Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ambuláns szülés? Szülés után...

Ambuláns szülés? Szülés után rögtön hazajönni.

Figyelt kérdés
A 8:08ban volt róla szó,de nem tudtam megnézni,de nagyon érdekelne,hogy mit mondtak a témával kapcsolatban.
2013. máj. 24. 11:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%

Én nem láttam, de egy barátnőm Hollandiában szült 3 gyereket. Ott ez a rendszer: szülés után 12 órával megnézik az anyát és a babát, 24 órával később megint és akkor mehetnek is haza ha minden rendben.


Először félt tőle, de már örül hogy így van. Nem voltak napokig elválasztva apától, a baba ritmusa szerint tudtak élni nem kellett a kórházi rendhez alkalmazkodni.

2013. máj. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nekem is van ismerősöm aki Nématországban élt ott is szülés után hazajöhettek.
2013. máj. 24. 11:19
 3/11 anonim ***** válasza:
20%
Nem láttam a műsort,de a neten foglalkoztak most vele.Ha ez ugyan az volt,amit olvastam,akkor arról szólt,hogy aláírást gyűjtenek azért,hogy itthon is vezessék be az ambuláns szülést.Amit nem értek minek,mert most is saját felelősségére az anya bármikor haza mehet,csak egy papírt kell aláírni,és mehetnek is.
2013. máj. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%

Pár éve még saját felelősségre se lehetett azonnal hazamenni a babával, csak az anyuka mehetett ha akart (na de ki akar baba nélkül?)

Én hazajöttem volna ha lehetett volna...

2013. máj. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem az lenne jó, ha lehetne választani. Nekem jó volt, hogy szülés után volt 1-2 nyugis éjszakám még regenerálódni, én szerintem legközelebb is kihasználnám ezt a lehetőséget, de aki akar, mehessen nyugodtan haza.
2013. máj. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
93%
Én simán hazajönnék, amikor lehet! A kórházban nem tudtam pihenni, az igény szerinti szopizást mindig valaki megzavarta! Csapkodták az ajtókat, ha nem sírt vmelyik baba, akkor a szobánk előtt beszélgettek... Sorolhatnám! Nem vizsgáltak bennünket, a babákra is csak ránéztek! Szóval 1 nap elég lett volna!
2013. máj. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem pár napot azért ki lehet bírni a kórházban elsősorban a baba érdekében.A fiam például úgy besárgult, hogy napokig kék fény alatt volt. Én örülök, hogy szakértő kezek között volt és rögtön kaphatta a kezelést. Hozzáteszem én sem szeretem a kórházakat, de nem is én voltam a lényeg ebben az esetben.
2013. máj. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Csak akkor van ertelme az ambulans szulesnek ha otthon jar a sajat gyerekagyas nover mint hollandiaban.Ott a biztosito fizeti ezt8/10 napot napi 3/8 ora segitseg.

Otthon a nover ugye latja ha a baba besargul

De az a par baba aki besargul az miatt ne legyen mindenki a korhazban nem.

Ha a baba hollandiaban sarga lesz akkor otthon kezelik fennyel es otthon szurjak a bili szintet Ha a baba megis korhazba kell hogy menjen akkor a mama megy vele.

2013. máj. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Na igen, csakhogy az Hollandia, ez pedig Magyarország. Amíg ezeket a feltételeket, amiket leírtál itt nem teremtik meg (és nem fogják sajnos) addig a babám érdekében semmi esetre sem választanám az ambuláns szülést.
2013. máj. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
49%

En felvettem a kapcsolatot azzal a mozgalommal aki a peticiot irta es kezdemenyezi es aggodasomat fejeztem ki mint szakmabeli.

A fent leirt okokbol.

Azt valaszoltak meg akarjak teremteni a randfelteteleket

es a szulesznoi mukodest akarjak kiterjeszteni a hazi latogatas es ellenorzesre is.

Ezen kivul tervben van a hazi gyerekagyas szolgalat Holland modelre valo kifejlesztese es a biztositokkal valo egyezkedes. Ugye ezzel mindenki jol jarna mert egy nap korhaz dragabb mint otthoni apolas.

2013. máj. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!