Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Én nem vettem ki a szülési...

E1990 kérdése:

Én nem vettem ki a szülési szabadságot, mert nekem jó volt az, hogy táppénzen vagyok. Ha megszületik a baba, akkor kivehetem, vagy ez, hogy van? Be kell mennem majd a munkahelyemre és kérni a szülési szabadságot?

Figyelt kérdés
2013. aug. 8. 09:17
 1/9 anonim ***** válasza:
A szülési szabadság az a TGYS.Igen meg kell igenyelned különben ellátás nelkül maradsz.
2013. aug. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én is táppénzről mentem szülni. Előtte megküldte a munkahelyem a nyomtatványokat, amiket ki kellett töltenem, ők intéztek mindent, először Tgyás-on voltam, aztán jött a Gyed.
2013. aug. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A szülési szabadság az 28 nap. Kiirási dátum elötti 28 nap. Ha hamarabb szülsz semmi gond, utána 168 nap tgyás. Nem kötelző kivenni a szülési szabit... akkor tp ről mész egyből tgyásra.
2013. aug. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Bár furcsa hogy a munkáltató erről miért nem ad tájékoztatást...
2013. aug. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én is szülésig táppénzen voltam, aztán utána TGYÁS-on. Nekem is a munkahelyem intézte el.
2013. aug. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én szülési szabiról nem is hallottam! Én a rendes szabimat használtam el, táppénzre nem is mentem, aztán szültem (kicsivel idő előtt), majd TGYÁS. Anyagilag így jártam a legjobban.
2013. aug. 9. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
2013. aug. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
nem feltétlen jó a cikk mert szerintem a szülési szabadság és a tgyás (terhességi gyermekágyi SEGÉLY) nem ugyanaz...Kicsit keverednek az iró tolla által a fogalmak!:D
2013. aug. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
a szülési szabadság idejére jár a TGYÁS....csak szólok kedves utolsó hozzáértő! :D
2013. aug. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!