Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ambuláns szülés?

Ambuláns szülés?

Figyelt kérdés
Hol, hogyan és mennyiért ? Kinél? Minden érdekel róla. Az olyan véleményeket, mint hülyeség, felelőtlenség és társai kéretik mellőzni.
2013. nov. 20. 12:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha arra gondolsz, hogy bemész, megszülsz és még aznap hazamész... hát olyan nem nagyon van itthon.
2013. nov. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Aznap, maximum másnap. De van, a debreceni klinikán biztos, de nem tudom hogyan működik.
2013. nov. 20. 12:28
 3/13 anonim ***** válasza:

[link]

ambulans-szules-korul.html


Itt nagyjából mindent leírnak.

2013. nov. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
bocsi, szóval itt : [link]
2013. nov. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, van rá lehetőség, csak ugye akkor a kórház nem kap utánad pénzt.....

Én úgy tudom, ha elég erőszakos vagy, akkor megoldható, de gyerekorvosnak és védőnőnek minden nap kell látnia a babát és téged is orvosnak. Amiről nyilatkozniuk kell, mire szülni mész. Ez a nehezen megoldható, mert kevesen vállalják vagy csak pénzért a napi látogatást. Külföldön ez a rendszer része.

Teljesen jó gondolat, ha lenne második baba én is elintézném, tuti, de ha lesz is, akkor császárral, azzal azért nem vállalom be, de 1 ágyas szobát kérek.

2013. nov. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Beszéld meg a gyerekorvossal, védőnővel. Saját felelőssegre bármikor távozhatsz, nincs kotelező kórházi tartózkodás. Mondd el az indokofat, és tisztázz le mindent.
2013. nov. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Amúgy a felelőtlenségről annyit, hogy a második babámnál annyit ért a bent töltött 3 nap, hogy jól megfázott, mert boldog boldogtalan nyitogatta az ajtót úgy, hogy a a gyerek az ajtó előtt feküdt(csak ott fért el az ágya). A látogatók a nyitott ajtóban beszélgettek stb. A szobánk rögtön a szülészet bejárata mellet volt, amit szintén ritkán csuktak be, szóval horror volt. Amúgy hazaengedtek a sárga babával, akinek 2 hónapos kora után múlt el az icterusa, de addig vihettem vérvételre, és uh-ra.

Ja, azért nem vették észre a sárgaságát, mert nem volt elég fény, de az ablakig már nem vitték el, hogy természetes fénynél megnézzék.

A szoptatást rendszeresen félbe kellett hagyni, mert siessünk az ebéddel, ilyen vizit, olyan vizit, takarítás, na szóval, ha szülnék még egyet, akkor minden kóvet megmozgatnék, hogy hazajóhessünk, ha minden ok.

2013. nov. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Hat óra megfigyelés után mindenhol van rá lehetőség, több barátnőm is így szült, én is így tettem volna, ha nem császár lesz. A mennyiért kérdést nem értem, aláírod, hogy saját felelősségedre távozol, és ennyi. Bárhol, bárkinél. Igazolás kell, hogy a gyerekorvosotok minden nap megnézi a picit.


Sokan csinálják így, a férjem orvos, gyakran találkoznak ezzel. Örülni azért nem örülnek neki, mert ha nem töltesz el bent min. 3 napot, akkor nekik financiálisan rosszabb.

2013. nov. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Hajlandó vagyok egy éjszakát is bent lenni, de többet nem. Második gyerek lesz, én nem megyek át mégegyszer azon, mint az elsővel. Maga volt a borzalom.
2013. nov. 20. 16:40
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

Ambuláns szülés nincs még (valószínűleg nem is lesz), de saját felelősségedre szülés után 2 órával távozhatsz.

Viszont a babát nem viheted magaddal, csupán akkor, ha betöltötte az intézményben a 72 órát, és nincs semmi baja.

Nálunk gyakori, hogy mennek el az anyukák (főleg a kisebbségiek), de a gyereket nem vihetik, és szoptatni sem járhatnak be, mert behozhatják kintről a kórokozókat.

2013. nov. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!