Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A szülési fájások mennyiben...

A szülési fájások mennyiben különböznek a menstruációs görcsöktől?

Figyelt kérdés

Le tudná valaki írni, hogy milyen a különbség? Csütörtökön bevitt a mentő a kórházba, mert nagyon görcsöltem, már azt hittem, hogy szülni fogok, de aztán ma hazaengedtek, hogy ez még nem az. Honnan fogom tudni, hogy most már tényleg azok a fájások indultak be, és lassan meglesz a kisbabám?

Köszönöm előre is a válaszokat!

38+0 hkm


2013. aug. 17. 12:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pontosan ugyanolyan volt, csak persze fokozatosan erősödtek idővel.
2013. aug. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Mennyi idő alatt erősödtek, körülbelül, amikor már tudtad, hogy ez az lesz, és nem a babával van gond?

Hány percesek voltak először és mikor indultatok a kórházba?

2013. aug. 17. 12:15
 3/7 Nyunyi77 válasza:
100%
2 hete szültem,40+3 hetesen.Nekem is mensi szerű görcsökkel kezdődött,amik kb.10 percenként jöttek.Először én sem voltam benne biztos,hogy ez az-e,de aztán 5 percenként jöttek a gyenge fájások.Ekkor indultunk a kórházba.Aztán ott már 3 percesek jöttek és egyre erősödtek.Ez már összetéveszthetetlen fájdalom volt:).De inkább menj be feleslegesen,minthogy valami probléma legyen.Kitartás!
2013. aug. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én öt-hét percesekkel indultam, mert éreztem, hogy ezek már erősek. Fogod érezni nyugi.:) Beértunk és 3 ora mulva meg lett a lányom.
2013. aug. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
ez mindenkinél más! a barátnőmnek rögtön erős fájásai voltak,és ahogy beértek a kórházba már rögtön meg is szült. nekem meg fokozatosan erősödött. a 10 perces még tűrhető volt,. az 5 percesnél már erős görcs. a 3 percesnél már a falat kapartam..
2013. aug. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Lényeg hogy nem folyamatosan érzed, hanem kicsit fáj aztán semmi aztán megint kicsit fáj....stb Le kell mérni az időt kettő között és ha gyengék is de rendszeresek (vagyis pl 10 percenként érzed) akkor beindult a szülés. Nekem is kb 5-6 percesekkel kezdődtek, de elég gyengék voltak majd olyan 3 perceseknél erősödtek be. Első fájástól számítva 8 óra alatt megszületett a lányom, de csak az utolsó 2 óra volt rossz.
2013. aug. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mint mondjuk a Trabant meg a Ferrari :-) Azért ne aggódj, bőven lesz majd idő eldőnteni, hogy szülés lesz-e. Ha rendszeres időközönként tudsz görcsöket mérni, az már jó jel. Kb 10-15 percesekkel már érdemes kórházba menni. Vagy ha elfolyt a víz. A fájások meg majd erősödni fognak és az időtartamuk is nőni fog.
2013. aug. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!