Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császármetszés vagy természete...

Császármetszés vagy természetes szülés epidurállal?

Figyelt kérdés
Melyik fáj kevésbé? Ti melyiket választanátok? Babának melyik a jobb? Fájdalomcsillapítás nélkül nem merem bevállalni, kicsi a fájdalomküszöböm és tudom magamról hogy nem bírnám:( Gondolkozok hogy kérjem e külön a császárt vagy inkább érzéstelenítés.Köszönöm a válaszokat előre is:)

2013. szept. 21. 11:11
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
Nem választanám a császárt. Én simán szültem, érzéstelenítés nélkül, mire már kellett volna a fájdalomcsillapító, nem is tudtak volna adni. Én a simát választanám EDA-val. Császárnál amúgy is szúrnak-vagy altatnak, de legalább a hasadat nem szabdalnák fel. A babának pedig jobb a természetes szülés, ha nincs egyéb egészségügyi kockázat. Természetes szülés után már másnap hazajöttem volna, annyira jól voltam. Császárral gondolom nem ugráltam volna. Meg én félek is a műtétektől, nem is volt soha egy sem.
2013. szept. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
55%

Az első baba simán született, nem ecsetelem mert semmi értelme mást riogatni. A második császárral. Hát ég meg a föld!

Császárt választanám mégegyszer! Ha a babáknak annyira jó volna a sima, akkor a koraszülött babákat hagynák simán megszületni.

2013. szept. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 Timcsikusz ***** válasza:
28%

Ne haragudj de nem értelek.Mitől félsz?Félsz a fájdalomtól?

Azt gondolod csak te félsz?

Meg a császármetszés mióta választható magyarországon?Mi ez valami iskolai szakkör?De most tényleg.A császármetszés életmentő műtétnek számít csak akkor alkalmazzák ha a baba vagy az anyuka élete forog kockán.Egy műtét.Egy komoly műtét.Én elhiszem hogy sok anyuka mellette áll mert hamar felépült stb stb de akkor is természet ellenes.

Ne haragudj tényleg nem bántani akarlak de mikor eldöntötted hogy gyereket szeretnél nem gondoltál arra hogy a szülés fáj?Te akartad őt te döntöttél mellette akkor most is add meg neki azt ami számára a legjobb.

Mi nők erre lettünk teremtve hogy szüljünk ugy vagyunk megcsinálva hogy kibírjuk.Nem kell félni túl fogod élni.két 4 kilós babát szültem most jön a harmadik de soha az életbe nem feküdnék mütő asztalra ha csak nem az életünk forogna kockán.40 hetes kismama.

2013. szept. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
57%

Mindkettővel született babám. Először is nem akarlak kiábrándítani, de a császár úgy tudom nem opcionális, szükség esetén végzik. Egyébként én inkább szülök epidurállal, bár az sem fájdalommentes. Míg nem indulnak be rendesen a fájások, addig nem adják be. De szerintem a szülés alapvetően egy szép, és különleges élmény a fájdalom ellenére is.

Viszont a császár utáni felépülés sokkal rosszabb, és utána valahogy megfosztottnak éreztem magam. A harmadik babám született így komplikációk miatt.

2013. szept. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
68%

Kedves utolso! A császármetszés Magyarországon némi ellenszolgáltatás fejében a kórházak 90%ában választható. Nyilván nem egy mezei "kis" orvoshoz kell menni,hanem a fejesekhez. Ez van!

Kedves kérdező! Én császárral szültem,egy percig nem bántam meg! Van egy gyönyörű,egészséges kisfiam,akinek egy percre se esett le a szìvhangja,nem tekeredett ra a k.zsinór,nem vákumozták,nem fogták fogóval....sorolhatnám. Nekem olyan pici a vágásom,hogy bugyiba se látszik és 5nap múlva nem fájt a hegem,10nap múlva nem is emlékeztem,hogy császároztak. Persze ez az én esetem, nyílván van tökéletes természetes szülés és szörnyű császár is. Ez az én példám volt!

Sok szerencsét,legyen szép emlék a szülés,akárhogy választassz!

2013. szept. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
85%
Csaszarral szultem, egyertelmuen nem bantam meg!!!!! Masodszorra is igy lesz!
2013. szept. 22. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
34%
Én mindkét gyereket érzéstelenítés nélkül szültem,elsőnél volt gátmetszés,másodiknál viszont már semmi,így a 2 órás megfigyelést meg sem vártam hanem másfél óránál mondtam a páromnak,hogy segítsen magammal vinni az alattam lévő cuccokat,mert én megyek zuhanyozni!Szülésznő mosollyal nyugtázta,hogy minden rendben és elkísért a szobába,ahova már gyalog mentem!Nem hinném,hogy császár után 2 órával már sétálgat az anyuka és emelgeti a táskáját...hanem örül,hogy egyáltalán él!
2013. szept. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
52%

"Nem hinném,hogy császár után 2 órával már sétálgat az anyuka és emelgeti a táskáját...hanem örül,hogy egyáltalán él!"


1. Nyilván nem sétálgat a császáros anyuka egyből, mivel kb 4 óra kell, hogy kimenjen az érzéstelenítő, és 12 órát nem emelheti a fejét, altatásnál szintén KÖTELEZŐ feküdni pár órát. Szóval lehet, hogy lenne pár császáros, aki ott szaladgálna, ha tehetné.


2.Ez nem egy verseny, és teljesen mindegy, hogy valaki 2 órával szülés után képes zuhanyozni, vagy csak másnap.

2013. szept. 23. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
80%

Két gyereket szültem. Az elsőt simán, a végén epidurállal, a másodikat császárral lepényleválás miatt.

A sima szülés szülési fájdalmai intenzívebbek voltak, de abszolút bírhatók, a végére elfáradtam és a doki tanácsára kaptam epit, hogy ne merüljek ki a kitolásra. Onnan egy óra múlva meglett a babám. Az egész szülés 8 óra volt a magzatíz elfolyásától a felsírásig. Életem legjobb élménye volt. Ahogy kitoltak, már kezdtem volna elölről! Feküdtem a kötelező két órát, aztán szülésznői kísérettel pisi, majd zuhanyzás. Este nyolckor szültem egyébként. Visszatérve a Picikémet szoptattam, sétálgattam vele egész éjjel, örömömben sírtam, énekelgettem neki, beszéltem hozzá. Mint egy mámoros, szerelmes nő... Soha nem felejtem el azt az éjszakát. Pici gátsebem lett, két öltéses, kis csinos. Másnap égő érzést éreztem ott, de kibírható volt, jég nem kellett.

A második eset: indítani kellett, de nem sokat ért, mivel nem magától indult be a szülés. 12 óra vajúdás után lett császár úgy, hogy alig éreztem a fájásokat, nem is sokat tágultam... Aztán ömleni kezdett belőlem a vér, és 2 perc múlva már a műtőben nyomták belém a spinált, nem éreztem semmit, csak baromira viszolyogtam attól, hogy éppen kaszabolnak, míg ott fekszek. Adtak nyugtatót, utána jobb lett. Másnap felkeltem, és majd' besz..tam, annyira fájt, pedig az intenzíven folyamatosan kaptam az infúzióba a fájdalomcsillapítót. Amikor fel kellett kelnem, visszaestem, mondtam, hogy ez nekem nem megy, még az oldalamra sem tudtam fordulni. Úgy éreztem magam, mint egy kiszolgáltatott szerencsétlen nyomorék ember...

Otthon még vagy egy hétig csak a férjembe csimpaszkodva tudtam csak felülni az ágyból, és közben ott volt a kétéves lányom, aki még szopott, állandóan az ölemben akart lenni... sorolhatnám... Horror volt. nem kérdés, hogy melyiket választanám, ha lehetne választani. Ép ésszel nem választ ember műtétet, ha lehet simán is. Ja, és a koraszülött babákat nem azért nem hagyják spontán megszületni, mert annyira szörnyű nekik a születés, hanem mert nem tenne jót nekik a megerőltetés, amit a szülőcsatornán átnyomulás jelent. Az életnek része a születés, szerintem át kell élni mamának, babának egyaránt.

A rettegett spontán szülés "következmények" nálam nem jelentkeztek (mint ahogy más ismerőseimnél, rokonaimnál, barátaimnál sem). A szex ugyanolyan jó, mint régen, nem csepeg a pisi, pedig az első babánál a terhesség alatt mindentől elindult, azt hittem így marad, de csak a baba súlya okozta.

A lényeg:

ne félj, mert akkora élmény a gyerek születése, amit el sem tudsz képzelni. A legdurvább eddigi jó élményedet szorozd vagy ezerrel, akkor kapod meg kb. a születés csodáját! :)

2013. szept. 23. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

17-es vagyok! Kedves 18-as,barátnőm császáros volt és nem tudom elég-e ha annyit mondok,iszonyatosan meggondolja,hogy még egyszer szüljön,mert nem akarja átélni újra a császárt!Téraránytalanság,plusz farfekvés miatt kellett császározni, a 36. héten megindult nála a szülés,magzatvíz elfolyással,3500g-os gyereke született 52 cm-vel,ismétlem 36. hétre!Valószínű a következő baba is ekkora lenne,plusz ott van hogy már egyszer csaszizták,így 80% hogy megint az lenne!Szülés után egy nappal kérték,hogy üljön fel az ágyon,de nem tudott olyan fájdalma volt,arról nem is beszélve,hogy a katéterezés miatt 2 évig becsurgott neki...azt mondták neki a kórházban,hogy ha lehet 3kg felett ne emeljen,de már a gyerek 3,5 kg volt...és hetekig ugy ment mint aki keres valamit a földön,nem bírt kiegyenesedni!


Tényleg nem verseny,senki nem is mondta,hogy az csak te!Én azt mondtam,hogy tuti nem vállalnék egy ilyen szülést,mert bár lehet hogy nem érzem a kitolási fájásokat,de csaszi után ha kimegy az epi,akkor biztos beszarik az anyuka a fájdalomtól...legalábbis barátnőmnél így volt,kért is utána fájdalomcsillapítást,anélkül nem tudott létezni!Összességében,köszi nekem nem kéne egy ilyen szülés,ahol nem tudok a gyermekemre figyelni,mert még ülni sem tudok!Önszántamból biztos nem választanám!Mondom úgy,hogy az első gyerek a burokrepesztést követően 15 perc alatt megvolt, a másodiknál én repesztettem burkot a tolással,onnantól a 4. tolófájással megvolt a fiam és a fájdalmat elvágták,max a következő napokban lévő méhösszehúzódások voltak kellemetlenek,de nem kellett segítség a fürdéshez,pisiléshez vagy máshoz!Nekem senki sem tudja megmagyarázni,hogy a császár jobb....LEHET LEPONTOZNI!

2013. szept. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!