Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülésnél mindenki tágítanak...

Szülésnél mindenki tágítanak kézzel?

Figyelt kérdés
Mit tehetek, hogy könnyen táguljak? Az fájdalomcsillapító ilyenkor nem használ?
2009. dec. 8. 18:05
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

engem egyiknél se tágítottak, 3szor szültem. Valahogy ráérzel majd. Nem tudom jól megfogalmazni. Jön a fájdalom, tetőződik, csillapodik és szünet. Addig lehet pihenni, felkészülni a következőre. El kell magad teljesen engedni a fájások alatt. Ha lazítasz közben mármint a fájás alatt, tudom nehéz, de megéri, érzed magad nyílni. A lényeg, h add át magad a folyamatnak és ne gátold a tágulást.

Most tele az agyam, fürdetek, de majd még visszanézek

2009. dec. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Engem tágítottak, meg oxitocint is kaptam.Rettenetesen fájt, de gondolom így kellett. bár utólag okos az ember...mégegyszer nem bírnám.

2009. dec. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem tágítottak, de nem is szeretném!!!

Vajúdáskor sétáltam, lépcsőztem, jó ég a guggolás is. Én teljesen kitágultam, gátmetszés sem kellett :)

2009. dec. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Engem is tágítottak, oxitocint is kaptam. Fájt nagyon, de a végén így is császár lett.
2009. dec. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Az elsonel nem tagitottak, oxitocint kaptam, gatmetszes es meg igy is repedtem. A masodik szulesnel tagitott a szuleszno valami olajjal, akkor nem volt kellemes, de gyorsabban tagultam, se gatmetszes se semmi szakadas, repedes nem volt, nekem megerte.
2009. dec. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Engem sem tágított kézzel, de ő egy angyal doki, inkább vártunk még. Azt teheted a könnyebb szülés érdekében, hogy nem filózol semmin, csak a babára és a testedre koncentrálsz! Nekem bejött.
2009. dec. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
54%

te is ettől a félsz a legjobban ugye?XD


Én majd összecsinálom magam ha erre gondolok,úgyhogy amint beindul én le nem ülök hanem amennyire csa tudok folyamatosan mozgok és állok.


Ada és Abi

2009. dec. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Masszázs, tágítás nélkül is lehet vágás nélkül szülni. A természetes tágulás segítése nagyon fontos, hagy segítsen a gravitáció! És fontos persze a szülésznő/orvos pozitív hozzáállása. Ha nem siettetik feleslegesen a dolgokat, tehát ha minden rendben van a babával is, akkor simán meg lehet szülni vágás és repedés nélkül is akár egy 4 és fél kilós babát is, nekem sikerült :)

A világban sokfelé szülnek az asszonyok orvos és szike jelenléte nélkül, nem szakadnak szanaszét ők sem... A gátmetszés egy rossz "szokás" :(

2009. dec. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Engem tágított kézzel a doki, de nem is éreztem, mert fájás közben csinálta. Szóval az volt a kisebbik gond, a vajúdás a végén már egy rémálom volt.
2009. dec. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Engem nem tágítottak. Először hazaküldtek, mert "csak" 3cm-re voltam kitágulva, akkor sokat sétáltunk a férjemmel míg hazaértünk. Gondolom ez segíthetett, mert 4óra mulva már a szirénázó mentővel mentünk vissza a kórházba. De ahogy Ada írta a válaszában, hogy ő sétálni fog, ha beindul, az elején nekem is jót tett, de a végén alig bírtam megállni a lábamon, annyira remegtem a fájdalomtól, mellette iszonyatosan fáztam is. Mire beértünk már 7cm-re voltam kitágulva. Burkot repesztettek és 45perc mulva már túl is voltam az egészen. Még fájdalomcsillapítóra se volt idő. Összesen kétszer nézték a méhszájat is, de nem tágítottak.
2009. dec. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!