Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Normális, ha nem félek a...

Normális, ha nem félek a szüléstől?

Figyelt kérdés
Gondolom viszonylag ritkán kérdeznek ilyet a kismamák. A 36 hetet már betöltöttük, de egyáltalán nincs bennem félelem vagy bármi negatív gondolat a szüléssel kapcsolatban. Annak ellenére, hogy első babánkat várjuk. Mindenki hülyének néz, próbálnak ijesztgetni, hogy legalább valamennyire készüljek fel, nem lesz habos torta. Rólam viszont lepereg minden, pedig nem vagyok naív. Normális ez?
2014. febr. 13. 14:07
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

én sem féltem, hanem izgatottan vártam. engem is próbáltak ijesztgetni, de nem érdekelt, mert tudtam, hogy fájni fog valamennyire, de attól még, mert neki X éve ez és ez volt, nekem miért lenne az?

és bár nem volt szupergyors, egész éjszaka vajúdtam, de minden úgy alakult, ahogy én szerettem volna. :) semmi beavatkozás, semmi metszés/repedés, kádban szülés mécsesekkel.. :) persze ehhez nyilván szerencsém is volt (meg megbízható szülésznőm és dokim), de szerintem az is számít, hogy állunk hozzá. :)

2014. febr. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Teljesen normális. Ne is hagyd magad befolyásolni, elrettenteni, a szülés-születés az élet csodája, teljesen természetes dolog (ha hagyják és nem avatkoznak feleslegesen közbe).


Csak így tovább :)

2014. febr. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

1-nél nagyon nem féltem- mivel az ember nem is tudja, mitől is fél valójában?? Hiába mondja más, hogy nála mi volt, amig át nem éled, nem tudod igazán.

2-nál csak pár hétig volt bennem para, aztán lenyugodtam és nagyon vártam

3-nál pedig a +teszt után csak azt vártam, mikor leszünk már a szülőszobán!!

Hozzáteszem, mind a három szülésem nagyon jól sikerült. A harmadik volt az igazi álomszülés, minden úgy történt ahogy szerettem volna!! :))

2014. febr. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 babóca0129 ***** válasza:
Szia! Friss az elmeny meg nagyon. Nem egeszen 2 hete szultem meg a babocam. Nem feltem a szulestol es a vajudastol sem. Igy az egesz pozitiv elmenykent maradt meg bennem. Normalis az ha nem felsz. Nekem a vajudas majd 10 ora volt es maga a szules kb. 3ora. Apuka vegig bent volt a szules alatt es neki is pozitiv elmeny volt. Boldog babavarast es kitartast. :)
2014. febr. 14. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Jaj csajok...annyira jó ilyeneket olvasni. :) És kb azt írtátok le mind, amilyen gondolatok most bennem kavarognak. Kicsit érzékenyebb lettem mostanában, ezért is veszek magamra minden grimaszt az ismerősök felől. Szülésznőm, orvosom lesz, a férjem szintén velem lesz, szóval bízom a legjobbakban. :) És persze, tudja az ember, hogy nagyon fáj, de ez csak 1 nap, a végeredmény pedig szerintem mindent megér. Csak már ott tartanánk! :)
2014. febr. 14. 09:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!