Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Félek a szüléstől, mit tegyek,...

Félek a szüléstől, mit tegyek, hogy ne parázzam végig a terhességet?

Figyelt kérdés
Nemrég született meg a kisbabám. Csodálatos érzés, de a szülés nagyon rossz volt. Valahogy nem úgy alakult,ahogy azt mások írták, hogy kb. olyan mint a mensi görcs. Nekem tini koromban elég fájdalmas volt a menstruáció is, de a szülés ennél sokkal fájdalmasabb volt. Nem magától a fájdalomtól félek mégsem, vagyis csak részben attól. A szülésem úgy indult, hogy kb. 10 percente, de rögtön elég erős fájások kezdődtek. Szerencsémre kórházban voltam, mert már a 40. héten voltam, és nagyon féltem volna otthon maradni. Pénteken feküdtem be, és a dokik azt mondták, hogy ebből nem lesz gyerek, csak legkorábban hétfőn. Még szombaton, amikor jeleztem, hogy elég erős fájdalmaim vannak, akkor is azt mondta a doki, hogy írásba adja, hogy ez még nem szülési fájdalom, és ebből gyerek nem lesz hétfőig, ne szenvedjek, mert ezt még napokig bírnom kell. Nagyon beparáztam, mert már szinte elviselhetetlenek voltak a fájások. A doki mindenesetre kitartott az álláspontja mellett. Ehhez képest még szombat délután megszületett a kisbabám. Maga a szülés, úgy értem a kitolás esküszöm nem volt olyan rossz, mint előtte a 10, 7, 5, meg 3 perces fájások. Az is csak azért volt rossz, mert rettegtem attól, hogy ez napokig így lesz. Most kb. 6 hetes terhes lehetek. Amitől most félek, az az, hogy ha ugyanúgy fog alakulni, mint az első alkalommal, csak éppen otthon leszek, akkor mihez kezdek majd? Az első szülés előtt egyébként egyáltalán nem féltem.
2008. jún. 30. 16:50
 1/6 anonim ***** válasza:
47%
szerintem ne aggódj előre! ha épeen otthon jön rád a szülés, bemész szépen a kórházba és kész.
2008. jún. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia! Kineziologushoz járok, Neked is tudnám ajánlani. Pánikbetegség miatt kerestem fel, de többféle problémámat is megszüntette. Régebben nekem is erős mensis görcseim voltak, egy oldás alkalmával megszüntette. Megbeszéltük a legeslegelső menstruációmat /onnan hoztam a félelmem/. Azóta szinte megsem érzem ha megjön, nagyon enyhén fáj egy picit a hasam. Szerintem ezeken a félelmeken is lehet segiteni. Egy probát megér. Jó babavárást kivánok!!!!
2008. jún. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát miért aggódsz? Felesleges! Tudod, 2 szülés biztos nem lehet ugyanolyan!!! Életed második legszebb napja előtt állsz. És élvezd ki ezt a gyönyörű 9hónapot.

Egy 7 és fél hós babó anyuja

2008. jún. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nézz utána milyen fájdalomcsillapitási lehetőségek vannak abban a kórházban, ahol szülni fogsz. Epidurális érzéstelenités, homeopátiás bogyók, kéjgáz, stb. Na meg ha előzőleg rossz élményeid voltak, semmiképp ne oda menj. Én fogadtam előre szülésznőt, holnap megyek hozzá mindent el fog mondani mire számitsak a szülésnél, hogy ne érjen váratlanul. Mindenképp bababarát kórházba menj szülni. Ott a nővérkék és az orvosok is 100 %-ban felkészültek.
2008. jún. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Valószínűleg a 2. gyermek könnyebben jön a világra. :)

Egyébként meg, ha nem voltak jó tapasztalataid az orvossal kapcsolatban, lehet, hogy érdemesebb lenne felkeresni egy másikat, akiben megbízol és elhiszi neked, hogy tényleg fűjásaid vannak. Minden jót neked és jó babázást!!!

Élvezd ki a babavárás szépségeit és próbálj arra gondolni, hogy milyen jó lesz vele találkozni és ne gondolj arra, ami az elsőnél volt!

2008. júl. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Erre az esetre találták ki az EDÁT.Elvileg nem érzed a fájásokat de akitolási szaknál már nem kapod az érzéstelenítőt így azt érzed.Nagyon sok nő kéri, deréktól lefele nem érzed a tested.Szerintem beszélj a dokiddal ha elutasítja akkor keress mást.Jobb lessz neked így, kár lenne ehogy egy szülés rossz emlékként vésődjön a fejedbe.
2008. júl. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!