Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Győrben lehet gátvédelemmel...

Győrben lehet gátvédelemmel szülni? És ha igen, melyik orvos/szülésznőnél? Megérte?

Figyelt kérdés
2009. dec. 9. 17:48
 1/5 anonim ***** válasza:
47%
első szülésnél egyik kórházban sem szeretik a gátvédelmes szülést, mert nem lehet előre tudni, hogy hogy reagálsz az ismeretlen fájdalomra és mennyire tudsz uralkodni magadon. ugyanis ez nem a dokin vagy a szülésznőn múlik, hanem rajtad! Az a lényege, hogy nem lehet össze vissza ész nélkül nyomni, erőlködni (ahogy az iszonyú fájdalom diktálja), mert akkor szakad-reped szana szét minden, és akkor persze a dokit hibáztatnád. Csak olyannak érdemes próbálkozni, akinek rettentően nagy önuralma van és a legrosszabb helyzetben is tudja irányítani a testét és kontrollálni a fájdalmat. Minden a fejben dől el az adott pillanatban. Többedik szülésnél már inkább nagyobb az esély rá, hogy bevállalja az orvosod. Egyébként meg feleslegesen nem vágnak, csak ha úgy látják, hogy szükség van rá. Én ebben a dologban rábíznám magam a dokira. Mondd meg neki, hogy ha úgy áll a dolog, akkor ne vágjon, ha nem muszáj.
2009. dec. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én azt tapasztaltam, hogy alapból úgy állnak hozzá.

Másfél éve szültem, vágtak, mert kellett, a baba keze a feje mellett volt, de ha nem így lett volna, nem vágtak volna.

Nem volt fogadott dokim, ügyeleten szültem, szülésznőm sem volt, de szóltam előtte, hogy ha nem muszály, ne vágjanak...

2009. dec. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem a szobatársam próbálkozott, első szülés 4 és fél kilós baba (jó tudom ekkora babát ia világra lehet első szülésnél hozni), de neki nem sikerült, szakadt össze vissza. Rengeteg vért vesztett. Nem bírt talpra állni. Fehérváron rooming-in, baba első perctől vele volt. Nem tudott kimenni a mosdóba sem. Panaszkodásra: Az ágy felett tartsa a babát, ha elájulna ne a földre essen a kicsi. De egyszer sem jöttek oda segíteni vagy elvinni tőle a babát.

Én is apárti vagyok, bízd az orvosra meg a szülésznőre, azért ők már láttak egyet s mást.

2009. dec. 14. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A gat vagasa -ha szükseges, maskülönben meg ugysem vagnak- sokkal kisebb fajdalommal jar es sokkal több kellemetlenseget megsporolsz magadnak, mintha ellenkeznel, amikor szükseg van ra. Ne is törödj akkor ott ilyenekkel, meg sem fogod erezni, ha pedig esetleg repedsz ugyanugy varni kell, söt meg durvabb is es nehezebben gyogyulsz. Engem spec. az elsönel vagtak es a masodiknal akartam vedelemmel, iszonyat fajdalom volt mikor "vajkaltak" bennem es igy is repedtem. Na azt megereztem. Ha jön esetleg egy harmadik eszem agaban sem lesz ellenkezni, ha vagni akarnak.
2009. dec. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen :) mindenkinek a választ! úgyis úgy lesz rábízom magam az orvosra meg a szülésznőre csak kíváncsi voltam a tapasztalatokra meg h hogy mennek az ilyen dolgok.
2009. dec. 14. 16:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!