Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mivel fertőtlenítettétek le a...

Mivel fertőtlenítettétek le a baba bútorait szülés előtt? 37 hetes kismami vagyok első babával

Figyelt kérdés
Pl.:kiságy,pelenkázó,szekrény,ahol a ruhácskái lesznek,kiskád.
2009. nov. 2. 15:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Semmivel. Áttörölgettük. Én legalábbis nem vagyok híve a fertőtlenítőszereknek a baba körül, meggyőződésem, hogy többet árt mint használ. Egyrészt mert vegyszer, másrészt mert igenis kell a kórokozó a gyermek körül azért, hogy fejlődjön az immunrendszere. Ha "sterilen" tartod, két dolgot érhetsz el mire felnő:


1. rettenetes beteges lesz, mert egyszerűen nem találkozik kórokozóval, amit leküzdhetne, "edzhetne" az immunrendszere

2. Allergiás lesz, mert túlreagálja a szervezete a kórokozókat


Az első fiamnál is így csináltuk, pedig koraszülött volt. Most 4 éves, tavaly mindössze két hetet hiányzott az oviból, pedig olyan vékonyka mai napig, mint egy etióp menekült. De erős és egészséges. Amikor nagyobb volt se mosogáltam a leeső játékokat, pláne meg nem sterilizáltam. van egy tök jó mondás ami igaz is:


első gyereknél mindent sterilizálsz, másodiknál max leöblíted a cumit ha leesik, harmadiknál meg szólsz Csöpinek, hogy hozza vissza :-))

2009. nov. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ,aranyos vagy.Gondoltam rá én is,hogy lehet nem is muszáj,csak mondom inkább megkérdezem a tapasztaltabbakat!Köszi mégegyszer!
2009. nov. 2. 16:18
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is fölösleges lefertőtleníteni,többet árt,mint használ.
2009. nov. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én a pelenkázóbetétet néha letörlöm popsitörlővel, vagy domestos fertőtlenítős kendővel. Amúgy meg szappanos kézmeleg víz az arany középút. Tisztán tart, mégsem erősvegyszer.
2009. nov. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A kiságyat használtan kaptuk ezért Domestos törlőkendővel töröltem le.
2009. nov. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%

Sajna én tőled levagyok maradva 5 héttel,de azért megírom,hogy nekem mi a tuti tippem,ami rendkívül olcsó és bizony jobban fertőtlenít mint bármelyik hiperszuper vegyszer,ez pedig az ecet és a gőz:)Van az a cuki pingvin formájú fertőtlenítő,előtte pedig ecettel minden szépen végigtörlök,majd jön a gőzös megoldás.Évek óta ezt alkalmazom,mert még diákként albérletben nem akartam sokat költeni tisztítószerekre(az ecet jó a padlóra,csempére,mosogatáshoz mosószóda,mosáshoz öblítő helyett ecet,mosópor helyett mosódió),rendkívül olcsó,nem kell lerágnod a tíz körmöd,hogy a gyerek megtalálja és megissza,vagy eszi és pont annyira öli meg a bacikat amennyire kell,vagyis nem annyira mint a többi szuper dolog tehát ösze fog gyűlni az ajánlott másfél kg kosz 1 éves korára:D


Ada és ABigél

2009. nov. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én vettem egy literes chico fertőtlenítő folyadékot, hátha jó lesz valamire címszóval.

Azt higítottam a megfelelő mértékben egy tálban, és azzal törölgettem át a pelenkázót, pelenkázóbetétet. A kiságyat még nem, azt majd később.


Én sem szeretnék mindent fertőtleníteni majd, de azért egy újszülöttet nem rakok rá olyan pelenkázóra, amit ki tudja hányan fogdostak össze előttem. Szerintem, mint ahogy a ruhákat is kimossuk első használat előtt, ezeket is le kell valamivel fertőtleníteni. Utána már nem kell annyira, hiszen már csak mi "fogdossuk", annyi baci kell.


És én is hallottam az ecetről, némelyik mosásba raktam az öblítő helyére ecetes vizet, némelyikbe csak mosószert. Nem érzek különbséget a ruhákban, de biztos jól fertőtlenít. A gőztisztítót is nézegettem már, de addig fogok rajta gondolkodni, hogy a végén már nem fog kelleni :o)


36 h km

2009. nov. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mi használtan vettük a kiságyat, Domestosszal törölgettem át. De a boltit sem árt szerintem, mert a raktárban sok minden lehet, pl. egér. De aztán nem nagyon törölgettem, mert tényleg nem jó a gyereknek a hipersterilitás.
2009. nov. 2. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A bútorokat, kádat, szekrényt és sima ultrás vízzel lemostam. Semmi extra.Pelenkázólapot popsitörlővel letörlöm, ha koszos. A ruhákat nem fertőtlenítem, sőt mosószert sem használok(a mi ruháinkra sem). Mosódióval és mosószódával mosok és igen az öblítő helyére ecetet teszek. ( a játékait is így mostam ki) Szuper és nem kell aggódnom, h összerágcsálja a dolgokat, mert semmi vegyszer nincs benne.
2009. nov. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat mindenkinek,és hogy ilyen sokan írtatok!
2009. nov. 3. 10:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!