Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Normális, ha nem félek a...

Normális, ha nem félek a szüléstől?

Figyelt kérdés
Gondolom viszonylag ritkán kérdeznek ilyet a kismamák. A 36 hetet már betöltöttük, de egyáltalán nincs bennem félelem vagy bármi negatív gondolat a szüléssel kapcsolatban. Annak ellenére, hogy első babánkat várjuk. Mindenki hülyének néz, próbálnak ijesztgetni, hogy legalább valamennyire készüljek fel, nem lesz habos torta. Rólam viszont lepereg minden, pedig nem vagyok naív. Normális ez?
2014. febr. 13. 14:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
szerintem sokan nem félnek, én nem lepődök meg rajta. Elsőnél én sem féltem, most jobban izgulnék, mert van elképzelésem milyen lesz
2014. febr. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Én sem féltem és valóban könnyű szülésem volt.
2014. febr. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Szia, szerintem normális! Én sem féltem, furcsán is néztek rám miatta :) Mondjuk, aztán minden kijutott, amit nem szerettem volna, de ez van. Légy optimista, segíteni fog! Könnyű szülést neked!
2014. febr. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
En nagyon irigyellek mert en rettegek.de szerintem orulj hogy te igy tudod felfogni.en is igyekszem a gondolataimat pozitiv iranyba terelni de nagyon nem megy.:-(
2014. febr. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat. 3 évet vártunk a pici lányunkra, volt stressz bőven. Viszont mióta ő úton van, mindent rózsaszínben látunk. :) Eddig tökéletesen működött minden, semmi aggódás, ki vagyunk simulva. Csak zavaró, hogy mindenki hülyének néz, ezért is írtam ki a kérdést. De ezek szerint nem én vagyok a gázos. :)
2014. febr. 13. 14:20
 6/15 anonim ***** válasza:
Én sem féltem, az elsőnél eszembe se jutott félni, hiába ijesztgettek, a másodiknál meg azért nem, mert tudtam ugyan, mi várhat rám, de úgy voltam vele, ezt úgyis meg kell csinálnom, nekem kell megcsinálnom, és megéri :)
2014. febr. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Az elsőnél nem féltem, de kijutott egy nehéz szülés. Ennek ellenére most sem félek (28 hkm), sőt várom a szülést, az előzőnél csak jobb lehet, és egyébként is a szülés az csak pár óra, szerintem kihordani sokkal nehezebb :) Jól teszed hogy nem félsz, nem is kell.
2014. febr. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Én sem félek egyenlőre. Kicsit néha megijjeszt a gondolat hogy nem fogom tudni mi is történik vagy hogy fog zajlani idegen hely stb. De igazság szerint én várom, engem is ijjesztgetnek de én csak izgatottságot érzek. Én inkább attol félek hogy elrontok valamit vagy nem veszem észre időben a jeleket vagy ilyesmi és a babának lesz ebből baja. Vagy ilesmi. Én csak a babát féltem. Maga szülés... Ha a nők 99.9%a kibirja akkor én is. Meg ezt tudod hogy vége lesz és nem egy értelmetlen szenvedés.Én csak az eredményt látom. Szintén rozsaszin ködben vagyok.
2014. febr. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
nem féltem a szüléstől (mi is nagyon sokat vártunk a babánkra, szóval inkább vártam, hogy megszülessen végre). Aztán a szülőszoba ajtajában felfogtam, hogy tényleg szülni fogok, és akkor már elég durva fájásaim voltak :)
2014. febr. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
nem féltem, engem is hülyének néztek és riogattak de valahogy nem tudott érdekelni, sőt valahogy el sem jutott az agyamig, hogy annak a gyereknek ki kell bújnia valahol. A császártól féltem csak. Volt egy szupergyors, könnyű szülésem,még a szulőszobán sem gondoltam hogy van mitől félnem. Még hiába nincs úton sem a második, én valahogy várom is a következő szülőszobát. Annyira jó egy ilyen dolog részesének lenni. Pedig nem mondom hogy nem fájt.
2014. febr. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!