Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után mikortól lehetett...

Szülés után mikortól lehetett otthon intézni a dolgaid emelni menni ide oda?

Figyelt kérdés
Van valami idő amíg otthon kell maradni pihenni?vagy ahogy hazaért valaki már intézheti dolgait mint addig?
2014. jan. 14. 08:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát elvileg ugye ott van a 6 hét, de ha jól érzed magad akkor szerintem mehetsz, teheted a dolgod. Nekem csak első szülés után volt, hogy 2 hétig nagyon fáj a gátmetszés, addig pihentem. A második és harmadiknál már az elejétől mentem boltba stb. Császár után nyilván kötelező a pihenés, bár azt nem tapasztaltam.
2014. jan. 14. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszi és ha nincs semmi gond már emelhet is az ember?
2014. jan. 14. 08:23
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Császáros voltam. Nem véletlen az a 6 hét. 2 hét után elkezdtem virgonckodni, meg lett a böjtje, nagyon kimerültem már kevéstől is. Szerintem akárhogy is szül az ember, fontos a fokozatosság. Nem szabad azonnal belevetni magunkat a tennivalókba. Minden nap egy picit és egy picivel többet.
2014. jan. 14. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Emelés hatására nő a vérnyomás, ami növeli a vérzést is a szülés után maradt sebből. Azzal óvatosan!
2014. jan. 14. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs semmi bajod, óvatosan, de csinálhatod a dolgaidat. A nagyobbik gyerek születése után mindenem fájt, mozogtam, de óvatosan. A kicsinél nem fájt semmim, csináltam a dolgom, mentem vásárolni, meg is lett a böjtje. Ahogy előttem írták, növelheti a vérzést. Ha meg nem voltam elég kipihent, a tejem kezdett apadni. Egyszóval, mindent lehet csinálni (najó, emelgetni annyira mégse), de ésszel. Ez az időszak nem a teljesítménytúra ideje.
2014. jan. 14. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Attól függ mit értesz a kérdésed alatt.

Én már aznap mikor hazamentünk lementem a kutyával sétálni, majd főztem.

Sima házimunkát el lehet végezni, de nagybevásárlásra még ne te menj.

2014. jan. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

de a picit emelgetni ágyba tenni fürdetni már rögtön szülés után tudtátok csinálni? úgy értem, ő nem számít akkor még nagyon súlynak, vagy igen? :)

én szülés után tervezem hogy áthívom egy hétre az anyukámat hogy segítsen, de lehet hogy csak 1-2 napra tud átjönni

2014. jan. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Én még csak 3-4 héten belül szülök, de miután hazajövünk 1 hétig itt lesz anyu, aztán 1 hétig az anyós. Ők vidéki, falusi asszonyok és még hisznek abban, hogy egy gyerekágyas mellé kell legalább egy dúla, aki segít mindenben :), Szerintem nem utasítom vissza egyik segítségét sem az tuti! Két hét után meg átveszem a háziasszonyi teendőimet.
2014. jan. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Én írtam, hogy császáros voltam. A fiam közel 4kg-val született, én bizony nem bírtam fürdetni, örültem, hogy simán elbírom, nemhogy hajoljak vele. Pelenkáztam, megemeltem, ha kellett, de nem sokszor és inkább ülve fogtam és a térdemre támasztottam. Nem gondoltam volna, hogy ennyire fárasztó lesz cipelni, hisz előtte bennem volt. De hosszú vajúdásom volt, sürgősségi császár, majd utána szövődmény miatt még egy műtét, és bizony nem bírtam volna mosdatni, ha nincs segítségem. SZerintem az anyukáknak igaza van kedves utolsó, nagyon nagy kincs a segítség az első 1-2 hétben, de csak ha barátságos, kedves embertől jön. Ha anyuka vagy anyós feszültséget okoz, akkor jobb egyedül is. Nekem is csökkent a tejem, ha fáradt voltam, de akkor is, ha ideges. Érzékeny időszak.
2014. jan. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
köszi
2014. jan. 14. 11:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!