Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Természetes szülés vagy...

Természetes szülés vagy császármetszés?

Figyelt kérdés
28 hetes terhes vagyok, eddig mikor ultrahangon voltam azt mondták farfekvésű a baba de még megváltozhat! Nem tudom mit szeretnék szülést vagy császármetszést, eddig amiket olvastam inkább a szülés mellett döntenék, de ha akármi probléma adódna vállalnám a császármetszést!
2013. nov. 11. 11:18
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a jó hozzáállás, ahogy írod. Természetes szülés, de ha gond adódik császár.

Bízzuk az orvosra.

2013. nov. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Persze a természeteset akkor ha megfordul a baba
2013. nov. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
54%

Nekem mindkettő volt, és a császár mellett rakom le a voksom, mert a hüvelyi szülésem katasztrófa volt, a császár meg egy álom.

Viszont van egy barátnőm aki szintén mindkét módon szült, és hiába volt neki is szuper a császármetszése, mégis inkább a hüvelyi szülést preferálja, mert neki az is szép volt.

Mivel előre nem tudhatod, a legjobb ha a sorsra és nem utolsó sorban a dokira bízod, legalább az első babánál.

Szerintem ha mérlegelni kell, hogy az anya szempontjából melyik a rosszabb, egy elcseszett császár, vagy egy elcseszett hüvelyi szülés, akkor a császár a rosszabb, de ha a baba szempontját is nézed, akkor sokak szerint biztonságosabb neki a császár, mert ott nincs fogó, vákuum, köldökzsinór-problémák, ritkább az oxigén-hiány, nem utolsó sorban nem nyomatják beléd vajúdás alatt a felesleges oxytocint és egyebeket, amikről a kismamák nem is tudnak.

2013. nov. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szia, igen, még megfordulhat a picid! :) Ha a szülés simán megy, úgyértem halad a tágulás, nincs téraránytalanság, akkor fényévekkel gyorsabban regenerálódsz, mint a császárból. Ha meg gond van, akkor így is, úgy is visznek a műtőbe... de nem lesz! :) Csak pozitívan!
2013. nov. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Meg raersz gondolkodni ezen:) 28 hetesen meg gyakran van, hogy farfekveses, meg boven van ideje megfordulni. Nekem 36 hetesen fordult meg. Viszont szemely szerint en farfekvesesen nem vallalnam a szulest, de az en vagyok. Amugy en szultem es volt csaszarmetszesem is, a csaszar konnyebb volt, utana is. De nem akarom sztarolni a csaszart, mert a szules is gyonyoru elmeny nagyon.
2013. nov. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha farfekvéses marad (amit kétlek) akkor csakis császár, szerintem nem is engedik a természetes szülést. Amúgy pedig fuss neki úgy ahogy a természet diktálja, az-az természetesen és majd alakulnak az események. Én mindenképp természetes úton szerettem volna világra hozni, de 12 óra vajúdás után (alig tágultam valamit)már tudtam, hogy nem fogom tudni megszülni :( Aztán esett a babám szívhangja így sürgősségi császár lett a vége. Nem tudhattam előre... Majd a sors alakítja, lehet csodás és könnyű természetes szülésed lesz :)
2013. nov. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
5-ös szerintem ezen gondolkodjon inkább a kérdező orvosa ;)
2013. nov. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Én ugy gondolom majd ami jön az lessz, nekem mindegy csak a babának ne legyen baja!
2013. nov. 12. 11:59
 9/9 anonim ***** válasza:
én okt 15-én szültem császárral húsz óra vajúdás után, mert nem nyílt a méhszáj.én inkább a természetes szülést választottam volna.műtét után hat órával már felkeltenek az ágyból ami nagyon rossz mert felülni nem bírsz csak iszonyatosan nagy fájdalmak között és így menj el a gyerekért így szoptasd így tedd tisztába stb..amikor feküdni tudsz csak minden egyéb maga a halál..:( a császármetszéses kórteremben zombik voltak a többiben meg életerős izgága anyukák...
2013. nov. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!