hogy osszeszokjon a babaval. Na, nekem ott pihenni nem sikerult es meg a babammal sem tudtam ugy foglalkozni, ahogy szerettem volna, mert megsem otthon voltunk. Szoval en a szulesre is, de foleg az utana korhazban toltott napokra csalodassal tekintek vissza, hiszen "megfosztottak" az onallosagtol, az intimitastol, attol, hogy a tolem telheto legtobbet, legjobbat (en az orvosi felugyeletet nem sorolom ide) adjam a babamnak.

Ez az en elmenyem, az en csalodasom, es nem szeretnek meg veletlenul sem "hol szuljunk" vitat inditani.

2014. máj. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
15 óra volt, ebből 12 oxival és eda nélkül, végül sürgősségi császár. már elmúlt 1 éves a gyerek, de még mindig elsírtam magam, ha eszembe jutott. nagyon nehezen szántam rá magam a következőre
2014. máj. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!