Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A miskolci Semmelweis Kórházba...

A miskolci Semmelweis Kórházban szült valaki mostanában? Érdekelne minden ami ott zajlik. Sok jót hallottam már, de azok régebbi tapasztalatok voltak.

Figyelt kérdés
Fogadott orvos nélkül mire számíthatok? Érdekel hogyan zajlik egy nap a kórházban, miket kell, illetve fontos bevinni. Babának mit kell vinni?
2014. márc. 22. 21:10
 1/1 anonim ***** válasza:
70%

Én egy éve szültem ott, nem tudom, hogy az mennyire számít réginek a többi véleményhez képest. Én nagyon meg voltam elégedve mindennel, jók a körülmények!

Én fogadott orvosnál szültem végig, de 3 órát voltam nélküle a szülőszobán, és az ügyeletes orvos is nagyon kedves és segítőkész volt, és a szülésznők is nagyon jók voltak (sajnos nem emlékszem a nevükre). Végig beszélgettünk, bátorítottak, segítettek mindenben!


A kórházban töltött napok...hát a csecsemősök, ápolók között van 1-2 nagyon bunkó, mint ahogy szerintem mindenhol, de voltak aranyosak is, akik mindent szépen megmutattak, hogy kell csinálni. Én két ágyas szobában voltam (közös fürdő wc egy másik 2 ágyas szobával), minden nagyon új és jó állapotú. A baba az első pillanatoktól ott lehet veled, de az első este még elviszik, ha kéred (nekem pl. reggel 6-kor született meg a babám 10 óra vajúdás után, mire levittek jött a takarítás, vizit, reggeli, látogatás stb, szóval semmit nem tudtam pihenni, így én megkértem, hogy egy kicsit még vigyék el). Onnantól viszont végig ott volt velem.


Ruhát adnak neki végig, ők is fürdetik, van popsikrém, vatta, alkohol minden ami pelenkázáshoz és köldökcsonk ápoláshoz kell, kivéve pelenka!!! Azt vinni kell. Érdemes textil pelenkát is vinni.

Ami számomra negatív volt, hogy nagyon bababarát a kórház, és minden olyat szinte megtiltanak, ami nincs benne "ennek a szellemiságáben". Pl. cumit. Kivetették a baba szájából, hogy ezt itt nem lehet. Én meg mondtam, hogy azt hiszem az anyja én vagyok, és ezt majd inkább eldöntöm én.Aztán annyit balhéztam miatta, hogy a vizitek alatt elraktam, hogy inkább hagyjanak.

Kb ennyi jutott eszemre, kérdezz, ha valamire kíváncsi vagy.

2014. márc. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!