Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Csaszarmetszesrol tapasztalatok?

Csaszarmetszesrol tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Mennyire fajt a kateter felhejezese, a szuri, es milyen volt mutet utan? Szules utan mennyit ultetek meg a korhazban?
2013. jún. 26. 14:16
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

utcsónak


azt nem írtam h én emeltem be - ezt a párom csinálta :-)

csak azt h vezettem mivel a páromnak nincs jogsija viszont én 5 perces fájásokkal simán be tudtam vezetni

éjszakás volt akkor a párom reggel 7re ért be hozzám a kórházba

este 10kor indultam mire átjött anyum a két nagyhoz

reggel óta voltak fájások, 15 percesről indult estére lett 5 perces

bent leállt az egész, és éjjel próbáltak még ezt azt alakulgatott is mikor a dokim a császár mellet döntött reggel mert nem ment a kitolási szakasz (azt inkább nem írom le miket csinált szerintem lenne aki elájulna tőle)

kb 6 óra alatt ment ki az érzéstelenítő utána kaptam valami szurit és még éjjel még egyet ... gondolom fájdalomcsillapító volt


jan 2án császároztak de még a folyóson is kismamák voltak, volt aki ott is szült mert annyira telt ház volt, engem meg várt otthon 2 gyerek még mikor kérdezték szeretnék e menni mondtam h igen


az már más kérdés, h mint kiderült tényleg nem engedhetett volna el, csak a nagy kavarodásban eltévesztetek valamit :-) ez aznap délután derült ki mikor felhívtak :-D


mint írtam magas a fájdalom küszöböm az első gyereknél mikor mosolyogva bementem akkor sem hitték h 3 perces fájásokkal mentem be és 30 percen belül baba lesz ...

a másodikkal is ez volt csak ott 1 óra múlva lett meg a gyerek ....

volt h nem vettem észre h elvágtam a kezem és kerestem h honnan vérzem :-) mert h véres lett a deszka, rendszeresen szerzek be lila foltokat és nem tudom honnan vannak

2013. jún. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Az 5. válaszoló szerintem nem Magyarországon szült, vagy valami fizetős magánklinikán, mert szerintem sehonnan nem engednek haza szülés másnapján még sima szülés után sem, nemhogy császár után... :)

Nekem progis császárom volt. Katéter, infúzió nem fájt. A spinális sem, pedig nekem még fájásaim sem voltak, csak végtelenül szomorú voltam, hogy császározni kell. A műtét alatt éreztem a húzást-vonást, ami nem fájdalmas volt, de kellemetlen. 12 órát kellett feküdni, közben kiment az érzéstelenítő, fura zsibbadást éreztem a lábamban. 12 óra után fel kellett állni, na, akkor azt hittem soha többé nem tudok lábra állni, iszonyatosan fájt a sebem, a nővér semmit nem segített, azt mondta egyedül kell. :( Az ágy nagyon magas volt, kis dobogó volt odatolva, hogy arra szálljak le, semmi kapaszkodó, úgy kellett magam alá vergődnöm a kezem is, hogy legalább valahogy fel tudjam magam tornázni, mert hasizomból semmire nem voltam képes. Kb. fél óra sikerült felülnöm, mentem zuhanyozni. Helyhiány miatt másnap kerültem az osztályra. A hasam 2-3 napig brutálisan fájt, aztán kezdett jobb lenni, az első napokban az ágyban megfordulás is kész rémálom volt. 3. napon kezdett a fejem fájni a spinális miatt, akkor megint azt hittem meg fogok halni! 5. napon hazaengedtek, de a fejfájásom miatt még 2-3 napig csak feküdni tudtam otthon is, mert ahogy felültem jött a fejfájás. Derékszögben jártam pisilni is. A babám egyébként 24 órában velem volt már a kórházban is, őt is el kellett látnom, műtét után egy pár órát vitték csak el. Szóval nekem borzalmas volt a császár, kívánom, hogy neked sokkal-sokkal jobb legyen!!! :)

2013. jún. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
A katéter nagyon rossz volt, az egész szülésnél és felépülésnél 100szer rosszabb, valamit elronthattak, a felhelyezés még hagyján de utána amíg nem vittek a műtőbe (1óra) rémálom volt. Az első szülésemnél semmi gond nem volt a katéterrel!
2013. jún. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

...már nem tudom hanyadik voltam...


azt kihagytam olyan hasi görcsök, pukikázások...sőt inkább robbantások voltak császár után az intenzíven, hogy vörös voltam a szégyentől, és a fájdalomtól is, mikor egy-egy levegő buborék végigfutott a bélrendszeremen...Uh.......azt hittem megint szülünk....

2013. jún. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Engem ikrekkel császároztak...kész volt a méhszájam is én is, hogy természetes úton megszülessenek a babák, de sajnos a tolófájások csak nem akartak jönni és mivel a B baba szívhangja lelassult így azonnal vittek a műtőbe, megitattak velem egy nagy fecskendőből valami löttyöt (nagyon rossz íze volt), a katéternél még ébren voltam, de nem fájt csak kellemetlen volt mint az is ahogyan ott feküdtem meztelenül kikötözve és egy rakás ember körülöttem, hát nekem ez volt az egészben a legrosszabb. Pillanatok alatt elaltattak, a szobában ébredtem föl na az volt a kínszenvedés, hosszanti vágás, nem bikinivonalban, lesúlyozva és rettenetesen fájt. Kedves volt a nővérke hozott a szülőszobáról fájdalomcsillapítót, utána könnyebb lett, ez volt délben, este 10 órakor jött a nővérke aki segített egy kört menni, nem volt leányálom, még másnap sem ment egyedül az ágyból felkelés és zuhanyzás. Harmad nap már egyedül sikerült lassan. Köhögést, tüsszentést inkább próbáltam visszatartani ha tudtam...ha nem akkor falnak dőltem és lefogtam a sebet, így könnyebb volt. Kellett pár hét míg helyreállt minden :)
2013. jún. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
A katétert úgy tették fel,hogy semmit nem éreztem.A gerincembe az injekciót viszont csak többszöri próbálkozásra sikerült beadni de nem fájt nagyon.Éreztem ahogy vágnak meg a babát ahogy "kiforgatták" de ez sem fájt. Az őrzőben annyi fájdalomcsillapítót kaptam hogy nem éreztem semmit csak rázott a hideg és rossz volt hogy nem érzem a lábam.A 4. napon mentünk haza és elég jól voltam pedig alacsony a fájdalom küszöböm de csak a babámmal voltam elfoglalva.Mondjuk ennyi injekciót még életemben nem kaptam mint akkor.
2013. jún. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
èn nem tudok rossz dolgot mondani a csàszàrrol. èn olaszorszàgba szultem 19:16 kor szuletett meg semmit sem èreztem sem a katètrt se a mutètet, a baba egybol velem volt egy szoàba. màsnap reggel fel kellet kelnem ès sètàlni, itt adnak ilyen haszoritot amit hordani kell mindig. a negyedik nap hazaengedtek semmi problèmàm nem volt se a menèssel sem màssal egy kicsit huzodott csak a hasam. ja ès kapcsoztak nem vartak.
2013. jún. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

az 5.-ös válaszoló a Szent Imrében szült :-) mind a 3 alkalommal

nem magán nem külföld


tényleg én is vittem hasszorított magammal, sima szülés után is jó de császár után egyenesen szuper volt a használata


am az első két szülés után saját felelősségre mentem haza még aznap délután/este -- hát igen csak harcolnom kellet de némi felemet hang és belementek h mehetek, a másodiknál már egy szó nélkül készítette a papírokat a doki nekem :-)

2013. jún. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Nem haladt a szülés, fájásgyenge voltam, magzati szívhang lassult, kötözött sonka volt a pici fiam. 7 óra küszködés után császár. Epi után semmit nem éreztem, és alapból kértem, így a katétert sem éreztem. Sem a műtétet. 8 óra mozdulatlan fekvés után a felkelés a legnehezebb, aztán a többi már könnyű. Meg kell mondjam engem összeségében a hüvelyi szülés jobban megviselt. 4 nap múlva teljesen jól voltam, 2 éves lányom szinte ugrált a hasamon. De a gyógyulás/strapabírás/felkészültség/fájdalomküszöb/csalodottság, mindenkinél más. Maga a műtét negyed óra.
2013. jún. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Sürgősségi császárunk lett végül, mert nem tágultam, a baba szívhangja romlott.. Az egyik válaszoló írta azt, hogy mentálisan, fizikailag már kellőképp elfáradt a vajúdásban, mire meghozták a döntést, hogy akkor műtét. Na nekem is így volt, megváltásként éltem meg, hogy végre történik valami, ami nem fáj. :)

A katéter felhelyezését annyira nem éreztem, hogy mikor az örzőben voltam megkérdeztem a férjemet, hogy hogy fogok pisilni?

A szuri nagyon picit volt csak kellemetlen, mint bármilyen vérvétel igazából, semmi extra.

A műtét után jól voltam, remegtem ugyan, de nem fáztam.Fáradtság lehetett inkább. Éjjel 1-kor szültem, az örzőben már nálam volt a kislányom 2*2 órát. Szerencsére végig aludt. Aztán délelőtt átkísértek a szobámba, ahol segítettek lezuhanyozni, kivették a katétert.

Innentől gyakorlatilag mindent egyedül csináltam, igaz nem gyorsan. Felállni az ágyból első nap kb. negyed órába telt. :)

Napról napra lett könnyebb.

A legnehezebbnek úgy emlékszem azt találtam, hogy mivel bababarát kórházban szültem, így első naptól elvárták, hogy 0-24-ben velem legyen a kisbaba. Ez mind szép és jó komolyan, csak amikor magamat is alig tudom felkanalazni egy pisi erejéig, akkor problémás egy majd' 4 kilós gyerekkel a kezemben lefeküdni az ágyba és megszoptatni például. De mivel nem segített senki a családon kívül, így kénytelen voltam megcsinálni.

A szülés utáni 5. napon engedtek haza. Egy hét múlva kiszedték a varratokat, onnantól nem is fájt, húzódott már.

2013. jún. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!