Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császármetszés vagy természete...

Császármetszés vagy természetes szülés epidurállal?

Figyelt kérdés
Melyik fáj kevésbé? Ti melyiket választanátok? Babának melyik a jobb? Fájdalomcsillapítás nélkül nem merem bevállalni, kicsi a fájdalomküszöböm és tudom magamról hogy nem bírnám:( Gondolkozok hogy kérjem e külön a császárt vagy inkább érzéstelenítés.Köszönöm a válaszokat előre is:)

2013. szept. 21. 11:11
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
21%
De te is úgy írsz, mintha a barátnőd esete lenne az általános, pedig nem! Ha visszaolvasod itt a kérdéseket, a legtöbb császáros jól viselte. De ez sok mindentől függ, pl mennyire hagyod el magad. Én, akinek a fájdalomtűrő képessége egyenlő a 0-val, egyáltalán nem éreztem fájdalmat utána. Kicsit húzódott pár napig, de ennyi. És ez a legtöbbeknél így van. Persze aki alapból elítéli a császárt, az nyilván nem fog hamar felépülni, mert könnyebb sajnáltatnia meg elhagynia magát, a lelki csalódottságtól még fájdalmat is produkálhat az agya.
2013. szept. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
19%
Én meg természetes szülés után csak a gátmetszés fájdalmát éreztem, és sose szeretnék császárt, pláne nem magamtól, császár csak akkor ha orvosilag indokolt. És kemény fájásaim voltak mint minden vajúdó nőnek :) 1. voltam :)
2013. szept. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
50%

Itt nem elítélésről van szó,hanem arról hogy önként nem vagdaltatom szét magam,csak azért hogy ne érezzem a szülési fájdalmakat...erről is szól a kérdés!

Melyik fáj kevésbé?Egy műtét vagy egy sérülésmentes szülés?Mert ki tudja,hogy az illető sérülne-e egyáltalán,ha nem akkor van értelme szétszabatni magát?De most komolyan?Ezt te sem gondolhatod normálisnak!Fáj pár órát vagy pár napot?Nem mindegy!

2013. szept. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
70%
Itt arról van szó, hogy az embert megnyutatja, ha/hogy választhat. Hogy ő dönthet erről az igencsak fontos dologról. Én megértem ha valaki nem akarja kockáztatni, hogy a gyermeke születése élete legrosszabb élménye legyen, mert hagyják napokig vajúdni, úgy kell kivákuumozni a gyereket, hüvelytől végbélig reped, stb. Szóval nem csak az anyáról van szó, de a babának sem jó, sem a beadott oxytocin, sem a fogó, sem a vákuum, sem az esetleges oxigénhiány, sem a csontjainak törése (ez is előfordul ugyebár.) Most az, hogy ezek elkerülésének érdekében ő lemarad az iszonyatosan fájdalmas születésről, és arról a pár baktériumról, aminek hiánya senkiben nem okozott még kárt... Hát szerintem azért érezhető a különbség. A másik az, hogy aki nagyon nem akar hüvelyi úton szülni, annak egy hüvelyi úton szülés élete legrosszabb élménye lehet. Én csak vajúdtam 46 órát, de elmondhatom hogy egy rémálom volt, soha többet nem akarom és nem is fogom átélni, a saját gyerekemnek nem tudtam örülni már utána még hetekig! Ha ezek után nekem még ki kellett volna nyomnom, és szarrá szakadok alul, akkor lehet másnap ki is ugrok az ablakon. Az egyetlen ami megszépítette a dolgot a császár volt. Akkor is így gondolnám, ha hetekig szenvedtem volna utána, mert mint már írtam, szenvedtem más vágott területtel hetekig. Inkább az, mint még egy vajúdás.
2013. szept. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem annyira nagy a differencia császár és császár, valamint term, szülés és term. szülés közt, hogy egyszerűen lehetetlen megmondani, hogy melyik a jobb vagy könnyebb. Minden ember más és más, egészen különbözően reagálhat a szervezet egyik vagy másik szülésre... ismerek olyat aki nevetett(!) a szülése közben annyira könnyű és gyors volt, de ismerek olyat is akinek olyan trauma volt, hogy bár sok gyermeket szerett volna, végül soha többé nem merte bevállalni a szülést..

Császárosok közt is van olyan aki a műtét másnapján már "rohangál" a folyosón, de akad olyan is, aki több hétig szenved a fájdalomtól.


Sajnos én az utóbbiak táborát erősítem, császárral szültem, és bár magából a műtétből semmit nem éreztem, az utána következő napok/hetek borzalmasak voltak, nem kívánom senkinek ...


Szerintem hagyd, hogy történjenek a dolgok a maguk rendje szerint, ha nincs külön indok a császárra, akkor ne kérd, bízd magad az orvosbrigádra (és a természetre)

2013. szept. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Aki kap eda-t akkor a vajúdás alatti rosszulétet sem érzi(hányinger)vagy csökkenti?
2013. okt. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Vajúdás alatt én egyáltalán nem éreztem hányingert!Sztem ez nem törvényszerű,hogy mindenkinek van,mindenkinek máshogy reagál a szervezete,van aki elötte kitisztul,van akinek be kell segíteni beöntéssel!Van aki rókázik van aki nem!De nem hinném,hogy ezen az eda segítene,fájdalmat csillapít,nem hányingert!Ha meg kapott eda-t honnan tudja,hogy lett-e volna hányingere?Én nem kaptam és nem is volt!
2013. okt. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!