Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Lehet otthon kádban vajúdni?

Lehet otthon kádban vajúdni?

Figyelt kérdés
Még csak 29 hetes várandós vagyok,de nagyon érdekelne,ha esetleg beindul a szülés,de még a vajúdási szakaszban vagyok,be lehet otthon ülni a kádba? Első szülésemnél a vajúdási idő hajnali fél 2- 17 óráig tartott,úgy hallottam könnyebben elviselhető a fájdalom vízben. Csak azt nem tudom,hogy otthon bele lehet e ülni a kádba addig, amíg nem megyünk be a kórházba.Vagy esetleg a fertőzés veszély miatt nem lehet? Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2014. jan. 9. 22:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt mondta a szülésznő, hogy nyugodtan ücsörögjek a kádban, pihenjek, egyek és elég 5 perces fájásoknál bemenni a kórházba. Gondolom ha elfolyik a magzatvíz az más tészta.
2014. jan. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%

én az ötpercesekkel még beültem a kádba reggel :o) igaz, azt hittem, hogy jósfájások, mert nem voltak fájdalmak, csak kis görcsöcskék (csak rendszeresen jöttek és fél percig tartottak... a második szülésnél majd már tudni fogom legalább, hogy EZ már a vajúdás, hihi) :)

ja, ez reggel 7-kor volt, a kórházba meg 9-kor megvizsgáltak, és azt mondták, 3 ujjnyira vagyok tágulva.

mondjuk nekem a magzatburok ép volt, nem tudom, számít-e ez... (mert hogy a párommal együtt ültünk a kádban, tehát nem a legsterilebb volt a közeg...) :) :)


szóval szerintem nyugodtan beülhetsz, semmi baj nem lesz! :)

2014. jan. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Persze, mindhárom gyerekemmel ültem a kádban rengeteget.

Ha elfolyt a magzatvíz már, akkor talán inkább ne.

Bár nekem egyik babával szivárgott, és vele is beültem, semmi gond nem lett.

Én így tudtam a legjobban eldönteni, hogy kell-e már indulni vagy sem, mert a jóslók a vízben leállnak, a rendes fájások meg felerősödnek.

2014. jan. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, nekem is azt mondta a védőnő, hogy ha fájások vannak, lehet kádazni, ha a magzatvíz folyik, akkor már csak zuhany.
2014. jan. 10. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
szia!igen friss élményről tudok írni neked hisz dec 31.-én szültem:) a második babámat. 39 hétre.reggeltől éreztem,hogy valami nem ok:)de teljesen más volt mint z elsőnél...szabályos 10 percesek voltak,de ezzel még elmementem bevásárolni szilveszter estére...jóslónak véltem...itthon megcsináltam a hidegtálat estére majd beültem a kádba mire felerősödött a fájdalom és 8 -5-8 percenként jöttek.de ez sem fájt még annyira ...kijöttem a vízből mászkáltam tüzijátékoztunk a fiammal kint, majd 18 óra körül beültem a kádba ismét,ott is maradtam 19 40ig kb ekkor már tudtam,hogy szülünk hamarosan ,kijöttem a vízből durva 2-3 perces fájásaim lettek a csillagokat láttam ekkor már.... azonnal pakolás indulás a kórházba...hát éppen hogy beértünk megvizsgáltak teljesen eltűnt a méhszáj a burok tartotta a babát....ez 20 órákkor volt.20:38 perckor a kezemben volt már a kisfiam:):)a kádban vajúdás szuper volt tudtam,hogy itt az idő ,de azt nem sejtettem,hogy 30 percet töltök a kórházba és már babázok:) azt hittem elsejei baba lesz pár perel éjfél után kb:) nagyon ajánlom,hogy még lehet maradj otthon és így vajúdj de ne kövesd a példám és 5 pereseknél induljatok el!!!!!könnyű szülést és jó egészséget majd 10 hét múlvára:)
2014. jan. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Bocsi,nem volt jó a számítógépem azért nem írtam,köszönöm a válaszokat! Akkor ha szerencsém lesz,és nem folyik el a magzatvizem ,akkor tudok kádban vajúdni :) Szuper,nagyon örülök neki!Kedves utolsó válaszoló,gratulálok a picurihoz! :)
2014. jan. 15. 21:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!