Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 28. hétre született babának...

28. hétre született babának mennyi esélye van arra, hogy teljesen egészéges életet éljen?

Figyelt kérdés
Valaki esetleg meg tudná osztani velem a tapasztalatát?
2009. dec. 27. 20:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Amikor bent feküdtem a kórházban, a szobatársamnak 28. hétre született a kisfia, és teljesen egészséges.Kb. két hónap után engedték ki a kórházból, addigra 2,7 kiló volt úgy, hogy 870 grammal született.Egyelőre egészséges, remélhetőleg később sem jön elő semmi.Ilyenkor lehetnek szemproblémák később, és egyéb dolgok később.

2009. dec. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
VAn esélye a teljesen egészséges életre. Nővérem 26 hétre született 26 évvel ezelőtt. Annyi csak a baja, hogy kicsit sántít, de szellemileg teljesen rendben van. Ha 26 évvel ezelőtt tudtak egy 26 hetes babán segíteni, akkor most egy 28 hetesen is tudnak. Ne aggódj!
2009. dec. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőm gyereke született így, már majdnem két éves, minden rendben van vele, sokféle fejlesztésre jártak, és a mozgásfejlődése kicsit lassabban indult be, de azt mondták nekik, hogy ahogy idősödik, úgy egyre jobban közelít majd a kortársakéhoz, méretre szintén "többet kell behoznia", de egyébként minden ok vele!
2009. dec. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi, aranyosak vagytok! Egy barátnőm kisfia született 28.héten, nagyon sajnálom szegényeket!
2009. dec. 27. 21:05
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ma már a 28 hetes koraszülöttek 80%-ának nincs jelentős problémája később. Persze sokkal több odafigyelést, fejlesztést, stb. igényelhet, de van, hogy ezzel sincs gond. Ma már jók az inkubátorok, a felszerelések, profi tüdőérlelő gyógyszerek vannak, és később is felkészült fejlesztőket tudsz találni. Általában aki eljut a normál érett szintig az inkubátorban, a veszélyeken túl van.
2009. dec. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
szia, én 7hónapra születtem, 1,8kg-al, hörgődeformációval, súlyos tüdőgyulladással. A doki azt mondta a szüleimnek, hogy nem valószínű, hogy megérem a reggelt. Most 33 vagyok és egészséges. Igaz csecsemőkoromban sokat voltam tüdőszanatóriumban.
2009. dec. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!