Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Légyszi adj tippet! Szülés...

Légyszi adj tippet! Szülés után mikor fogok újra menstruálni?

Figyelt kérdés

Június 10.-én szültem. kb:3 hétig volt vérzésem,mégis mire számítsak mikor fogok újra menstruálni, szoptatni sanos nem tudtam.

Csak így majd fogamzásgátló tabit sem fogok tudni majd szedni.


2013. júl. 10. 11:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Szoptatni én sem tudtam. 5 hétig véreztem, aztán a 6. héten megjött.
2013. júl. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
21%
Ez nagyon változó... nekem szülés után 6 hétre jött meg és 2 hónapig szoptattam. Ha nem szoptatsz, akkor miért nem szedhetsz tablettát? Ezt nem értem... és ha nem menstruálsz akkor nem kell tabletta sem :)
2013. júl. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

2 es!!


A védőnöm mondta hogy addig nem szedhetek tabit amíg nem fogok menstruálni, hiába nem szoptattam!

Tudatlan vagyok ebben, de ha nem menstruálok akkor mért nem kell tabi sem?

2013. júl. 10. 12:23
 4/9 anonim ***** válasza:
2 hónapig tudtam szoptatni, utána eltelt 3 hónap akkor megjött. azóta szépen beállt mint szülés előtt. A dokim azt mondta hogy miután már nem szopik a baba max. 3-4 hónap múlva meg kell jönnie ha nem menj dokihoz!!
2013. júl. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én márciusban szültem és 7. héten megjött, be is állt, azóta 28 naponta jön. :) viszont mindenképpen védekezni kell, akkor is ha még nem jött meg neked, mert a peteérés a menstruáció előtt van, simán lehetsz terhes úgy hogy még meg sem jött. Persze az nem baj, csak ha még várnál, érdemes valahogyan védekezni. :) amúgy azt mondják, hogy szoptatás befejezése után pár hónapon belül meg kell jönnie, de még akkor sem lesz rendszeres, nem valószínű. Azt hiszem max fél év, mire először meg kell jönnie a szoptatás befejezése után. De ez nem tuti, inkább kérdezd meg, én orvosok ezt mondta. :)
2013. júl. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

2-es!

Ha nem menstruál,az nem jelenti azt,hogy "védett"! Bármikor lehet peteérése,bármikor menstruálni kezdhet!

Ahogy a szoptatás sem jelent védettséget!


Kérdező!

Ez nagyon változó. Szoptatás hiányában általában 3 hónapot szoktak várni tudtommal,addig tartják "normálisnak"...


De hamarosan úgy is kontrollra kell menned (szülés utáni 6.hét) a nőgyógyászhoz,Ő majd felvilágosít mi a "normális",illetve ha nem szeretnétek egyenlőre kistestvért a Picinek,akkor a fogamzásgátlásról is megkérdezheted! A védőnők sem tudnak mindent!

A nődokim a 6 hetes kontrollon- ami a 7. hétre esett,mert a 6. hét első napjára megjött,de én szoptattam- fogamzásgátló injekciót javasolt,ki is váltottam,be is adta--- bár nálam elég rossz mellékhatás jelentkezett,de én a terhesség előtt nem hormonális fogamzásgátlóval védekeztem.



Jó babázást!! :-) Sok jó egészséget!! :-)

2013. júl. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
5 hétig véreztem. 6 hétig szoptattam, de az is kínszenvedés volt, mivel alig volt tejem. Rá 1 hónapra jött meg.
2013. júl. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A kettes nagyon nagy hülyeséget ír, sokan ezért esznek terhesek! Menstruáció előtt két héttel van peteérés,szóval nem tudhatod,hogy mikor fog először megjönni,tehát bármikor teherbe eshetsz!

Nekem miután elmult szülés után a vérzésem, kb 3hétre rá megjött,és onnantól rendszeres volt!

2013. júl. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én szoptatok, de a 4. hónapban megjött, császár után és azóta is 28 napra rendszeresen, ahogy régen.
2013. júl. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!