Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ausztriaban elö kismamik!...

Ausztriaban elö kismamik! Szültetek Pda-val? Ha igen milyen volt? Ugyertem maga a szüles, a fajasok, mikor adtak be, a kinyomas, stb. minden erdekel. Es hol szültetek (melyik varosban)?

Figyelt kérdés
A Pda az utolso remenysugaram, annyira felek a szülestöl!Irjatok sokan mar nem sok idöm van hatra(tegnap volt az elörelathato idöpontom) es szeretnek kicsit felkeszülni, hogy megis milyen lesz.Köszi mindenkinek elöre is!!!40+1km
2009. nov. 5. 18:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem az Epidural-ra gondolsz. Én is ugyan így voltam mint te, nagyon féltem a szüléstől és már előre lebeszéltem a dokimmal, hogy nekem kell az epi, akármi lesz én tuti nem bírom ki nélküle. Nem indult be a szülés, túlhordás miatt meg kellett indítani, nagyon sokáig vajúdtam. Az első nap még "csak" kisebb fájások voltak, ritkán jött olyan fájás, hogy meg kellett kapaszkodnom a páromban, viszont a második nap már olyan erős fájásaim voltak, hogy azt hittem ott maradok meg nagyon ki is voltam fáradva már addigra. 30 óra vajúdás után már sírva könyörögtem Epidural-ért, de sajnos nem tudtak adni, mert hiába szaladozott a dokim anesztes doki után, mindenki műtéten volt. 2 fajta fájdalom csillapítót kaptam helyette és nagyon jó volt, ellazultam tőle, sőt még pihenni is tudtam, nem nagyon voltam képben, mert eléggé bekábultam, de nagyon jól esett. Sajnos továbbra sem tágultam és még további 20 órát vajúdtam mire megcsászároztak. Nem tudom, hogy epidural-al milyen lett volna, valószínű azzal is ugyan ilyen hosszú vajúdásom lett volna, mondjuk az lehet, hogy a fájdalmat jobban csillapította volna. Úgy igazából nem bánom, hogy nem kaptam, mert így is túl éltem nagy nehezen.

Ha valamilyen okból nem tudnak neked Epi-t adni, ne aggódj, van még több fajta fájdalom csillapító és ezek is nagyon jók, nekem nagyon sokat használtak.

2009. nov. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen az Epiduralra gondoltam.Köszi a valaszod,remelem nalam azert nem fog ilyen sokaig tartani mint nalad!!!!
2009. nov. 6. 14:08
 3/3 anonim ***** válasza:
Nalam ugy volt, hogy 3 ora 2perces fajasok utan en mar nem birtam es kertem PDA-t,mert csak 2 ujjnyira voltam kitagulva.Utana elvolt zsibbadva derekamtol lefele.de annyira hogy az egvilagon semmit nem ereztem. 1 orara ra vert vettek a pici fejeböl es azt mondtak,nagy stresszben van a pici azonnal csaszar...
2009. nov. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!