Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után mikortól lehetett...

Szülés után mikortól lehetett otthon intézni a dolgaid emelni menni ide oda?

Figyelt kérdés
Van valami idő amíg otthon kell maradni pihenni?vagy ahogy hazaért valaki már intézheti dolgait mint addig?
2014. jan. 14. 08:12
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Azt hiszem csak első babánál lehet néhány hétig "gyengélkedni". Igen, én a másodiknál is piszok gyenge voltam, de csinálni kellett a férjem volt segítségként. Néha a nagyot elvitték a nagyszülők, de hamar leszoktak róla. Az ebédet rendeltük akkor is, takarítást csak módjával. Ha módod van "ügyintézés" címén sétálni egyet, tedd meg. Persze a szoptatás sok mindenben korlátoz, de a babát nem gondolom, hogy vinnéd zsúfolt helyekre. Ha tápszeres baba, rá lehet bízni pár órára apára vagy akiben megbízol, de az éjszakázások miatt úgy sem fogsz arra vágyni, hogy túl sokáig legyél távol.
2014. jan. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 5 naposan átkerült a PIC-re, szóval én a gyermekágyas időszakomat a kismamaszállón töltöttem. Egész nap lépcsőztem, jöttem-mentem, szaladgáltam egyik rendelőből a másikba. Nagyon megterhelő volt, de muszáj volt, ha otthon lettem volna, biztos nem ugrálok, szaladgálok ennyit, de itt nem volt más választásom. Valószínű, hogy ez is közrejátszott, hogy 7 hétig tartott a gyermekágyas vérzésem is, mert nem pihentem eleget, de egyéb károm nem lett szerencsére, és ami a legfontosabb, fiam is hamar hazaengedték teljesen egészségesen.
2014. jan. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
47%
Hát akkor én szuper nő vagyok úgy látszik, de én csinálltam mindent, nem volt segítségem, és semi bajom nem lett.
2014. jan. 15. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
hát kedves szupernő, lehet azon nem gondolkoztál, hogy nem mindenki egyformán éli meg a szülést. Van aki túl van rajta 2 óra alatt pl,gátmetszés nélkül, és pár óra múlva kutya baja, van aki meg szenved napokat vagy vajúdik 20 órát, majd megcsászározzák. Na az bizti jobban kipurcan. Én császáros voltam, és bevallom ki ki csurrant a könnyem egy egy felállásnál, és idegileg is kivoltam mert én is járhattam a neonatológiára 3 óránként szoptatni a fiam aki beteg lett... nem volt választás ezt bírni kellett. Most jön májusban a második, és igen félek, hogy fogok felépülni egy kétéves mellett.
2014. jan. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

#13. Szerintem általánosságban azt írtuk, hogy csinálgattuk a dolgunkat, de lassacskán. Senki nem írta, hogy 6 hétig feküdt és kiszolgáltatta magát. Saját tapasztalatom, hogy a két szülés után mennyire másképp éreztem magam.

#14. Én a második szülés után 3 órával ülve szoptattam a kicsit. 10 nap után voltak kontrollon az orvosomnál, amikor meglátott ő is azt mondta, ha nincs ott velem, nem hiszi el, hogy mikor szültem. Hát, az elsőnél nem így voltam, majd megpusztultam, mindenem fájt. Tudod, nincs két egyforma, hátha nálad is így lesz! :)

2014. jan. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Kedves 14 a szupernőt csak viccnek szántam és 23 órát vajúdtam abból 10 iszonyat volt, de persze mindenki máshogy éli meg.
2014. jan. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
41%
Nekem senki sem mondta, hogy kímélni kellene magam, így ugyanazt csináltam, amit terhesség előtt, illetve már alatt is. Pihenés? Kisbaba mellett? És még ott volt a házimunka is. Túléltem.
2014. jan. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!