Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Csaszarmetszesrol tapasztalatok?

Csaszarmetszesrol tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Mennyire fajt a kateter felhejezese, a szuri, es milyen volt mutet utan? Szules utan mennyit ultetek meg a korhazban?
2013. jún. 26. 14:16
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

A katéter és egyebek, injekciók kevésbé fájtak Nekem, mint a műtét utáni állapot. Sajnos muszáj volt, a Fiam faros volt, így az utolsó 5-6 hétben már tudtam h csázár lesz. Jobban féltem mint a természetes szüléstől.


Én spec. (pedig jó a fájdalomtürő képességem) szülés után 2 napig meg akartam halni. Nem tudtam hajolgatni, kísértek fürdeni (anyukám), felüli is csoda volt :S

2013. jún. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Katéter és infúzió a műtét előtt nem volt vészes, a műtét nekem nagyon rossz volt, mert nem hatott rendesen a gerinc érzéstelenítő így félidőben bebódítottak, de addig sajnos elég sok mindent éreztem... 4 nap kórház ezalatt jó pár injekciót adnak derékba-fenékbe na azokat nagyon nem bírtam, 1 hónap hasi fájdalom...
2013. jún. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
A katétert már akkor adták, mikor le voltam zsibbasztva, így azt nem éreztem. A császár pikk-pakk 1 óra volt.11-re végeztünk, kb. du 3-ra ment ki az összes érzéstelenítő. Az nem volt egy l leányálom, de ez van. Kaptam ugyan fájdalomcsillapítókat, de nyilván csak csillapítottak, meg nem szüntették a fájdalmat. Másnap reggel segítettek felállni, megmosakodni, és délelőtt átkísértek a rendes szobába. Az a nap még gáz volt, de minden nap egy picivel jobb. 3. napon megszabadítottak minden csőtől, és szabad volt a mászkálás. Akkor már gyakran ott volt a babám is, és nem magammal, meg a kínjaimmal foglalkoztam. Szülés után 5. napon jöttünk, haza, akkor már fájni nem fájt, csak húzódott a seb. Itthon beindult a verkli, és az volt a legkisebb gondom, hogy császáros voltam. Igen, vacak pár napig, de valamit valamiért :) Gyönyörű babánk van, most másfél éves, és már egyáltalán nem foglalkozom a szülés körülményeivel.
2013. jún. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Engem a betegségemből adódóan császároztak. A katétert nem éreztem, a fájdalomcsillapító nem volt vészes. A spinális érzéstelenítés előtt adtak szurikat, hogy azt ne érezzem. A spinálisnál kellett figyelni, hogy csak 2fájás között adják be, hogy véletlenül ne szúrjanak mellé. A műtétet nem éreztem, csak azt hogy rángatják a hasam, de fájdalmam nem volt. Furi volt, hogy láttam a lábam, de nem éreztem, az elég ijesztő ám. Aztán utána szépen lassan visszatért minden, de elég rossz volt, hogy koncentráltam, hogy megmozduljon a lábam és nem mozdult. Másnap fel kellett állnom, az elég rossz volt, kb úgy éreztem, hogy leszakad a hasam. 2napig görnyedve jártam és a férjem támogatott ki a mosdóba. A felépülés lassan ment. Én aki mindig is sportoltam, napi szinten, rossz volt, hogy egy nagyobb séta kimerített. Bárki bármit mondhat, a császármetszés egy komoly hasi műtét, nem kellemes, szóval ha nem muszáj, akkor inkább normál úton szüljél.
2013. jún. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

hát

24 óra vajúdás után lett császár - túl csontos volt a feje és rosszul is helyezkedett be


gerincben érzéstelenítő -- pici csípés szerű "fájdalom"


katétert utána tették fel szal az nem fájt :-)

mikor kiveszik az kicsit fájt vagyis inkább olyan nagyon kellemetlen érzés volt


6-7 óra fekvés utána egyedül mentem zuhanyozni - mire odaért a nővérek kész voltam :-) egyedül mentem már aznap este a csecsemő osztályra is

igaz lassan és óvatosan csináltam mindent amihez hasizom kell :-)


másnap délben haza mentem a picivel autóval -- igen én vezettem :-)


nekem magas a fájdalom küszöböm és nagyon gyorsan gyógyulok varratszedésre is jó pár nappal hamarabb mentem vissza 2 hónaposan már nem látszott a heg sem -- szal a dokik is jók voltak :-)

2013. jún. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Hát én mire a sürgősségi császárra bekerültem már annyira kivoltam testileg, mentálisan, hogy bizony már nem is emlékszem a katéterre. Előtte 14órát vajúdtam, a végén oxit kaptam, jöttek a tolófájások, a gyerek szive meg gyengült,nem tágultam, így áttoltak konkrét tolófájásokkal a műtőbe, azt hittem ott sz...om össze magam. A szuri az fájt, de kibírható volt. A császár közben elaludtam, felráztak hogy itt a fia, de a szemüveg nem volt rajtam, így csak egy kis vöröses gombóckára emlékeztem. :)

Utána egy napig fektettek az intenzíven, de mivel nem volt hely a szülőszeti osztályon, így még ráhúztam fél napot, persze mozdulni nem lehetett. Nem bírtam felkelni, tolókocsival toltak át a helyemre. Három napig görnyedve közlekedtem, arról az irózatos fejfájásról meg nem is beszéljünk amit akkor éreztem, mint akit egy 10kilós kalapáccsal tartkonvágtak volna.....

Nagyon remélem hogy a következő babánk simán fog megszületni.

2013. jún. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Nekem a harmadik babám született császárral. Infúzióval kaptam a gyógyszereket, ez nem volt fájdalmas. A spinális érzéstelenítés inkább csak kellemetlen. A katéterezés utána történt, tehát nem éreztem. A műtét után 2 órát voltunk a babával az őrzőben. Utána a baba a csecsemő osztályra, én a szobánkba kerültem. 4 óra múlva ébresztettek, kivették a katétert, és fel kellett állni. Addigra már elmúlt az érzéstelenítés. Na ez már eléggé fájt. innentől kezdve 2 óránként hozták a babát, és reggel már el sem vitték.(előző nap este 6- kor született.)4 napig voltunk a kórházban. Az első napok nagyon nehezek voltak, de tényleg minden nappal kicsit könnyebb. Mikor hazajöttünk, még 1 hétig szedtem a fájdalomcsillapítót, és a következő héten már egyedül vittem a három gyereket a játszótérre. :)
2013. jún. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Minden fájdalmad elmúlik majd egy szempillantásra, ha a karodban tarthatod majd a picit.

Utána a felépülés elég nehéz volt, legalábbis számomra, nálam a testhelyzet változás okozta a fájdalmat, de ha már elindultam, vagy sikerül felállni, leülni, akármi, akkor már jobb volt. Én 3 hét után lettem újra a régi, fokozatosan regerenálódtam.


Az 5. válaszolónak egy szavát sem tudom elhinni.... Kapásból 12 óra a szigorú fekvés gerinces érzéstelenítés után, nem is tudnál hamarabb, hiszen még hat a szer.

24 órát vajúdtál előtte, így írtad, feltételezem, nem is aludtál, majd feküdtél 6-7 órát, és mégis már másnap délben egyedül vezettél haza? Hogy emelted fel a gyereket a mózeskosárban? Hogy raktad be a kocsiba? És a cuccodat ki vitte ki és rakta be?

A császármetszés rendkívül komoly hasi műtét, nagyon-nagyon sántít a sztorid, már ne haragudj.

2013. jún. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Az elsőnél ( soha nem felejtem el )

Június 12. hajnali 3 bementünk 2 perces fájásokkal , reggel 7-kor egy perces fájásaim voltak egésszen este 11-ig nem csináltak semmit csak szenvedtem .. Majd éjfélkor beadtak az epiduralt , amit szarul bökte be , így éreztem ahogy fel vágja a hasamat , szóltam is , akkor elaltattak így lett meg hajnali 3:20 !! Utána következő napon nagyon nagy fájdalmaim voltak , a 3. napon voltam úgy hogy feltudtam ülni , és a nővér segítségével kitudtam menni .. Mikor haza jöttünk , is fájt ülni sokáig nem tudtam ...

A második is császáros volt , de nála jó volt az epidurál ..

2013. jún. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 Disi ***** válasza:
Az én babám is faros volt, ezért császároztak. 40+1 hetesen voltunk utoljára NST-n, akkor mondta a dokim, hogy már 4 hete faros, nincs mire várni, császár. Másnap reggel bementem, előkészítettek. Nekem a katéter egy megváltás volt. Picit kellemetlen volt mikor felrakták, de az utolsó hetekben már úgy szenvedtem hogy nem tudok sehova úgy elmenni hogy előre el ne tervezzem hogy milyen messze van a wc, hogy egyenesen imádtam azt a 24 órát míg benn volt :). Maga a műtét kb 20 perc volt, tényleg furcsa a tudat hogy ébren matatnak benned, de én is csak ráncigálást éreztem. Jó fej volt az anesztes dokinő, mert egyszer azért elkezdtem parázni, akkor odajött hozzám beszélgetni hogy elterelje a figyelmemet. Aztán mikor meghallottam a babám sírását onnantól kezdve már azt csinálhattak velem amit csak akartak :) 6 órát voltam őrzőben, addig fekvés, súly a hason, apa itatott pohárból szívószállal. Sajnos az érzéstelenítő deréktól lefele megy ki belőled, így elég hamar elkezdtem érezni a fájdalmat. De szerintem nem volt vészes, az infúzióban van fájdalomcsillapító is. Estére átraktak közös szobába, másnap pedig leköltöztem az osztályra. Nekem az első tusolás elég rosszul sikerült, nem kísért el senki, 24 óra étel nélkül csak folyadékon, amúgy is nagyon alacsony a vérnyomásom, elsötétült minden... Szerencsére volt egy másik csajszi is a tusolóban, az nyomta meg a csengőt hogy segítséget hívjon. Viszzavittek, ettem pár kekszet, aztán később megpróbáltuk újra. A mozgás nagyon rossz volt, de a köél nagy segítség volt amit az ágy végére kötöttek, azzal ki tudtunk egyedül is mászni az ágyból :). Én kértem külön szobát, nagyon jó volt, hogy az ággyal szemben volt a wc, bármikor el tudtam menni, apa benn lehetett amikor akart és a babám is velem volt egész nap. Ott már csak fájdalomcsillapító bogyót kaptunk, de én nem vettem be mindet, pedig noszogattak a nővérek hogy nyugodtan, ne szenvedjek feleslegesen, de annyira nem volt vészes. Nekem bőr alatti öltéssel csinálták, varratszedés nem volt, itthon vettem le a ragtapaszt azt hiszem 10 nap után a sebről ami csak egy csík volt, pedig rettenetesen féltem hogy milyen látvány fogad majd :). A véralvadásgátló szurit itthon már apósom adta be (ő doki), de azt mondta a férjem hogy ő is beadta volna ha kell, én nem hiszem hogy meg tudtam volna magam szurni csak ha nagyon muszáj. Van egy ismerősöm, ő azt mondja hogy másnap már szaladgált a kórházban, hát én nem vagyok ilyen erős, itthon is nhezen ment a mozgás. Csütörtökön szültem, vasárnap már kijöhettünk volna, de a dokim nem tudott bejönni engem hazaengedni. Szerencsére, mert hétfőre besárgult a kislányom (nem igazán szopizott, csak aludt egyfolytában). Aznap "szolizott", másnapra jobb lett az értéke és hazajöhettünk. Valószínűleg nekem azért nem maradt meg rossz emléként, mert nem volt fájásom egyáltalán, bár nagyon vágytam a természetes szülésre, de így alakult végül. Mikorra vagy kiírva?
2013. jún. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!