Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülési "technikák". Kinek mi...

Szülési "technikák". Kinek mi vált be?

Figyelt kérdés
Nemsokára szülöm a második babánkat. Az elsőnél nagyon nehéz szülésem volt. 23 órán keresztül vajúdtam, rettenetes fájásokkal. Az izmaim alig akarták "kiengedni" a babát, izomlazítót is kaptam és mr mikor császározni akartak, megindult a baba feje. Borzasztóan repedtem, fizikailag is rengeteget kivett belőlem az egész folyamat. Annyira fájt, hogy számomra is meglepő módon artikulálatlanul üvöltöttem, pedig nem kicsi a fájdalomküszöböm és nem vagyok hisztis. Borzasztó volt saját magam így hallani meg minden. A szülésznő akkor azt mondta, hogy a sok ordítástól is kifáradok, de hát könnyű azt mondani, hogy ne ordítsak... állítólag vannak technikák, amivel a fájdalmak elviselhetőbbek. Légzés, meg ilyesmi, de sehol nem találok erre videót, vagy oktató anyagot. Szülés felkészítő tanfolyamra esélyem sincs elmenni, mert dolgozom és hétköznap reggel 9-10-ig van.... Szóval tudnátok segíteni, hogyan lehet gyógyszer nélkül, házi praktikával, technikával megoldani a lazítást és fájdalom csökkentést szülés közben?
2013. szept. 10. 14:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én végig sétáltam az egész vajúdás alatt, csak akkor feküdtem amikor NST-t csináltak. Itt a gravitáció segíti a tágulást. Úgy kell lélegezni, hogy amikor érzed hogy jön a fájás, szépen lassan az orrodon veszed a levegőt, és lassan fújod ki a szádon. Ezt olvas el. Nekem tetszett nagyon.

[link]


9 óra alatt meglett a babám. Első szülésem volt.

2013. szept. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hipno-szülésről hallottál már? Állítólag van, akinek segít, könyv is van hozzá.

[link]

Meg a másik, mindenhonnan azt hallani, hogy ne elnyomni próbáld a fájdalmat, ne legyőzni, hanem megadni magad neki. Hát, nem tudom, hogy hogyan kell ezt jól csinálni, mert méhszájlazító nélkül én sem úsztam meg.

2013. szept. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, én végig sétáltam, függőlegesben voltam, mégsem tágultam. Lehet, hogy alkati dolog is ez. Azért ne keseredj el, a második teljesen más is lehet.
2013. szept. 11. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos tanácsokat:) Mindenkinek ment a zöld kezecske. Utólag úgy gondolom, hogy nem tudtam hatékonyan lazítani, nem is igazán tudtam, hogyan is kellene. De ezúttal megpróbálok tudatosabb lenni... már ha ott és akkor sikerül:) Mindenesetre a légzést próbálgatom, hogy rutinból menjen majd:)
2013. szept. 11. 13:57
 5/6 Judyt77 ***** válasza:
Szia! Én jártam terhes jógára. Ott tanultam a mély hasi légzést, amit a vajúdáskor az összehúzódások (fájások) alatt kell használni: orron mélyen beszívni a levegőt (hasba, nem tüdőbe), majd kicsit nyitott szájon át kifújni, mintha egy pihét akarnál elfújni. Fájások közben normálisan lélegezni, pihenni, másra figyelni. Amikor kitágultál, a tolófájásoknál beszívni a levegőt, benntartani és kinyomkodni, mintha kakit nyomnál. Hát hogy ez a gyakorlatban hogy fog működni, még én is csak hamarosan próbálom ki és eléggé izgulok miatta. Az ELSŐ VÁLASZOLÓNAK KÖSZI a tippet. Elolvastam és ilyen jó leírást még nem láttam. Na nem túl megnyugtató, de legalább őszinte és nekem igazi segítségnek tűnik. Mindenkinek könnyű szülést! 38hkm
2013. szept. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy segítettem.

Első voltam.

2013. szept. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!