Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Az megtörténhet, hogy valaki...

Az megtörténhet, hogy valaki márcsak azt veszi észre, hogy tolófájásai vannak? Minden vajúdás nélkül?

Figyelt kérdés

vagyis, ha nem olyan fájdalmasak a fájásai és nem veszi észre.magzatvíz elfolyás/vagy magzatburok repesztés nélkül jöhet egyből a tolófájás?

lehet buta kérdés, de előfordulhat , hogy pl. sétálok az utcán és egyszercsak tolnom kell?


2008. júl. 9. 15:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Lehetséges, hogy többedszer szült nőnek, alig vannak fájásai, és egyszer csak tolófájás jön, de azért egy kis időnek el kell telnie, mondjuk egy ismerősöm kb 1 óra alatt szült meg, a mentő még a kórházba sem ért be, olyan gyors volt. De ez ritka.
2008. júl. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

megmondom őszintén azért kérdezem, mert egésznap görcsölök, folyamatosan, de olyan enyhén, hogy ha ilyenek lennének a fájások én biztos nem foglalkkoznék vele.és csak gondoltam nehogy ez az legyen, aztán egyszercsak bújik ki a baba.

37hetes vagyok

2008. júl. 9. 15:20
 3/13 anonim ***** válasza:
Ez nagyon ritkán fordulhat elö.elsö szülönél biztosan nem,de még 2.nál sem hiszem.Min 1-2 óra´ra biztosan szükség van,még a méhszáj kitágul annyira,hogy a baba kiférjen.
2008. júl. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A vajúdási fájásokat megfogod ismerni.teljesen ma´s mint a keményedési.Ezek lehetnek a jóslóid.Ha ott leszel,majd meglátod,tudni fogod.
2008. júl. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat

de nem keményedek, hanem folyamatosan mensiszerű görcsöm van.de nagyon enyhén.

2008. júl. 9. 17:02
 6/13 anonim ***** válasza:
Majd ha rendszeresen,egyre erösöö fájások lesznek,és egyre hosszabbak,akkor mehetz a kórházba.Attól függ,milyen messzire vagy.
2008. júl. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nekem anyukám mesélte hogy neki olyan volt hogy egész nap pici szurkálló érzése volt,éjjel aludt és hajnalban kellet bevinni gyorsan mert jöttek a tolófájásai.2nyomás és már kinn is voltam:) de szerintem is ritka nagyon.NYUGI MINDEN RENDBEN LESZ
2008. júl. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A saját példámat tudom felhozni neked. Az első babámnál, amikor elfolyt a magzatvíz, azonnal hasmenésem lett, és kb. 30 percig ki sem tudtam jönni a WC-ről. Amikor kijöttem, 2-szer volt 5 perces fájásom, azután már 2 percesek, és a kocsiba ülve már 1 percem fájásaim voltak. A kórházba alig értünk be, mert folyamatosan azt éreztem, hogy vissza kell tartanom a babát, mert annyira feszített lent. Azután tolószékben átnyargaltak velem a vajúdón keresztül egészen a szülőágyig, és negyedóra múlva ott volt a kisfiam. Azt hiszem szerencsés vagyok, így elsőre, remélem most a második is hasonlóképpen alakul majd. Csak érjünk be időbe! De tényleg nem ez az általános, egy biztos, a szülési görcs sokkal intenzívebb mint a sima jósló fájás. Csak kicsit fájós szülést kívánok neked,

38 hetes kismama

2008. júl. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Kórházban voltam (visszatartáson) mikor a szomszédos ágyon az egyik csajt haza akarták engedni. Mondta hogy görcsölget a dereka (37 hetes volt) de nem vészes. Felállt mert pisilni akart menni ebben a pillanatban elfolyt a magzat vize. Besétált a szülőszobára, felfektették hogy előkészítsék ekkor jött a döbbenet, a gyerek feje félig kint volt már. Kezét a lába közé szorítva "átszaladt" a szülőágyra és kb. 2 tolás és kint volt a baba. ja és első volt neki. Irigyeltük is hogy ilyen gyorsak voltak. Szóval igen előfordulhat, de tényleg nagyon ritka.
2008. júl. 10. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

utolsó elötti válaszoló, kedves 38hetes kismama!

mielött elfolyt a magzatvíz nem is éreztél semmit?

egyszercsak elfolyt aztán félóra a wc-n?

szóval akkor a magzatvíznek mindenképpen elkell folynia a tolófájások elött?

2008. júl. 10. 09:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!