Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kapott más is közvetlenül a...

Anya.mano333 kérdése:

Kapott más is közvetlenül a kanülbe oxitocin injekciót, vagy csak infúzión át? Antibiotikumot? Szerintem engem átvertek a dokik.

Figyelt kérdés

Márciusban szültem meg az első kislányomat, alapvetően jó élményekkel. Viszont azóta sem értek valamit. Előre kikötöttem a szülésznőnek, hogy sem oxit, sem Eda-t nem fogok kérni. Inkább hosszabban vajúdok "gyengébb" fájásokkal. Hajnali 2:30-ra értünk bea kórhàzba, miután szivárogni kezdett a magzatvíz.

9 óráig gyenge fájásokkal még csak szűk 2 ujjnyinál tartottam. Akkor furán összenézett az orvosom a szülésznővel, hogy menjen egy kis antibiotikum. Kérdeztem, hogy baj van? Azt mondták, csak megelőzés, mert már régen elfolyt a víz. Én ilyenről még nem hallottam. Bekötöttek egy kanult és egyenesen abba kaptam az "anyagot". 20 percen belül olyan fájásaim lettek, hogy kigúvadt a szemem. 1,5 óra múlva meglett a kislányom. A mai napig biztos vagyok benne, hogy oxi volt. Ugyanis aznap kezdődött március közepén az a nagy front és tuti ki akartak pörgetni.


2013. dec. 7. 17:10
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mit kaptál. Azt viszont tudom, hogy igen, ha régen elfolyt a víz, akkor szoktak antibiotikumot adni, mert nő a fertőzésveszély. Lehet, hogy véletlen egybeesés volt. Azt viszont kétlem, hogy engedélyed nélkül gyógyszereztek volna be, mert az elég erősen pergyanús dolog, és még a "pörgetés" kedvéért sem szoktak liyesmit megkockáztatni. Az oxitocin adása pedig olyan dolgokat von maga után, mint kötelező szívhangellenőrzés a gyereken (tehát rád rakott CTG mellett alkalmazható csak), és fokozatosan adagolva (ezért adják infúzióban).
2013. dec. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én is kaptam antibiotikumot kanülon keresztül, mert régen elfújt a magzatvíz. Tehát azt hiszem ez megszokott eljárás. Hozzáteszem csak rá 6 órára jött ki a baba
2013. dec. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Akkor lehet véletlen egybeesés, hogy akkor gyorsultak be a dolgok, csak olyan furi volt, hogy addig órákig szinte semmi, utána pedig alig volt hátra 2 óra..
2013. dec. 7. 17:43
 4/10 anonim ***** válasza:
Elképzelhető. Az első szülésemnél sima injekcióban, kanülbe és infúzión keresztül is kaptam oxit.
2013. dec. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ahol én szültem, alapból adtak antibiotikumot mindenkinek. Amikor először pisiltél, nem volt fura szaga? Tudom, furán hangzik, de amikor először pisiltem, a nővér kijött velem és közölte, hogy szuper, tudtam pisilni, mert az antibiotikumot érezni
2013. dec. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én kanülön keresztül kaptam az oxit,mivel szerintük nem voltak elég erősek a fájásaim,szerintem inkább hagyjuk :) én tudom,hogy engem átvágtak,csak akkor nem tudtam mit tenni. Nekem nem volt bajom az oxival,eltekintve attól,hogy marhára fájt,szinte végig 2 perces fájásaim voltak... Mikor már negyedik órája is 2 percenként jöttek és olyan erősek,hogy imádkoztam,hogy túl éljem,akkor kértem a szülésznőt,hogy adjon valamit,ami legalább pár percre ellazít. Ő azt mondta,hogy kapok egy kis fájdalomcsillapítót,attól majd jobb lesz. Szerintetek? A mai napig (2 éve szültem) nem tudom,hogy mi volt az,de akkor olyan fájásaim lettek,hogy készültem a halálra. Akkor nem is érdekelt,csak az,hogy megszülessen a fiam,de utólag belegondolva ez azért elég g..i húzás volt.
2013. dec. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Utolsó! 4-s vagyok. Nekem is azt mondták, hogy fájdalomcsillapító!!!! Aha........ 20 perc múlva már haldokoltam.....
2013. dec. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem is adtak oxit, muszáj volt elhúzódott a tágulási szakasz és én sem akartam, szerintem a kicsi miatt volt.
2013. dec. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem is azzal van a gond,hogy adnak. Tényleg lényegesen felgyorsítja a dolgokat,ez azért nagy segítség a babának is,hogy mihamarabb megszülethessen. Viszont az,hogy sunyi mód,mindenféle tájékoztatás és engedély nélkül,átvágva az embert beadják,az szerintem nem éppen szép dolog.
2013. dec. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nekem sem a ténnyel van bajom, hiszen fàjt, fájt de nagyon felgyorsította a dolgokat. Csak tényleg szeretném biztosra tudni, mit kaptam. Lassan készülnénk a màsodik babára és könnyebben el tudnám dönteni legközelebb kérjek-e, ha tudom egyáltalán azt kaptam-e.
2013. dec. 10. 11:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!